Spis leków zawierających substancję: Etanol

desderman

Desderman to preparat do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji skóry rąk. Działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo. Skutecznie zwalcza drobnoustroje, takie jak bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne, a także drożdżaki, w tym Candida albicans. Preparat jest dostępny bez recepty.

Desderman N

Desderman N to alkoholowy środek do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji skóry rąk. Działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo. Zawiera substancje pomocnicze, które zapobiegają wysuszaniu rąk i utrzymują elastyczność skóry. Jest dostępny bez recepty.

Disteryl

Disteryl to płyn przeznaczony do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk, szczególnie w sytuacjach i obszarach, gdzie wymagane jest przestrzeganie wysokiego poziomu higieny. Wykazuje działanie wirusobójcze i bakteriobójcze. Produkt jest przeznaczony do powszechnego stosowania oraz do zastosowania w obszarze medycznym. Jest dostępny bez recepty.

Gargarisma prophylacticum Amara

Gargarisma Prophylacticum Amara to lek w postaci koncentratu do sporządzania roztworu do płukania gardła. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne na błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Stosowany jest w stanach zapalnych gardła, jamy ustnej i przy podrażnieniu błon śluzowych. Lek jest dostępny bez recepty.

Gastrobonisol

Gastrobonisol to preparat ziołowy w postaci kropli, który wspomaga proces trawienia i utrzymanie prawidłowego funkcjonowania układu jelitowego. Tradycyjnie stosowany jest pomocniczo w zaburzeniach trawiennych spowodowanych niedostatecznym wydzielaniem soków trawiennych, w tym soku żołądkowego i żółci. Lek stosuje się objawowo w niestrawności. Gastrobonisol jest dostępny bez recepty.

Neo-Cardiol

Neo-Cardiol to lek, którego głównym składnikiem jest wyciąg gęsty z kwiatostanu głogu. Działa poprzez tonizowanie krążenia wieńcowego, zwiększanie przepływu krwi w naczyniach wieńcowych oraz mięśniu sercowym. Jest wskazany do stosowania w łagodzeniu przejściowych objawów ze strony serca na tle nerwowym, takich jak kołatanie serca czy odczucie dodatkowych uderzeń serca z powodu łagodnego niepokoju. Lek jest dostępny bez recepty.

Sirupus Plantaginis Plus

Sirupus Plantaginis Plus

Sirupus Plantaginis Plus to lek dostępny bez recepty, który zawiera dwa wyciągi ziołowe – z liści babki lancetowatej i z jeżówki. Jest stosowany jako środek pomocniczy w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych. Działa łagodnie przeciwzapalnie na błony śluzowe jamy ustnej i gardła, łagodząc podrażnienia i zmniejszając przekrwienie błon śluzowych. Lek ten jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach, a jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Skinsept Mucosa

Skinsept Mucosa to preparat odkażający w postaci płynu. Jest przeznaczony do odkażania błon śluzowych oraz graniczącej z nimi skóry przed operacjami, zabiegami ginekologicznymi i położniczymi, cewnikowaniem pęcherza moczowego, zabiegami przezcewkowymi. Nie jest wymagana recepta do zakupu tego leku.

Softa-Man

Lek Softa-Man ma postać roztworu na skórę. Zawiera substancje czynne – etanol i propanol, które działają bakteriobójczo na bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne (w tym na prątki) oraz przeciwwirusowo i grzybobójczo. Nie działa na zarodniki. Wskazania do stosowania to dezynfekcja skóry rąk i chirurgiczna dezynfekcja skóry rąk. Produkt jest dostępny bez recepty.

Softasept N niezabarwiony

Softasept N niezabarwiony to szybko działający, gotowy do użycia preparat do dezynfekcji skóry, oparty na alkoholu. Zawiera substancje czynne – etanol i alkohol izopropylowy, które działają bakteriobójczo na bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne, a także przeciwwirusowo i grzybobójczo. Stosuje się go do odkażania skóry przed operacją, biopsjami, punkcjami, pobieraniem krwi, zastrzykami, cewnikowaniem. Jest dostępny bez recepty.

Softasept N zabarwiony

Softasept N zabarwiony to lek oczyszczający i bakteriobójczy na bazie alkoholu – etanolu i alkoholu izopropylowego. Stosuje się go w celu odkażania skóry przed wszelkiego rodzaju operacjami. Jest aktywny przeciwko bakteriom, w tym: MRSA, mycobacteria, grzybom i wirusom (HBV/HIV/HCV, Vaccinia, Rota, Polio). Produkt jest dostępny bez recepty.