Konsultacja merytoryczna:

Circadin

Substancja czynna leku Circadin, melatonina, należy do grupy naturalnych hormonów wytwarzanych przez organizm człowieka.

Circadin jest stosowany samodzielnie w krótkoterminowym leczeniu pierwotnej bezsenności (utrzymujące się trudności z zaśnięciem lub z utrzymaniem ciągłości snu bądź niska jakość snu u pacjentów w wieku 55 lat i starszych). „Pierwotna” oznacza, że bezsenność nie ma żadnej stwierdzonej przyczyny, w tym przyczyny medycznej, psychicznej lub środowiskowej.

Jaki jest skład Circadin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest melatonina. Jedna tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 2 mg melatoniny.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: amoniowego metakrylanu kopolimer (typ B), wapnia wodorofosforan dwuwodny, laktoza jednowodna, krzemionka (koloidalna bezwodna), talk i magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Circadin – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka leku Circadin to jedna tabletka (2 mg) zażywana doustnie codziennie po posiłku, 1-2 godziny przed snem. Dawkę tę można kontynuować przez okres do trzynastu tygodni.

Tabletkę należy połknąć w całości. Tabletek leku Circadin nie należy rozkruszać ani przełamywać na pół.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przypadkowego przyjęcia zbyt dużej dawki leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Zażycie większej niż zalecana dawki dobowej leku może spowodować senność.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Circadin – czy mogę spożywać alkohol?

Circadin należy stosować po spożyciu posiłku. Nie spożywać alkoholu przed, w trakcie ani po zażyciu leku Circadin , ponieważ zmniejsza on skuteczność leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Circadin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Circadin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Circadin 2 mg tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Melatonina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 164.74 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Circadin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Circadin 2 mg tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Melatonina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 181.06 KB

Cena - ile kosztuje Circadin?

Cena Circadin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Circadin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Circadin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Watersept antybakteryjny płyn do mycia rąk (Opakowanie: 100 ml)Watersept antybakteryjny płyn do mycia rąk (Opakowanie: 100 ml) jest płynem do mycia rąk o działaniu antybakteryjnym, antywirusowym i przeciwgrzybicze. Preparat może być stosowany przez dzieci powyżej 3. roku życia i osoby dorosłe.

Produkt umożliwia oczyszczenie rąk w sytuacjach kiedy nie ma dostępu do łazienki.

Preparat może być stosowany…

9.99 

Zastosowanie Hylo Gel krople do oczu (Opakowanie: 10 ml)Bardzo intensywnie nawilżają powierzchnię oka. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących z powodu silnej i przewlekłej suchości oka.
Hylo Gel krople do oczu (Opakowanie: 10 ml) odpowiednie do stosowania również po przebytej operacji oczu.Efekt działania Hylo Gel krople do oczu (Opakowanie: 10 ml)Dzięki zawartości soli sodowej kwasu hialuronowego, krople tworzą na…

75.99 

Voltaren Emulgel 1% (Opakowanie: 50 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

18.74 

Zastosowanie Emolium Diabetix regenerujący krem do stóp (Opakowanie: 100 ml)Emolium Diabetix regenerujący krem do stóp (Opakowanie: 100 ml) to regenerujący krem do pielęgnacji stóp przeznaczony do skóry bardzo suchej i wrażliwej. Preparat może być stosowany przez osoby dorosłe i dzieci od 3. roku życia.

Produkt przeznaczony jest dla osób borykających się z częstym pękaniem naskórka w…

25.99 

Zastosowanie Apacare Repair Żel reminalizacja szkliwa (Opakowanie: 30 ml)Apacare Repair Żel reminalizacja szkliwa (Opakowanie: 30 ml) remineralizuje szkliwo zębów i odbudowuje je zapobiegając rozwojowi próchnicy. Tworzy na szkliwie powłokę z warstwą ochronną, dzięki czemu wzmacnia barierę przed wszelkimi bakteriami, osadzaniem się płytki nazębnej przywracając jednocześnie blask i wysoki połysk. Znacznie redukuje wrażliwość zębów, zabija zalążki pró…

38.27 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief