Konsultacja merytoryczna:

Symibace

Symibace należy do grupy leków nazywanych inhibitorami konwertazy angiotensyny (inhibitory ACE).

Symibace jest stosowany u dorosłych w leczeniu:
− wysokiego ciśnienia tętniczego krwi (nadciśnienia),
− przewlekłej (długotrwałej) niewydolności serca.

Działanie leku polega na zwiotczaniu i rozszerzaniu naczyń krwionośnych. To pomaga obniżyć ciśnienie tętnicze krwi. Ułatwia to również sercu tłoczyć krew u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca.

Lekarz może zalecić inne leki do stosowania jednocześnie z lekiem Symibace

Jaki jest skład Symibace, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest cylazapryl.

Jedna tabletka powlekana zawiera odpowiednio 2,5 mg lub 5 mg cylazaprylu w postaci cylazaprylu jednowodnego.

Pozostałe składniki to:

Rdzeń:
laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, hypromeloza 3cp, talk, sodu stearylofumaran.

Otoczka:
2,5 mg: Opadry brown 03B26857: hypromeloza 6cp, talk, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 400, żelaza tlenek czerwony (E172).
5 mg: Opadry brown 03B26857: hypromeloza 6cp, talk, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 400, żelaza tlenek czerwony (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Symibace – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka:
− Należy codziennie przyjmować jedną tabletkę leku Symibace.
− Należy połknąć tabletkę, popijając ją wodą.
− Godzina przyjęcia leku Symibace nie ma znaczenia. Pomimo tego, należy przyjmować tabletkę codziennie o tej samej porze.
− Symibace może być zażywany przed posiłkiem lub po posiłku.

Wysokie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie tętnicze):
− Zazwyczaj stosowana dawka początkowa wynosi 1 mg na dobę.
− Lekarz będzie zwiększać dawkę, aż do uzyskania kontroli ciśnienia tętniczego – zazwyczaj stosowana dawka podtrzymująca wynosi od 2,5 mg do 5 mg na dobę.
− Lekarz może zalecić mniejszą dawkę pacjentom z zaburzeniami czynności nerek lub w podeszłym wieku.
− Jeśli pacjent zażywa leki moczopędne, lekarz może zalecić ich odstawienie około 3 dni przed rozpoczęciem stosowania leku Symibace. Zazwyczaj stosowana dawka początkowa leku

Symibace wynosi wtedy 0,5 mg na dobę. Lekarz będzie następnie zwiększać dawkę, aż do uzyskania kontroli ciśnienia tętniczego.

Przewlekła niewydolność serca:
− Zazwyczaj stosowana dawka początkowa wynosi 0,5 mg raz na dobę.
− W przypadku pacjentów w podeszłym wieku, lekarz prawdopodobnie rozpocznie leczenie od dawki 0,5 mg na dobę.
− Jeśli u pacjenta występują choroby nerek lub wątroby, lekarz może rozpocząć leczenie od dawki mniejszej niż zazwyczaj stosowana.
− Lekarz prawdopodobnie zwiększy dawkę do dawki wynoszącej co najmniej 1 mg na dobę, w zależności od reakcji pacjenta na leczenie.
− Zazwyczaj stosowana dawka maksymalna wynosi 5 mg raz na dobę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Symibace lub zażycia leku przez inną osobę należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku. Mogą wystąpić następujące objawy: zawroty głowy lub uczucie „pustki” w głowie, płytki oddech, zimna i wilgotna skóra, niezdolność poruszania się lub mówienia oraz wolna czynność serca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Symibace – czy mogę spożywać alkohol?

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o zażywaniu suplementów zawierających potas

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Symibace w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Lekarz zazwyczaj zaleci przerwanie stosowania leku Symibace przed planowaną ciążą lub natychmiast po potwierdzeniu ciąży oraz zaleci stosowanie innego leku zamiast leku Symibace. Symibace nie jest zalecany we wczesnej ciąży i nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży, ponieważ
stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.

Karmienie piersią
Symibace nie jest zalecany podczas karmienia piersią i lekarz może wybrać alternatywne leczenie w przypadku gdy pacjentka chce rozpocząć karmienie piersią, a szczególnie w przypadku noworodków lub wcześniaków.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Podczas zażywania leku Symibace mogą wystąpić zawroty głowy. Jest to bardziej prawdopodobne na początku leczenia. Jeśli u pacjenta wystąpią zawroty głowy, nie należy prowadzić pojazdów, posługiwać się narzędziami ani obsługiwać maszyn.

Ulotka Symibace – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Symibace, 2,5 mg, 5 mg, tabletki powlekane (Cilazaprilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 147.06 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Symibace m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Symibace, 2,5 mg tabletki powlekane (Cilazaprilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 224.81 KB


Symibace, 5 mg tabletki powlekane (Cilazaprilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 224.73 KB

Cena - ile kosztuje Symibace?

Cena Symibace i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Symibace.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Symibace? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz