Konsultacja merytoryczna:

Tlen medyczny Linde

Wskazaniem do tlenoterapii są wszystkie postacie niedotlenienia. Tlenoterapia jest szczególnie korzystna u pacjentów z prawidłowym zużyciem tlenu.

Jaki jest skład Tlen medyczny Linde, jakie substancje zawiera?

Tlen – nie mniej niż 99,5 %.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tlen medyczny Linde – jak stosować ten lek?

Należy zawsze stosować Tlen medyczny zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy zmieniać dawki bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Tlen medyczny zazwyczaj wdycha się poprzez wąsy donosowe lub maskę. Należy albo wdychać lek samodzielnie – „oddychając swobodnie” lub za pomocą respiratora lub wentylatora.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W specyficznych sytuacjach, zbyt duża ilość Tlenu medycznego może wpłynąć na działanie układu oddechowego, a w wyjątkowych przypadkach spowodować utratę przytomności lub śpiączkę.

Stosowanie Tlenu medycznego w zbyt dużych ilościach przez długotrwale może powodować bóle, suchy kaszel, a nawet zatrzymanie oddechu.

W przypadku zażycia zbyt dużej dawki leku, należy zawsze zwrócić się do lekarza, szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tlen medyczny Linde – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tlen medyczny Linde w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Tlen medyczny Linde

Ulotka Tlen medyczny Linde – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Tlen medyczny Linde Oxygenium nie mniej niż 99,5 % gaz do inhalacji

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 141.72 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tlen medyczny Linde m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Tlen medyczny Linde Oxygenium nie mniej niż 99,5 % gaz do inhalacji

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 34 razy

Rozmiar plku 434.44 KB

Cena - ile kosztuje Tlen medyczny Linde?

Cena Tlen medyczny Linde i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tlen medyczny Linde.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tlen medyczny Linde? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz