Konsultacja merytoryczna:

Zoledronic acid Teva Pharma

Lek Zoledronic acid Teva Pharma zawiera substancję czynną – kwas zoledronowy. Należy on do grupy leków zwanych bisfosfonianami i stosuje się go u kobiet po menopauzie i dorosłych mężczyzn z osteoporozą lub w osteoporozie wywołanej leczeniem steroidami oraz w chorobie Pageta kości u dorosłych.

Osteoporoza
Osteoporoza jest chorobą przebiegającą ze ścieńczeniem i osłabieniem kości, która występuje często u kobiet po menopauzie, ale może również wystąpić u mężczyzn. W okresie menopauzy kobiece jajniki przestają produkować hormon żeński estrogen, który korzystnie wpływa na kości. Po menopauzie następuje utrata masy kostnej, kości stają się słabsze i łatwiej ulegają złamaniom. Osteoporoza może także wystąpić u mężczyzn i kobiet długo przyjmujących steroidy, które mogą wpłynąć na wytrzymałość kości. U wielu pacjentów osteoporoza nie daje żadnych objawów, jednak mimo to podlegają oni ryzyku złamań kości, które są osłabione przez osteoporozę. Zmniejszenie stężenia krążących hormonów płciowych, głównie estrogenów pochodzących od androgenów, również odgrywa pewną rolę w bardziej stopniowej utracie tkanki kostnej obserwowanej u mężczyzn. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, lek Zoledronic acid Teva Pharma wzmacnia kości czyniąc je mniej podatnymi na złamania.

Choroba Pageta kości
W normalnych warunkach stare tkanki kostne są usuwane i zastępowane przez nowy materiał kostny. Proces ten nazywamy przebudową kości.W chorobie Pageta, proces przebudowy kości jest zbyt szybki, a nowe kości powstają w sposób nieuporządkowany, co sprawia, że są słabsze niż u osób zdrowych. Jeśli choroba nie jest leczona, kości mogą zostać zniekształcone, mogą sprawiać ból, a także mogą się łamać. Działanie leku Zoledronic acid Teva Pharma polega na normalizacji procesu przebudowy kości, zapewnieniu procesu formowania kości o prawidłowej budowie i w ten sposób przywróceniu siły kości.

Jaki jest skład Zoledronic acid Teva Pharma, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest kwas zoledronowy. Jedna butelka zawiera 5 mg kwasu zoledronowego (jednowodnego). Każdy ml roztworu zawiera 0,05 mg kwasu zoledronowego (jednowodnego).

Pozostałe składniki to: mannitol, sodu cytrynian i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Zoledronic acid Teva Pharma – jak stosować ten lek?

Osteoporoza
Zazwyczaj stosowana dawka leku Zoledronic acid Teva Pharma to 5 mg, podawana przez lekarza lub pielęgniarkę w czasie jednej infuzji dożylnej raz na rok. Czas trwania infuzji wynosi co najmniej 15 minut.

Ważne jest, by zażywać leki uzupełniające stężenie wapnia i witaminy D w organizmie (na przykład w postaci tabletek), zgodnie z zaleceniami lekarza.

W przypadku osteoporozy, Zoledronic acid Teva Pharma działa przez rok. Lekarz poinformuje pacjenta, kiedy powinien przyjąć kolejną dawkę leku.

Choroba Pageta
Zazwyczaj stosowana dawka leku Zoledronic acid Teva Pharma to 5 mg, podawana jako początkowa infuzja dożylna przez lekarza prowadzącego lub pielęgniarkę. Infuzja powinna trwać co najmniej 15 minut. Lek Zoledronic acid Teva Pharma może działać dłużej niż rok, dlatego lekarz poinformuje pacjenta, kiedy powinien przyjąć kolejną dawkę leku.

