Konsultacja merytoryczna:

Zoledronic Acid Actavis

Substancją czynną w leku Zoledronic acid Actavis jest kwas zoledronowy, który należy do grupy leków zwanych bisfosfonianami. Kwas zoledronowy działa przez wiązanie się z tkanką kostną i opóźnianie szybkości przebudowy kości. Jest stosowany:
– w zapobieganiu powikłaniom kostnym, np. złamaniom u dorosłych pacjentów z przerzutami nowotworowymi do kości (rozsiew nowotworu z pierwotnego miejsca występowania do kości);
– w celu zmniejszenia stężenia wapnia we krwi dorosłych pacjentów w przypadkach, kiedy stężenie jest zwiększone z powodu obecności nowotworu. Nowotwory mogą przyspieszać przebudowę tkanki kostnej, powodując zwiększone uwalnianie wapnia z kości. Taki stan określany jest jako hiperkalcemia wywołana chorobą nowotworową (ang. TIH).

Jaki jest skład Zoledronic Acid Actavis, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest kwas zoledronowy. Jedna fiolka zawiera 4 mg kwasu zoledronowego (w postaci jednowodzianu).

Pozostałe składniki to: mannitol, sodu cytrynian, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Zoledronic Acid Actavis – jak stosować ten lek?

– Lek Zoledronic acid Actavis musi być podawany wyłącznie przez osoby wykonujące zawód medyczny, posiadające odpowiednie przygotowanie do dożylnego podawania bisfosfonianów tzn. podawania bisfosfonianów do żyły.
– Lekarz zaleci wypicie odpowiedniej ilości wody przed każdym podaniem leku, aby zapobiec odwodnieniu.
– Należy uważnie stosować się do wszystkich innych zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

W jakiej dawce stosuje się lek Zoledronic acid Actavis
– Dawka pojedyncza leku Zoledronic acid Actavis zwykle wynosi 4 mg.
– Jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek, lekarz prowadzący poda mniejszą dawkę leku, w zależności od nasilenia choroby nerek.

Jak często stosuje się lek Zoledronic acid Actavis
– W przypadku zapobiegania powikłaniom kostnym spowodowanym przerzutami do kości, podaje się jedną infuzję leku Zoledronic acid Actavis co trzy do czterech tygodni.
– W przypadku leczenia mającego na celu zmniejszenie stężenia wapnia we krwi, zwykle stosuje się tylko jedną infuzję leku Zoledronic acid Actavis.

Jak stosuje się lek Zoledronic acid Actavis
– Lek Zoledronic acid Actavis jest podawany jako wlew kroplowy (infuzja) do żyły, który powinien trwać co najmniej 15 minut i powinien być podawany jako osobny roztwór dożylny przez oddzielną linię infuzyjną.

Pacjentom, u których stężenie wapnia we krwi nie jest zbyt duże, lekarz przepisze wapń i witaminę D do codziennego przyjmowania.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Pacjenci, którym podano większe niż zalecane dawki leku Zoledronic acid Actavis, powinni być uważnie monitorowani. Jest to konieczne ze względu na możliwość wystąpienia nieprawidłowych stężeń elektrolitów w surowicy (np. wapnia, fosforu i magnezu) i (lub) zmian czynności nerek, w tym ciężkich zaburzeń czynności nerek. Pacjenci ze zbyt małym stężeniem wapnia mogą wymagać podania uzupełniającej infuzji wapnia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zoledronic Acid Actavis – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Zoledronic Acid Actavis w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Zoledronic acid Actavis nie należy stosować w okresie ciąży. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub podejrzewa ciążę.

Leku Zoledronic acid Actavis nie wolno stosować u kobiet karmiących piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku.

Ulotka Zoledronic Acid Actavis – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Zoledronic acid Actavis, 4 mg/5 ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Acidum zoledronicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku 93.48 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Zoledronic Acid Actavis m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Zoledronic acid Actavis, 4 mg/5 ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Acidum zoledronicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 195.52 KB

Cena - ile kosztuje Zoledronic Acid Actavis?

Cena Zoledronic Acid Actavis i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Zoledronic Acid Actavis.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Zoledronic Acid Actavis? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Preparat przeznaczony dla osób, które w okresie jesienno-zimowym chcą uzupełnić swoją dietę w cholekalcyferol. Suplement diety Solgar Witamina D3 2200IU (55mcg) wyróżnia się tym, że jest odpowiedni dla osób na diecie wegetariańskiej i bezglutenowej.

Suplement diety Zdrovit Skurcz Plus to preparat magnezowy o starannie skomponowanym składzie. Pozwala uzupełnić codzienną dietę nie tylko w magnez, ale i w potas, witaminę D, witaminę B6 oraz ruskogeniny z ekstraktu z ruszczyka kolczastego.

