Zubsolv

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...

Działanie i wskazania

Lek Zubsolv zawiera substancje czynne buprenorfinę i nalokson. Lek Zubsolv jest stosowany w leczeniu osób uzależnionych od narkotyków opioidowych, takich jak heroina czy morfina, które wyraziły zgodę na leczenie uzależnienia. Lek Zubsolv jest stosowany u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat, którzy korzystają również ze wsparcia medycznego, społecznego i psychologicznego.

Jak działa lek Zubsolv
Tabletka zawiera buprenorfinę wywierającą działanie lecznicze w przypadku uzależnienia od opioidów (narkotyków). Zawiera także nalokson, który ma zniechęcać do niezgodnego z zaleceniamiprzyjmowania leku drogą dożylną.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Zubsolv.

Skład

Substancjami czynnymi leku Zubsolv są buprenorfina i nalokson.

Każda tabletka podjęzykowa o mocy 0,7 mg + + 0,18 mg zawiera 0,7 mg buprenorfiny (w postaci chlorowodorku) i 0,18 mg naloksonu (w postaci dwuwodnego chlorowodorku).

Każda tabletka podjęzykowa o mocy 1,4 mg + 0,36 mg zawiera 1,4 mg buprenorfiny (w postaci chlorowodorku) i 0,36 mg naloksonu (w postaci dwuwodnego chlorowodorku).

Każda tabletka podjęzykowa o mocy 2,9 mg + 0,71 mg zawiera 2,9 mg buprenorfiny (w postaci chlorowodorku) i 0,71 mg naloksonu (w postaci dwuwodnego chlorowodorku).

Każda tabletka podjęzykowa o mocy 5,7 mg + 1,4 mg zawiera 5,7 mg buprenorfiny (w postaci chlorowodorku) i 1,4 mg naloksonu (w postaci dwuwodnego chlorowodorku).

Każda tabletka podjęzykowa o mocy 8,6 mg + 2,1 mg zawiera 8,6 mg buprenorfiny (w postaci chlorowodorku) i 2,1 mg naloksonu (w postaci dwuwodnego chlorowodorku).

Każda tabletka podjęzykowa o mocy 11,4 mg + 2,9 mg zawiera 11,4 mg buprenorfiny (w postaci chlorowodorku) i 2,9 mg naloksonu (w postaci dwuwodnego chlorowodorku).

Pozostałe składniki to: mannitol, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, sukraloza, krzemionka koloidalna bezwodna, lewomentol, sodu fumaran stearylowy

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: , .

Dawkowanie

Leczenie jest zlecane i monitorowane przez lekarza mającego doświadczenie w leczeniu uzależnień od
narkotyków.

Lekarz ustali odpowiednią dawkę dla danego pacjenta. W trakcie leczenia, w zależności od reakcji pacjenta, lekarz może modyfikować dawkę.

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Rozpoczęcie leczenia
Zalecana dawka początkowa u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat to:
– jedna tabletka leku Zubsolv o mocy 1,4 mg + + 0,36 mg na dobę lub
– jedna tabletka leku Zubsolv o mocy 2,9 mg + + 0,71 mg na dobę.

W razie potrzeby, w dniu 1. można podać dodatkowo jedną tabletkę leku Zubsolv o mocy 1,4 mg + + 0,36 mg lub 2,9 g + 0,71 mg.

Dostępne są inne moce leku, które może zastosować lekarz decydujący o najlepszym dopasowaniu leczenia dla danego pacjenta. Pacjent może otrzymywać kombinację tabletek o różnych mocach, jednak dawka dobowa nie powinna przekraczać 17,2 mg buprenorfiny.

Przed przyjęciem pierwszej dawki leku Zubsolv objawy odstawienia powinny być wyraźnie widoczne.
Lekarz oceni gotowość pacjenta do podjęcia leczenia i wyznaczy odpowiedni moment na przyjęcie pierwszej dawki leku Zubsolv.

• Rozpoczynanie leczenia lekiem Zubsolv w przypadku uzależnienia od heroiny:
W przypadku uzależnienia od heroiny lub krótkodziałającego opioidu pierwszą dawkę leku Zubsolv należy zażyć po wystąpieniu objawów odstawienia, ale nie wcześniej niż 6 godzin po ostatnim przyjęciu opioidów
• Rozpoczynanie leczenia lekiem Zubsolv w przypadku uzależnienia od metadonu:
W przypadku przyjmowania metadonu lub opioidu o długim czasie działania, przed rozpoczęciem leczenia lekiem Zubsolv najlepiej zmniejszyć dawkę metadonu do poziomu poniżej 30 mg na dobę. Pierwszą dawkę leku Zubsolv należy zażyć dopiero po pojawieniu się objawów odstawienia, ale nie wcześniej niż 24 godziny po ostatnim przyjęciu przez pacjenta metadonu

Przyjmowanie leku Zubsolv
• Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, lek należy przyjmować raz dziennie.
• Tabletkę należy wyjąć, jak opisano poniżej. Blister otworzyć dopiero tuż przed przyjęciem dawki. Nigdy nie należy otwierać go wcześniej, ponieważ tabletka jest wrażliwa na wilgoć.
• Tabletkę umieścić pod językiem.
• Tabletki trzymać pod językiem do czasu, aż się całkowicie rozpuszczą
• Tabletek nie należy rozgryzać ani połykać, ponieważ lek nie będzie wtedy działać i mogą wystąpić objawy głodu polekowego
• Nie wolno jeść ani pić do czasu całkowitego rozpuszczenia tabletek. Większa część tabletki rozpada się w ciągu 40 sekund, jednakże całość może zniknąć z jamy ustnej dopiero po upływie 5 do 10 minut.

Przedawkowanie

W razie przyjęcia zbyt dużej dawki leku pacjent powinien niezwłocznie wezwać pogotowie ratunkowe lub udać się do szpitala w celu podjęcia leczenia, przedawkowanie leku Zubsolv może bowiem wywołać poważne i zagrażające życiu problemy z oddychaniem.

Do objawów przedawkowania należą: powolniejsze i słabsze niż zazwyczaj oddychanie, uczucie większej niż zazwyczaj senności, zwężenie źrenic, obniżenie ciśnienia krwi, nudności, wymioty i(lub) niewyraźna mowa.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Alkohol spożywany w czasie przyjmowania leku Zubsolv może nasilać senność oraz zwiększać niebezpieczeństwo wystąpienia niewydolności oddechowej. Nie wolno pić alkoholu w trakcie przyjmowania leku Zubsolv. Nie należy połykać ani spożywać jedzenia ani picia, dopóki tabletka całkowicie się nie rozpuści.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Zagrożenia związane z przyjmowaniem leku Zubsolv przez kobiety w ciąży nie są znane. Należy powiadomić lekarza o ciąży lub zamiarze zajścia w ciążę. Lekarz zdecyduje, czy należy kontynuować leczenie stosując inne leki.

Leki takie jak Zubsolv stosowane podczas ciąży, szczególnie na późnych jej etapach mogą powodować u noworodka objawy odstawienia, w tym problemy z oddychaniem. Objawy te mogą pojawić się po kilku dniach od urodzenia.

Podczas leczenia lekiem Zubsolv nie należy karmić piersią, gdyż lek przenika do mleka ludzkiego. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Zubsolv może powodować senność. Zdarza się to częściej podczas pierwszych kilku tygodni leczenia, kiedy dawka jest zmieniana, ale także po spożyciu alkoholu lub przyjęciu innego środka uspokajającego w trakcie leczenia lekiem Zubsolv. Pacjent nie powinien prowadzić pojazdów, posługiwać się narzędziami, obsługiwać maszyn ani wykonywać innych niebezpiecznych czynności zanim nie sprawdzi, w jaki sposób lek na niego wpływa.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here