Konsultacja merytoryczna:

Persen forte

Persen forte jest tradycyjnym lekiem roślinnym przeznaczonym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Persen forte zawiera wyciągi z korzenia kozłka, liści melisy i liści mięty tradycyjnie stosowane w lekach o działaniu uspokajającym.

Persen forte jest lekiem roślinnym stosowanym tradycyjnie w łagodnych stanach napięcia nerwowego i trudnościach w zasypianiu.

Jaki jest skład Persen forte, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są suche wyciągi z korzenia kozłka lekarskiego, liści melisy i liści mięty.

1 kapsułka twarda zawiera:
87,5 mg suchego wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego
17,5 mg suchego wyciągu z liści melisy lekarskiej
17,5 mg suchego wyciągu z liści mięty pieprzowej

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to:

Zawartość kapsułki: magnezu tlenek, laktoza jednowodna, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian;

Otoczka kapsułki: żelatyna, żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek żółty (E 172), tytanu dwutlenek (E 171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie preparatu Persen forte – jak stosować ten lek?

Stosować doustnie.

Kapsułki można przyjmować niezależnie od posiłków, popijając je niewielką ilością wody.

Zalecana dawka:

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) i młodzież w wieku powyżej 12 lat
W łagodnych stanach napięcia nerwowego: 1 lub 2 kapsułki dwa lub trzy razy na dobę.
Trudności w zasypianiu: 2 kapsułki na jedną lub pół godziny przed położeniem się spać.

Maksymalnie w ciągu doby można przyjąć do 6 kapsułek.

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 14 dniach stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Działanie lecznicze obserwuje się w okresie od 2 do 4 tygodni.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Znaczne przedawkowanie korzenia kozłka („waleriany”), np. przyjęcie jednorazowo około 20 g, co odpowiada około 40 kapsułkom, może powodować łagodne objawy, takie jak uczucie zmęczenia, skurcze brzucha, ucisk w klatce piersiowej, zawroty głowy, drżenie rąk i rozszerzenie źrenic. Objawy te ustępują w ciągu 24 godzin.

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 24 godzinach, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Nie ma doniesień o przedawkowaniu liści melisy lub liści mięty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Persen forte – czy mogę spożywać alkohol?

Kapsułki Persen forte można przyjmować niezależnie od posiłków.

Podczas stosowania tego leku nie należy pić napojów alkoholowych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Persen forte w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

W celu zachowania ostrożności oraz ze względu na brak wystarczających danych na temat stosowania leku przez kobiety okresie ciąży i karmienia piersią, nie zaleca się stosowania leku Persen forte.

Brak danych na temat wpływu na płodność.

Ulotka Persen forte – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Persen forte 87,5 mg + 17,5 mg + 17,5 mg, kapsułki twarde (Valerianae extractum hydroalcoholicum siccum, Melissae folii extractum siccum, Menthae piperitae folii extractum siccum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 64 razy

Rozmiar plku 157.05 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Persen forte m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Persen forte 87,5 mg + 17,5 mg + 17,5 mg, kapsułki twarde (Valerianae extractum hydroalcoholicum siccum, Melissae folii extractum siccum, Menthae piperitae folii extractum siccum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 33 razy

Rozmiar plku 172.89 KB

Cena - ile kosztuje Persen forte?

Cena Persen forte i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Persen forte.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Persen forte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Excipial Lipocreme (Opakowanie: 300 ml)Excipial Lipocreme (Opakowanie: 300 ml) to emulsja przeznaczona do pielęgnacji wrażliwej, suchej i bardzo suchej skóry ciała. Jej skład oparty jest na szczególnie zrównoważonej i odpowiednio dostosowanej zawartości wody (43%) i lipidów (54%). Zapewnia silne nawilżenie nie pozostawiając tłustego uczucia. Wygładza suchą, szorstką skórę działając dogłębnie i intensywnie - produkt…

84.99 

Zastosowanie Orthomol Vision kapsułki (Opakowanie: 30 szt.)Orthomol Vision kapsułki (Opakowanie: 30 szt.) zapewnia odpowiednią suplementację w wybrane składniki odżywcze zalecany w postępowaniu dietetycznym u pacjentów cierpiących na choroby oczu związane z podeszłych wiekiem, np. zwyrodnienie plamki.

wybrane składniki odżywcze
środek dietetyczny specjalnego przeznaczenia medycznego
preparat powinien być stosowany wyłącznie pod nadzorem lekarza
SkładJedna dawka dzienna składa się…

156.99 

Zastosowanie Calcium + witamina C smak poziomkowy tabletki musujące (Opakowanie: 20 )Calcium + witamina C smak poziomkowy tabletki musujące (Opakowanie: 20 ) to suplement diety w formie tabletek rozpuszczalnych w wodzie, dostarczający do organizmu wapń i witaminę C. Preparat wpływa korzystnie na wzmocnienie układu kostno-szkieletowego.

Produkt może być stosowany w przypadku występowania niedoborów wapnia i/lub witaminy C w codziennej diecie, a także osłabionego funkcjonowania…

5.39 

Zastosowanie La Roche Posay Lipikar Syndet Ap+ oczyszczący żel w kremie (Opakowanie: 400 ml)La Roche Posay Lipikar Syndet Ap+ oczyszczący żel w kremie (Opakowanie: 400 ml) to produkt do stosowania pod prysznicem, w celu mycia i pielęgnacji skóry całego ciała. Zalecany zwłaszcza w przypadku skóry podatnej na wysuszanie i wrażliwej na podrażnienia, a także w przypadku częstego, bądź…

74.99 

Zastosowanie Eucerin Dermopure serum odbudowujące do twarzy (Opakowanie: 40 ml)Eucerin Dermopure serum odbudowujące do twarzy (Opakowanie: 40 ml) to produkt do pielęgnacji skóry niwelujący skutki trądziku bakteryjnego. Eucerin Dermopure serum odbudowujące do twarzy (Opakowanie: 40 ml) wspomaga regenerację skóry twarzy, dzięki czemu szybciej odzyskuje ona zdrowy, naturalny i atrakcyjny wygląd sprzed infekcji. Eucerin Dermopure serum odbudowujące do twarzy (Opakowanie: 40 ml) pozwala…

75.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief