Konsultacja merytoryczna:

Korzeń kozłka

Korzeń kozłka

Tradycyjnie stosuje się w łagodnych stanach napięcia nerwowego i jako środek ułatwiający zasypianie. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Jaki jest skład Korzeń kozłka, jakie substancje zawiera?

1 g produktu zawiera 1 g Valeriana officinalis L., radix (korzeń kozłka).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Korzeń kozłka – jak stosować ten lek?

Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania: Młodzież od 12 lat, osoby dorosłe i w podeszłym wieku: 1 łyżeczkę do herbaty (płaską do pełnej, ok. 1-3 g) korzenia kozłka zalać 1 szklanką (250 ml) wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem lub w termosie 30 minut, przecedzić. W stanach napięcia nerwowego pić szklankę naparu do 3 razy dziennie. W celu ułatwienia zasypiania należy wypić napar na ½ – 1 godz. przed snem.

Maksymalna dawka dobowa: cztery pojedyncze dawki.

Czas stosowania: Jeżeli objawy utrzymują się pomimo stosowania produktu leczniczego należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Kozłek lekarski przyjęty w dawce około 20 g powodował wystąpienie w łagodnej formie następujących objawów: zmęczenie, bóle brzucha, ucisk w klatce piersiowej, zawroty głowy, drżenie rąk i rozszerzenie źrenic. Objawy te ustępowały w ciągu 24 godzin po odstawieniu leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Korzeń kozłka – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Korzeń kozłka w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży i w czasie laktacji.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Korzeń kozłka – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

KORZEŃ KOZŁKA Valerianae radix minutata zioła do zaparzania, 1g/g

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Korzeń kozłka m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

KORZEŃ KOZŁKA Valerianae radix minutata zioła do zaparzania, 1g/g

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Korzeń kozłka?

Cena Korzeń kozłka i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Korzeń kozłka.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Korzeń kozłka? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Ibuvit D3 2000 IU (Opakowanie: 60 )Ibuvit D3 2000 IU (Opakowanie: 60 ) to preparat leczniczy z dużą ilością witaminy D. Zmniejsza ryzyko osteoporozy u dorosłych i krzywicy u dzieci. Zapobiega niedoborom witaminy D, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Wspiera odporność organizmu.
Efekt działania Ibuvit D3 2000 IU (Opakowanie: 60 )Ibuvit D3 2000 IU (Opakowanie: 60 ) dostarcza do organizmu 2000 jednostek witaminy D w każdej kapsułce. Cholekalcyferol jest substancją wytwarzaną przez ciało czł…

22.49 

Zastosowanie Nie Chrap (Opakowanie: 30 ml)Nie Chrap (Opakowanie: 30 ml) to wyrób medyczny w postaci sprayu do stosowania na gardło. Preparat zmniejsza uciążliwe odgłosy chrapania i poprawia komfort snu pacjenta. Umożliwia spokojny i relaksujący sen dla osoby stosującej wyrób, jak i jej rodziny.Efekt działania Nie Chrap (Opakowanie: 30 ml)Nie Chrap (Opakowanie: 30 ml) zawiera naturalne olejki eteryczne, które oddziałują tymczasowo…

24.12 

Zastosowanie Cetaphil balsam (Opakowanie: 460 ml)Balsam nawilżający Cetaphil idealnie pielęgnuje skórę suchą i wrażliwą. zawiera system składników, które sprawiają, że skóra bardziej miękka i gładsza. Specjalna emulsja typu olej w wodzie (o/w). Nietłusty preparat, który jest łagodny, niedrażniący i długotrwale nawilżający.
Efekt działania Cetaphil balsam (Opakowanie: 460 ml)Formuła balsamu…

59.77 

Zastosowanie AMOLowe na gardło, pastylki do ssania (Opakowanie: 16 )AMOLowe na gardło, pastylki do ssania (Opakowanie: 16 ) jest suplementem diety zawierającym w składzie kompozycję wyciągów z ziół i naturalnych składników wspomagających pracę gardła. Preparat wpływa korzystnie na ograniczenie podrażnień błony śluzowej gardła.
Suplement przeznaczony jest dla osób odczuwających dyskomfort związany z podrażnieniem gardła…

9.49 

Zastosowanie 2KC Xtreme tabletki (Opakowanie: 12 )2KC Xtreme tabletki (Opakowanie: 12 ) jest suplementem diety w formie wygodnych tabletek, łagodzących skutki spożywania alkoholu, a także wspomagających organizm w metabolizmie etanolu.
Tabletki mogą być spożywane przez osoby chcące ograniczyć nieprzyjemne skutki spożywania alkoholu, w tym także zniwelować dyskomfort spowodowany kacem.
Produkt skierowany jest dla osób narażonych na niedobory witaminy C, niezbędnej do wł…

12.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief