Softa-Man

Lek Softa-Man ma postać roztworu na skórę, zawiera substancje czynne – etanol i propanol, które działają bakteriobójczo na bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne (w tym na prątki) oraz przeciwwirusowo i grzybobójczo. Nie działa na zarodniki.

Wskazania do stosowania:
Dezynfekcja skóry rąk i chirurgiczna dezynfekcja skóry rąk.

Jaki jest skład Softa-Man, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są etanol i propanol.
100 ml leku zawiera 47,90 g etanolu 96% i 18 g propanolu.

– Pozostałe składniki to: adipinian diizopropylowy, makrogolo-6-glicerolu kaprylokapronian (Softigen 767), deksopantenol, bisabolol, kompozycja zapachowa (Flair PH 799 893/731960), allantoina, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , .

Dawkowanie preparatu Softa-Man – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę.

Leku nie należy rozcieńczać.

Dezynfekcja skóry rąk:
Wcierać w dłonie przez 30 sekund 3 ml nierozcieńczonego leku Softa-Man, aż do wyschnięcia skóry.

Chirurgiczna dezynfekcja skóry rąk:
Wcierać w dłonie i przedramiona przez 2 min 2 razy po 5 ml nierozcieńczonego leku Softa-Man. Skóra musi być zwilżona lekiem przez 2 min.

Profilaktyka wirusowego zapalenia wątroby typu B (WZW-B):
Wcierać w dłonie porcjami przez 5 min. 5 ml nierozcieńczonego leku Softa-Man. Skóra musi być zwilżona lekiem przez 5 min.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych dotyczących przedawkowania podczas stosowania leku zgodnie ze wskazaniami i sposobem stosowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Softa-Man – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Softa-Man w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Softa-Man i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność i cenę leku.

Ulotka Softa-Man – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

SOFTA-MAN, (47,90 g + 18 g)/100 ml, roztwór na skórę [Ethanolum (96 per centum) + Propanolum]

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Softa-Man m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SOFTA-MAN, (47,90 g + 18 g)/100 ml, roztwór na skórę [Ethanolum (96 per centum) + Propanolum]

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Softa-Man? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Dodaj komentarz