Konsultacja merytoryczna:

Tlen medyczny skroplony Air Products

Tlen medyczny skroplony AIR PRODUCTS zawiera tlen, który jest gazem niezbędnym do życia.
Grupa farmakoterapeutyczna: gazy medyczne.

Wskazania do stosowania:
Produkt ten może być stosowany do wspomagania oddychania pod normalnym i wysokim ciśnieniem.
Tlenoterapia pod normalnym ciśnieniem (tlenoterapia normobaryczna)

Jaki jest skład Tlen medyczny skroplony Air Products, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest tlen.
Nie ma innych składników.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Tlen medyczny skroplony Air Products – jak stosować ten lek?

Tlen medyczny skroplony AIR PRODUCTS przeznaczony jest do wdychania lub sztucznego dostarczania do płuc po odparowaniu. Aby uniknąć podrażnienia błony śluzowej, należy pamiętać aby w miarę możliwości wstępnie ogrzać i nawilżyć tlen. Tlen medyczny AIR PRODUCTS należy stosować zawsze według wskazań lekarza, dotyczących w szczególności szybkości przepływu oraz czasu leczenia. Nie należy przedwcześnie przerywać leczenia; możliwe, że konieczne będzie stosowanie tlenu przez długi okres. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dawkowanie:
Tlenoterapia pod normalnym ciśnieniem (tlenoterapia normobaryczna)
– Jeżeli stężenie tlenu we krwi lub w danym narządzie jest zbyt niskie, lekarz prowadzący poinformuje o czasie trwania i częstości podawania w ciągu doby leku Tlen medyczny skroplony AIR PRODUCTS. Celem jest stosowanie zawsze możliwie jak najniższych stężeń tlenu, które nadal będą skuteczne. Jednak bieżące stężenie tlenu do wdychania nigdy nie powinno być niższe niż 21% i może być zwiększone maksymalnie do 100%.
– U pacjentów z niewydolnością lub zaburzeniami oddechowymi i zależnych od niskiego stężenia tlenu (hipoksji) jako bodźca oddechowego (np. w chorobach płuc ze zwężeniem dróg oddechowych i przedłużającymi się objawami, takimi jak kaszel, przewlekła duszność i nadmierne wytwarzanie śluzu (POChP)) efektywne stężenie tlenu powinno być utrzymywane poniżej 28%, a niekiedy nawet poniżej 24%. U noworodków należy unikać efektywnego stężenia tlenu do wdychania powyżej 40%; tylko w wyjątkowych sytuacjach może ono zostać zwiększone do 100%.
– W przypadku klasterowego bólu głowy 100% tlen jest podawany przy szybkości przepływu wynoszącej 7 litrów na minutę przez 15 minut. Ma to na celu leczenie napadu choroby już od samego początku i należy je rozpocząć w momencie pojawienia się pierwszych objawów.

Droga podawania: do inhalacji
pod ciśnieniem normalnym:
Tlen medyczny skroplony AIR PRODUCTS jest gazem do wdychania, który jest podawany wziewnie z powietrzem, z użyciem specjalnego sprzętu, takiego jak cewnik nosowy lub maska twarzowa. Nadmiar wydychanego tlenu opuszcza organizm pacjenta i miesza się z powietrzem z otoczenia (system zapobiegający wdychaniu zwrotnemu „non-rebreathing”). Jeżeli pacjent nie oddychania spontanicznie będzie wentylowany sztucznie. W trakcie znieczulenia stosowane są specjalne urządzenia z systemami wdychania zwrotnego i krążenia wtórnego gazu, w których wydychane powietrze jest wdychane ponownie (system wdychania zwrotnego „rebreathing”). Tlen może być również podawany bezpośrednio do krwiobiegu za pomocą tzw. oksygenatora. Technika ta jest stosowana w krążeniu pozaustrojowym, np. w trakcie operacji serca.

pod wysokim ciśnieniem:
Tlenoterapia pod wysokim ciśnieniem powinna być stosowana wyłącznie przez wykwalifikowany personel, aby uniknąć ryzyka obrażeń spowodowanych przez duże wahania ciśnienia. W zależności od stanu zdrowia pacjenta, tlenoterapia pod wysokim ciśnieniem jest stosowana przy ciśnieniu wynoszącym od 1,4 do 3,0 atmosfer przez okres od 45 do 300 minut na sesję leczniczą. Czasami leczenie obejmuje tylko jedną lub dwie sesje, ale długoterminowe leczenie może obejmować do 30 lub większą liczbę sesji, a także wiele sesji dziennie, jeżeli jest to konieczne. Tlenoterapia pod wysokim ciśnieniem jest prowadzona w specjalnej komorze ciśnieniowej, zaprojektowanej do celów tlenoterapii pod wysokim ciśnieniem, pozwalającej na utrzymanie ciśnienia przekraczającego trzykrotnie ciśnienie atmosferyczne. Tlenoterapia pod wysokim ciśnieniem może być również prowadzona przy użyciu dopasowanej maski gazowej z kapturem uszczelnionym wokół głowy lub przez rurkę intubacyjną.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Toksyczne działanie tlenu jest zmienne w zależności od ciśnienia wdychanego tlenu i czasu ekspozycji.

Przy niskim ciśnieniu (0,5 do 2,0 barów) to działanie częściej występuje w obrębie płuc niż w ośrodkowym układzie nerwowym (mózgu i rdzeniu kręgowym). Przy wyższym ciśnieniu (tlenoterapia hiperbaryczna) obserwuje się odwrotną kolejność działania.

Działanie w obrębie płuc objawia się dusznością (hipowentylacja), kaszlem i bólem w klatce piersiowej. Działanie w obrębie ośrodkowego układu nerwowego obejmuje występowanie nudności,zawrotów głowy, niepokoju i splątania, kurczy mięśniowych, omdleń i napadów padaczkowych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Tlen medyczny skroplony Air Products – czy mogę spożywać alkohol?

W trakcie tlenoterapii nie wolno pić alkoholu. Alkohol może hamować oddychanie.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Tlen medyczny skroplony Air Products w okresie ciąży i karmienia piersią?

Stosowanie tlenu pod normalnym ciśnieniem (tlenoterapia normobaryczna) w ciąży jest dozwolone tylko w małych stężeniach.

W trakcie ciąży można stosować tlen w wysokich stężeniach i pod wysokim ciśnieniem w przypadku leczenia ratującego życie.

Nie ma przeciwwskazań do stosowania tlenu w trakcie karmienia piersią.

Ulotka Tlen medyczny skroplony Air Products – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Tlen medyczny skroplony AIR PRODUCTS, 100% v/v, gaz medyczny, skroplony Substancja czynna: Tlen

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 315.60 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Tlen medyczny skroplony Air Products m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Tlen medyczny skroplony AIR PRODUCTS, 100% v/v, gaz medyczny, skroplony Substancja czynna: Tlen

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 32 razy

Rozmiar plku 215.22 KB

Cena - ile kosztuje Tlen medyczny skroplony Air Products?

Cena Tlen medyczny skroplony Air Products i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Tlen medyczny skroplony Air Products.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Tlen medyczny skroplony Air Products? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Produkt leczniczy Flegafortan syrop 1,6mg/ml jako substancję czynną zawiera bromoheksyny chlorowodorek. Syrop działa rozrzedzająco na gęstą wydzielinę, co ułatwia jej odkrztuszanie, a zarazem oczyszczanie oskrzeli.

Herbatka Imbir marki Herbapol Kraków ma unikalny odświeżający aromat. Napar ma bogaty smak dzięki starannie skomponowanemu składowi – czarna herbata, skórka owocu dzikiej róży, owoc pigwowca, trawa cytrynowa oraz kłącze imbiru.

Jemioła to nie tylko świąteczna dekoracja, to przede wszystkim cenne źródło substancji aktywnych. Suplement diety Eliksir z jemioły polecany jest jako uzupełnienie codziennej diety w składniki, które wspierają prawidłową pracę ukł…

Wysoka zawartość witaminy D zamknięta w żelowej kapsułce. Suplement diety Allnutrition D3 2000 polecany jest jako uzupełnienie codziennej diety w cholekalcyferol, dedykowany osobom dorosłym do stosowania szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Suplement diety Apteo Aloes zawiera wysokiej jakości sok z aloesu, który jest źródłem licznych substancji aktywnych wspomagających prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Pomaga on przede wszystkim w utrzymaniu właściwej pracy jelit.

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Vitaminum B6 Polfarmex 0,05g jest niedobór witaminy B6. Lek stosuje się również w leczeniu skutków niedoboru witaminy B6. Substancją czynną leku jest pirydoksyny chlorowodorek.

Zestaw witamin, które wspierają utrzymanie kości w zdrowiu. Suplement diety Witamina D3 + K2 FORTE w kroplach to preparat przeznaczony jako uzupełnienie codziennej diety dla osób dorosłych. Zawiera m.in. witaminę K2 w postaci menachinonu-7.

Nasiona wiesiołka kryją w sobie bogactwo wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Suplement diety Olej z nasion wiesiołka FIT polecany jest do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w te ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu tłuszcze.

Olimp Whey Protein Isolate to suplement diety zawierający wyłącznie izolat białek serwatkowych bez żadnych dodatków smakowych i słodzących! Produkt rekomendowany do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w białko u osób aktywnych…

Suplement diety Biovital Pamięć to wygodny sposób na uzupełnienie codziennej diety w składniki, które wspierają dobrą koncentrację oraz prawidłową pracę układu nerwowego. Preparat zawiera m.in. wyciąg z miłorzębu japońskiego…

W okresie jesienno-zimowym zalecane jest stosowanie preparatów z cholekalcyferolem, aby uniknąć niedoboru tego ważnego składnika. Pomocny w uzupełnieniu codziennej diety w cholekalcyferol będzie suplement diety Witamina D3 2000 w postaci kapsułek.

Najważniejsze enzymy trawienne zamknięte w kapsułce. Suplement diety Super Enzymes marki Now Foods to kompozycja składników (m.in. lipazy, amylazy i proteazy), które są ważne dla prawidłowego przebiegu procesów trawiennych.

Skład suplementu diety Kurkuma i Piperyna Noble Health zawiera dwa drogocenne ekstrakty z kłącza ostryżu długiego oraz z owoców pieprzu czarnego, który jest źródłem piperyny. Jest to substancja czynna, która wspiera…

Skład produktu leczniczego Iberogast tworzy dziewięć wyciągów roślinnych m.in. z lukrecji, ubiorka gorzkiego i rumianku. Lek działa przeciwzapalnie i wiatropędnie, łagodzi takie objawy jak uczucie pełności oraz wzdęcia, a takż…

Aż 9 szczepów bakteryjnych m.in. Lactobacillus i Bifidobacterium, a do tego inulina i witamina D. Suplement diety Primaflor Multi jest polecany do stosowania przede wszystkim w okresie antybiotykoterapii u dzieci powyżej 3. roku życia i u dorosłych.

Wyjątkowy preparat, który pomaga uzupełnić codzienną dietę w magnez. Suplement diety Ibuvit Magnez wyróżnia się innowacyjną technologią (tabletka trójwarstwowa), która stopniowo uwalnia magnez, dzięki czemu jego wchłanianie jest zwiększone.

Suplement diety Fortiliver Forte 750mg zawiera lecytynę sojową, która jest bogatym źródłem fosfolipidów, w tym fosfatydyloinozytolu oraz fosfatydylocholiny. Preparat przeznaczony jest do stosowania u dzieci powyżej 12. roku życia oraz u dorosłych.

Zwiększona porcja witaminy D, czyli 800j.m. (20mcg), i gwarancja jakości marki Oleofarm – oto dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego D-Vitum 800j.m. Witamina D dla niemowląt. Polecany zwłaszcza dzieciom karmionym piersią.

Allnutrition Nutlove Choco Hazelnut krem czekoladowy to dowód, że nawet na diecie można pozwolić sobie na coś słodkiego. Został on wyprodukowany na bazie orzechów laskowych i prawdziwej miazgi kakaowej. Nie zawiera oleju palmowego i dodatku cukru.

Suplement diety Propolis (10%) z pyłkiem pszczelim to preparat dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia. Jego skład stanowi wyciąg z propolisu i pyłku pszczelego, czyli składnik, który jest źródł…