Suplement diety Ascorvita Max Mus to preparat polecany jako uzupełnienie codziennej diety w składniki pomagające w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego (witamina C, Cynk).

Suplement diety Eve Women's Multiple Vitamin zawiera zestaw najważniejszych witamin i minerałów, które są ważne dla prawidłowego funkcjonowanie organizmu kobiety, a także cenne roślinne ekstrakty. Preparat w postaci żelatynowych kapsułek.

Suplement diety w postaci kapsułek wegetariańskich – Now Foods Vitamin K-2 (MK7) 100mcg. Witamina K to substancja wykazująca między innymi działanie wspomagające utrzymanie kości i zębów w dobrym stanie. Do stosowania od 18…

Zła dieta, brak aktywności fizycznej niekorzystnie wpływają na ciśnienie krwi. Pomocniczo można stosować suplement diety Na ciśnienie, który zawiera chlorek potasu oraz naturalne wyciągi roślinne, wspierające zachowanie prawidłowych wartoś…

Suplement diety Aliness Cynk organiczny Trio 25mg zawiera trzy organiczne formy cynku (cytrynian, glukonian i pikolinian), przy czym każda z nich cechuje się wysoką przyswajalnością. Preparat ma postać małych, łatwych do połknięcia tabletek.

Kłopoty w sypialni to wstydliwy problem, z którym boryka się wielu mężczyzn. Lek MaxOn Active zawiera syldenafil, który zwiększa ukrwienie prącia poprzez rozkurczanie naczyń krwionośnych, pozwalając uzyskać lub utrzymać erekcję.

Irbutin to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do stosowania u dorosłych i dzieci od 7. roku życia. Preparat stosuje się w postępowaniu dietetycznym m.in. w zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego i przy zespole jelita drażliwego.

Produkt leczniczy Erdomed Muko 0,225g przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia. Wskazaniem do stosowania są ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych (m.in. stany zapalne nosa, zatok…

Zestaw witamin i minerałów wzbogacony o luteinę i likopen rekomendowany do codziennego stosowania. Suplement diety Now Foods Daily Vits pomaga uzupełnić dietę m.in. w witaminę A, witaminę D, witaminy z grupy B oraz żelazo, wapń, selen, cynk…

Jeden z najlepiej przebadanych szczepów bakterii probiotycznych – Lactobacillus rhamnosus GG – zastosowano w suplemencie diety Vitis GG, preparat ma postać kapsułek. Jedna kapsułka zawiera przynajmniej 3 miliardy żywych komórek.

Powoli wprowadzasz do diety swojego dziecka stałe pokarmy? Do karmienia używaj specjalnie do tego przeznaczonej Miękkiej łyżeczki silikonowej marki Chicco. Jest ona elastyczna i bezpieczna, odpowiednia dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia.

Zestaw Mustico spray do usuwania kleszczy 2w1 zawiera specjalny preparat o działaniu zamrażającym oraz praktyczną pęsetę. Z nimi w bezbolesny sposób usuniesz kleszcza, a tym samym ograniczysz ryzyko boreliozy.

Wyrób medyczny Bobolen Baby syrop na suchy kaszel z ekstraktem z korzenia prawoślazu i glicerolem jest wskazany do stosowania u dzieci powyżej 1. roku życia i dorosłych przy nieżytach dróg oddechowych i podrażnieniach śluzó…

Mleko modyfikowane Bebilon ProFutura 1 polecane jest jako alternatywa dla pokarmu naturalnego u niemowląt od pierwszych dni życia, które nie mogą być karmione piersią. Preparat może także stanowić uzupełnienie dla naturalnego sposobu karmienia.

Syrop Flegtac Kaszel to produkt leczniczy zawierający chlorowodorek bromoheksyny. Jest to substancja czynna o działaniu wykrztuśnym. Wskazaniem do stosowania leku są przewlekłe oraz ostre schorzenia dróg oddechowych.

Złuszczająco-natłuszczający krem z dziegciem, mocznikiem i ichtiolem Paraderm Psoric D polecany jest przy pielęgnacji skóry z problemem związanym z zaburzeniami rogowacenia naskórka, w ty, w łuszczycy, łojotokowym zapaleniu skóry i rybiej ł…

Masz problemy z utrzymaniem odpowiedniego stężenia cholesterolu we krwi? Wypróbuj suplementu marki Herbapol Lublin – Herbaya Sterole roślinne. Preparat zawiera najwyższej jakości ekstrakt z nasion soi.