Lekarz prowadzący może zdecydować o konieczności podania leków uzupełniających stężenie wapnia i witaminy D w organizmie (np. tabletek), co najmniej przez pierwsze 10 dni po podaniu leku Zoledronic acid Teva Pharma. Ważne jest dokładne przestrzeganie tego zalecenia tak, by stężenie wapnia we krwi nie stało się zbyt małe w czasie po infuzji. Lekarz prowadzący poinformuje o objawach związanych z hipokalcemią

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub szpitalem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zoledronic acid Teva Pharma – czy mogę spożywać alkohol?

Należy przyjmować dostateczną ilość płynów (co najmniej jedną lub dwie szklanki) przed i po leczeniu lekiem Zoledronic acid Teva Pharma, zgodnie z zaleceniami lekarza. Można dzięki temu uniknąć odwodnienia.W dniu przyjęcia leku można spożywać normalne posiłki. Jest to szczególnie ważne w przypadku pacjentów, którzy stosują leki moczopędne oraz pacjentów w podeszłym wieku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Zoledronic acid Teva Pharma w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko , nie wolno u niej stosować leku Zoledronic acid Teva Pharma.

Przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Ulotka Zoledronic acid Teva Pharma – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Zoledronic acid Teva Pharma 5 mg roztwór do infuzji w butelkach (Kwas zoledronowy)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 250.20 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Zoledronic acid Teva Pharma m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Zoledronic acid Teva Pharma 5 mg roztwór do infuzji w butelkach (Kwas zoledronowy)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 494.05 KB

Cena - ile kosztuje Zoledronic acid Teva Pharma?

Cena Zoledronic acid Teva Pharma i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Zoledronic acid Teva Pharma.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Zoledronic acid Teva Pharma? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Vigalex Max tabletki (Opakowanie: 60 )Vigalex Max tabletki (Opakowanie: 60 ) pomaga zapobiegać i uzupełnia niedobory witaminy D, które mogą skutkować zaburzeniami wapnienia kości (krzywica) lub utratą wapnia z kości (osteomalacja). Suplementacja witaminy D jest szczególnie ważna dla osób borykających się z problemem otyłości. Naturalne wytwarzanie tej witaminy w skórze odbywa się pod wpływem światła słonecznego (promieniowanie UV)…

48.37 

Zastosowanie Sylimaryna Tabletki z Wadowic (Opakowanie: 30 )Sylimaryna Tabletki z Wadowic (Opakowanie: 30 ) jest suplementem diety wspierającym funkcjonowanie wątroby, a także wspomagającym detoksykację wątroby.

Tabletki zalecane są dla osób mających problemy z właściwym funkcjonowaniem procesów trawienia i wydzielaniem zbyt małej ilości soków trawiennych.

Preparat może być stosowany u osób cierpiących na problemy z odpowiednią regeneracją wą…

6.49 

Zastosowanie Vichy Dercos Anti-schuppen Psoriasis szampon (Opakowanie: 200 ml)Vichy Dercos Anti-schuppen Psoriasis szampon (Opakowanie: 200 ml) to specjalistyczny szampon do skóry głowy skłonnej do powstawania łuszczycy. Kosmetyk ma działanie wspomagające złuszczanie i regenerację tkanki. Zmniejsza także nieprzyjemne dolegliwości, takie jak: swędzenie, pieczenie, mrowienie.
Efekt działania Vichy Dercos Anti-schuppen Psoriasis szampon (Opakowanie: 200 ml)Vichy Dercos Anti-schuppen Psoriasis szampon (Opakowanie: 200 ml) jest szczegó…

68.99 

Zastosowanie Vichy Dermablend 3D nr 25 - cielisty (Opakowanie: 30 ml)Vichy Dermablend 3D nr 25 - cielisty (Opakowanie: 30 ml) służy do ukrycia wszelkich niedoskonałości skóry twarzy, takich jak wypryski, wągry czy zaskórniki. Bardzo skutecznie ukrywa blizny po trądziku nie pozostawiając przy tym efektu maski.
Korektor dzięki zawartości kwasu salicylowego sprawia, że cera wygląda gładko oraz naturalnie. Matowe pigmenty zawarte…

73.97 

Oleomint (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

22.04 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief