Konsultacja merytoryczna:

Cazacombi

Lek Cazacombi jest skojarzeniem dwóch leków o nazwie cylazapryl i hydrochlorotiazyd.
Lek jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego. Dwie substancje czynne współdziałają ze sobą, aby obniżyć ciśnienie tętnicze. Są one stosowane razem, gdy leczenie jedną z tych substancji jest niewystarczające.

Cylazapryl należy do grupy leków nazywanych inhibitorami ACE (inhibitorami konwertazy angiotensyny). Jego działanie polega na rozluźnianiu i rozszerzaniu naczyń krwionośnych. Pomaga to obniżyć ciśnienie tętnicze, jak również ułatwia sercu pompowanie krwi do wszystkich części ciała.

Hydrochlorotiazyd należy do leków nazywanych tiazydowymi lekami moczopędnymi lub diuretykami. Jego działanie polega na zwiększaniu ilości wydalanego moczu. Pomaga to obniżyć ciśnienie tętnicze.

Jaki jest skład Cazacombi, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są cylazapryl i hydrochlorotiazyd. Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg cylazaprylu (w postaci cylazaprylu jednowodnego) i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

Ponadto lek zawiera sodu stearylofumaran, talk, laktoze jednowodną, hypromelozę, skrobię kukurydzianą w rdzeniu tabletki; oraz hypromelozę, talk, tytanu dwutlenek (E 171), tlenek żelaza czerwony (E 172) w otoczce tabletki.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Cazacombi – jak stosować ten lek?

Zazwyczaj stosowana dawka to 1 tabletka na dobę, przyjmowana codziennie.

Stosowanie leku
Tabletkę należy połknąć, popijając ją wodą. Godzina przyjęcia tabletki leku Cazacombi nie ma znaczenia. Pomimo to, należy przyjmować tabletkę codziennie o tej samej porze. Lek Cazacombi może być zażywany przed posiłkiem lub po posiłku. Tabletek nie należy kruszyć ani żuć.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Cazacombi lub zażycia leku przez inną osobę należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Należy zabrać ze sobą opakowanie leku. Mogą wystąpić następujące objawy: zawroty głowy, uczucie „pustki” w głowie, płytki oddech, zimna i wilgotna skóra, niezdolność poruszania się lub mówienia oraz wolna lub nieregularna czynność serca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cazacombi – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Cazacombi można przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłku. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o zażywaniu suplementów potasu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cazacombi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy poinformować lekarza o podejrzeniu (lub planowaniu) ciąży. Lekarz zazwyczaj zaleci przerwanie stosowania leku Cazacombi przed planowaną ciążą lub natychmiast po potwierdzeniu ciąży oraz zaleci przyjmowanie innego leku zamiast leku Cazacombi. Nie zaleca się stosowania leku Cazacombi we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.

Należy poinformować lekarza o karmieniu piersią lub zamiarze karmienia piersią. Nie zaleca się przyjmowania leku Cazacombi podczas karmienia piersią, zwłaszcza w przypadku karmienia piersią noworodka lub wcześniaka. Lekarz może zalecić stosowanie innego leku.

Ulotka Cazacombi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cazacombi, 5 mg + 12,5 mg, tabletki powlekane (Cilazaprilum + Hydrochlorothiazidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 114.74 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cazacombi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cazacombi, 5 mg + 12,5 mg, tabletki powlekane (Cilazaprilum + Hydrochlorothiazidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 208.87 KB

Cena - ile kosztuje Cazacombi?

Cena Cazacombi i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cazacombi.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cazacombi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Syrop Lactulosum Takeda Forte to produkt leczniczy wskazany w leczeniu przewlekłych zaparć oraz encefalopatii w przebiegu niewydolności wątroby. Zawartość substancji czynnej, czyli laktulozy w jednym mililitrze leku wynosi 667mg.

IBUPROFEN LGO to lek odpowiadający za łagodzenie bólu o małym i umiarkowanym nasileniu oraz różnym pochodzeniu (np. ból menstruacyjny). Wykazuje właściwości przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Sildenafil to substancja czynna produktu leczniczego Inventum Max. Lek ten wskazany jest do stosowania u dorosłych mężczyzn, u których występują zaburzenia erekcji, czyli niemożność uzyskania lub utrzymania wzwodu wystarczającego do odbycia stosunku.

Produkt leczniczy Lopacut 2mg zawiera chlorowodorek loperamidu. Jest to substancja czynna, która przyczynia się do zmniejszenia częstości wypróżnień. Wskazaniem do stosowania leku jest ostra biegunka u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Cierpisz na zaburzenia erekcji? Już nie potrzebujesz recepty, aby cieszyć się seksem! Produkt leczniczy Maxigra Go to tabletki zawierające syldenafil, czyli jedną z najskuteczniejszych substancji czynnych, które pomagają osiągnąć wzwód.

ALINESS Wapń z muszli ostryg z witaminami K2 MK7 i D3 to suplement diety, który dostarczy wszystkie ważne składniki dla prawidłowej pracy kości i mięśni. Optymalne dawki substancji aktywnych zostały zamknięte w…

Wygodny sposób na uzupełnienie codziennej diety w wapń oraz kwercetynę. Suplement diety Calcium 300mg + Kwercetyna ma postać tabletek musujących do sporządzania napoju, co dobrze wpływa na przyswajalność substancji aktywnych.

Cyclo 3 Fort znajduje zastosowanie w: leczeniu objawów niewydolności naczyń żylnych i limfatycznych (ból, obrzęki, drżenie nóg, uczucie ciężkości nóg) oraz dolegliwości bólowych związanych z żylakami odbytu.

Wyjątkowy wyrób medyczny Pelafen Kid MD Przeziębienie łagodzi pierwsze objawy przeziębienia, równocześnie hamując dalszy rozwój infekcji. Syrop zawiera opatentowaną formułę Mucobione, a także wyciągi z plechy porostu islandzkiego i kwiatostanu…

Preparat przeznaczony dla osób, które chcą uzupełnić swoją codzienną dietę w witaminę B12, ale mają problem z połykaniem kapsułek. Suplement diety Solgar Metylokobalamina (WitB12) 1000mcg ma postać smacznych, wiśniowych bryłek do ssania lub ż…

CODIPAR jest lekiem przeciwbólowym, który zwiększa próg bólu. Dodatkowo wykazuje działanie przeciwgorączkowe. Swoje właściwości zawdzięcza zawartości paracetamolu (jednak nie działa przeciwzapalnie).

API-GARDIN FORTE Propolis to preparat bez cukru, który korzystnie wpływa na układ immunologiczny, osłania błonę śluzową górnych dróg oddechowych w przypadku jej podrażnień i zwalcza drobnoustroje.

Syrop Plantagen, zawiera w składzie ekstrakt z babki lancetowatej i wskazany jest do stosowania w przypadku nieżytu dróg oddechowych oraz zapalnych zmianach błon śluzowych jamy ustnej i gardła.

Jeśli masz problemy ze snem, nie warto dłużej się męczyć! Marka Swanson ma w swojej ofercie suplement diety Melatonina 3mg. Jest to preparat, który przyczyni się do poprawy jakości snu.

Lubisz jabłka? Z pewnością zasmakuje Ci sok marki EkaMedica – Jabłko 100%. Jest to produkt, w którym nie znajdziesz żadnych konserwantów, barwników i aromatów. Cały smak, zapach i kolor to zasługa najwyższej…

OLIMP Potas to suplement diety, który skutecznie wspomaga funkcjonowanie mięśni (chroni przed skurczami mięśniowymi) oraz układu nerwowego. Sprzyja utrzymaniu prawidłowego ciśnienia tętniczego krwi.

INHALATOR OMRON NE-C803 to bardzo mały i wygodny inhalator. Spokojnie mieści się w dłoni, co powoduje, że jest bardzo wygodny w podróży (waży tylko 180g) - z jednoczesnych zachowaniem parametrów jak w dużym…

Peptamen Junior to produkt specjalnego przeznaczenia medycznego, przygotowany dla dzieci w wieku powyżej 1.roku życia i wskazany do stosowania w niedożywieniu lub przy podejrzeniu ryzyka niedożywienia. Preparat zawiera hydrolizowane białko serwatkowe.

Ciśnieniomierz Sanitas to aparat prosty w obsłudze, wyposażony w duży i czytelny monitor - szczególnie ważne dla osób w podeszłym wieku. W zestawie mankiet, saszetka do przechowywania oraz instrukcja obsługi w…

Preparat dla dzieci i dorosłych polecany jako wsparcie dla prawidłowej pracy mózgu. Suplement diety Eye Q to płyn o smaku waniliowym, który zawiera olej z ryb morskich, czyli źródło kwasów Omega-3 oraz…