Konsultacja merytoryczna:

Zoledronic acid Pfizer

Substancją czynną leku Zoledronic Acid Pfizer jest kwas zoledronowy, który należy do grupy leków zwanych bisfosfonianami.

Kwas zoledronowy działa przez wiązanie się z tkanką kostną i spowalnianie przebudowy kości. Jest stosowany:
– w zapobieganiu powikłaniom kostnym, np. złamaniom u dorosłych pacjentów z przerzutami nowotworowymi do kości (rozsiew nowotworu z pierwotnego miejsca występowania do kości);
– w celu zmniejszenia stężenia wapnia we krwi dorosłych pacjentów w przypadkach, kiedy stężenie jest zwiększone z powodu obecności nowotworu. Nowotwory mogą przyspieszać przebudowę tkanki kostnej, powodując zwiększone uwalnianie wapnia z kości. Taki stan określany jest jako hiperkalcemia wywołana chorobą nowotworową (ang. TIH).

Jaki jest skład Zoledronic acid Pfizer, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest kwas zoledronowy. Jedna fiolka koncentratu o objętości 5 ml zawiera 4,264 mg kwasu zoledronowego jednowodnego, co odpowiada 4 mg kwasy zoledronowego (bezwodnego).

Pozostałe składniki to: mannitol (E421), sodu cytrynian dwuwodny (E331), kwas cytrynowy bezwodny (E330) – dla ustalenia pH, oraz woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Zoledronic acid Pfizer – jak stosować ten lek?

W jakiej dawce stosuje się lek Zoledronic Acid Pfizer
– Zalecana dawka pojedyncza wynosi 4 mg.
– Jeśli u pacjenta występują problemy z nerkami, lekarz prowadzący poda mniejszą dawkę leku, w zależności od nasilenia choroby nerek.

Jak często stosuje się lek Zoledronic Acid Pfizer
– W przypadku zapobiegania powikłaniom kostnym spowodowanym przerzutami do kości, podaje się jedną infuzję leku Zoledronic Acid Pfizer co trzy do czterech tygodni.
– W przypadku leczenia mającego na celu zmniejszenie stężenia wapnia we krwi, zwykle stosuje się tylko jedną infuzję leku Zoledronic Acid Pfizer.

Jak stosuje się lek Zoledronic Acid Pfizer
– Lek Zoledronic Acid Pfizer jest podawany jako wlew kroplowy (infuzja) do żyły. Wlew powinien trwać co najmniej 15 minut i powinien być podawany jako osobny roztwór dożylny przez oddzielną linię infuzyjną.
– Pacjentom, u których stężenie wapnia we krwi nie jest zbyt duże, lekarz przepisze wapń i witaminę D do codziennego przyjmowania.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Pacjenci, którym podano większe niż zalecane dawki leku, powinni być uważnie monitorowani. Jest to konieczne ze względu na możliwość wystąpienia nieprawidłowych stężeń elektrolitów w surowicy (np. wapnia, fosforu i magnezu) i (lub) zmian czynności nerek, w tym ciężkich zaburzeń czynności nerek. Pacjenci ze zbyt małym stężeniem wapnia mogą wymagać uzupełniającego podania wapnia w infuzji.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zoledronic acid Pfizer – czy mogę spożywać alkohol?

Lekarz zaleci wypicie odpowiedniej ilości wody przed każdym podaniem leku, aby zapobiec
odwodnieniu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Zoledronic acid Pfizer w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Zoledronic Acid Pfizer nie należy stosować w okresie ciąży. W ciąży i w okresie karmienia piersią, lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

Leku Zoledronic Acid Pfizer nie stosować u kobiet karmiących piersią.

Ulotka Zoledronic acid Pfizer – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Zoledronic Acid Pfizer, 4mg /5 ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Acidum zoledronicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 111.56 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Zoledronic acid Pfizer m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Zoledronic Acid Pfizer, 4mg /5 ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Acidum zoledronicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 243.80 KB

Cena - ile kosztuje Zoledronic acid Pfizer?

Cena Zoledronic acid Pfizer i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Zoledronic acid Pfizer.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Zoledronic acid Pfizer? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie OptiCleaner maść na jęczmień (Opakowanie: 15 g)OptiCleaner maść na jęczmień (Opakowanie: 15 g) to maść na jęczmień bez recepty, przeznaczona do stosowania przy jęczmieniu i gradówce oka.

Maść na jęczmień na powiece nawilża skórę, zmniejsza obrzęk i dyskomfort. Regeneruje naskórek i przyspiesza powrót do zdrowia.Efekt działania OptiCleaner maść na jęczmień (Opakowanie: 15 g)OptiCleaner maść zawiera mió…

23.27 

Zastosowanie Pure Encapsulations Skóra, włosy i paznokcie kapsułki (Opakowanie: 180 szt.)Pure Encapsulations Skóra, włosy i paznokcie kapsułki (Opakowanie: 180 szt.) uzupełniają niedobór witamin i mikroelementów odpowiedzialnych za zdrowy wygląd włosów, skóry i paznokci.Efekt działania Pure Encapsulations Skóra, włosy i paznokcie kapsułki (Opakowanie: 180 szt.) Pure Encapsulations Skóra, włosy i paznokcie kapsułki (…

194.99 

Zastosowanie Calcium 300 + witamina C smak pomarańczowy tabletki musujące (Opakowanie: 20 )Calcium 300 + witamina C smak pomarańczowy tabletki musujące (Opakowanie: 20 ) to suplement diety dostarczający do organizmu wapń i witaminę C, który przyczynia się do niwelowania deficytów tych składników odżywczych w organizmie.

Produkt może być stosowany u osób borykających się z nieprawidłową pracą układu immunologicznego lub nadmiernym wpływem…

5.39 

Zastosowanie Hipp Baby delikatna pianka do mycia (Opakowanie: 250 ml)Hipp Baby delikatna pianka do mycia (Opakowanie: 250 ml) to delikatna pianka myjąca przeznaczona dla dzieci, szczególnie przyjazna dla skóry twarzy i rąk.

Pianka, o delikatnym zapachu, nie zawiera substancji zapachowych mogących powodować alergie, bez barwników, bez mydła, bez emulgatorów PEG, bez cząstek mikroplastycznych. Efekt działania Hipp Baby delikatna pianka do mycia (…

20.99 

Zastosowanie Lactostad Immuno kapsułki (Opakowanie: 30 )Lactostad Immuno kapsułki (Opakowanie: 30 ) to specjalistyczny suplement diety dostarczający do organizmu dodatkową porcję bakterii probiotycznych i witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.
Produkt przeznaczony jest dla osób cierpiących na infekcje chorobowe, takie jak przeziębienie i grypa.
Preparat polecany jest także dla wszystkich osób regularnie doświadczających ciężkiego wysiłku fizycznego lub psychicznego, osłabiają…

26.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief