SUDAFED MUCO NA KASZEL MOKRY O SMAKU CYTRYNY I MIODU

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku SUDAFED MUCO NA KASZEL MOKRY O SMAKU CYTRYNY I MIODU oraz jak działa ten lek?

Sudafed Muco na kaszel mokry o smaku cytryny i miodu łagodzi mokry kaszel. Zawiera gwajafenezynę (środek wykrztuśny), która rozrzedza wydzielinę z płuc, co ułatwia jej odkrztuszanie. Nie powoduje senności. Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat.

SKŁAD

Jaki jest skład leku SUDAFED MUCO NA KASZEL MOKRY O SMAKU CYTRYNY I MIODU? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancjami czynnymi leku są ibuprofen i pseudoefedryny chlorowodorek.
Każda tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu i 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku.

Pozostałe składniki to:

Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan bezwodny, kroskarmeloza sodowa, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu stearynian.

Otoczka tabletki: hypromeloza, makrogol 400, talk, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172).

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Jakie jest zalecane dawkowanie leku SUDAFED MUCO NA KASZEL MOKRY O SMAKU CYTRYNY I MIODU? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Substancją czynną leku jest gwajafenezyna. Lek zawiera 100 mg gwajafenezyny w każdych 5 ml.

Ponadto lek zawiera: sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, karbomer, glicerol, etanol 96%, glukozę ciekłą, sacharozę, sukralozę, sodu benzoesan (E 211), karmel (E 150), aromaty: miodowy, cytrynowy, chłodzący, lewomentol, dający uczucie mrowienia, rozgrzewający, maskujący gorycz, środek poprawiający smak i wodę oczyszczoną

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku SUDAFED MUCO NA KASZEL MOKRY O SMAKU CYTRYNY I MIODU? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Jeżeli przyjęto większą dawkę leku niż zalecana, należy skontaktować się z lekarzem lub z oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala; należy zabrać ze sobą tę ulotkę i opakowanie. Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku może spowodować wystąpienie kamieni nerkowych.

Objawy mogą obejmować:
– rozstrój żołądka, nudności i senność.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując ten lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku SUDAFED MUCO NA KASZEL MOKRY O SMAKU CYTRYNY I MIODU przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Lek można przyjmować z jedzeniem lub piciem lub bez jedzenia lub picia.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek SUDAFED MUCO NA KASZEL MOKRY O SMAKU CYTRYNY I MIODU? Jakie środki ostrożności należy zachować?

DOKUMENTACJA LEKU SUDAFED MUCO NA KASZEL MOKRY O SMAKU CYTRYNY I MIODU – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

POBIERZ ULOTKĘ

ULOTKA LEKU SUDAFED MUCO NA KASZEL MOKRY O SMAKU CYTRYNY I MIODU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO (CHPL) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ SUDAFED MUCO NA KASZEL MOKRY O SMAKU CYTRYNY I MIODU W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy lek SUDAFED MUCO NA KASZEL MOKRY O SMAKU CYTRYNY I MIODU jest refundowany oraz czy wymagana jest recepta.

OPINIE O LEKU SUDAFED MUCO NA KASZEL MOKRY O SMAKU CYTRYNY I MIODU

Poznaj opinie pacjentów stosujących lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here