Neo-Cardiol

Neo-Cardiol to lek, którego głównym składnikiem jest wyciąg gęsty z kwiatostanu głogu. Działa poprzez tonizowanie krążenia wieńcowego, zwiększanie przepływu krwi w naczyniach wieńcowych oraz mięśniu sercowym. Jest wskazany do stosowania w łagodzeniu przejściowych objawów ze strony serca na tle nerwowym, takich jak kołatanie serca czy odczucie dodatkowych uderzeń serca z powodu łagodnego niepokoju. Lek jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Neo-Cardiol zawiera wyciąg gęsty z kwiatostanu głogu (Crataegi folii cum flore extractum spissum).

Lek ten tonizuje krążenie wieńcowe, zwiększa przepływ krwi w naczyniach wieńcowych i mięśniu sercowym, wzmaga siłę skurczów mięśnia sercowego (działanie inotropowo dodatnie).

Wskazania do stosowania
Lek stosuje się wspomagająco w leczeniu początkowego okresu upośledzonej wydolności serca (I° i II° wg NYHA), nie wymagającej stosowania innych leków, bez objawów zastoju krążenia i w osłabieniu mięśnia sercowego u osób w wieku podeszłym.

Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Skład

Substancją czynną leku jest wyciąg gęsty z kwiatostanu głogu (Crataegi folii cum flore extractum spissum) (5-6,5:1) – 124,8 mg, rozpuszczalnik ekstrakcyjny – etanol 70% (V/V).

Substancje pomocnicze to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, sól sodowa karboksymetyloskrobi, stearynian magnezu, powidon, Aqua Polish blue 060.13 (hypromeloza, talk, miglyol 812, dwutlenek tytanu E 171, indygotyna E 132, błękit brylantowy E 133, żółcień chinolinowa E 104).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli
Doustnie 2 tabletki 3 razy na dobę.
Produkt należy przyjmować systematycznie przynajmniej przez 4 – 6 tygodni.

Dzieci i młodzież
Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Przedawkowanie

Nie są znane objawy przedawkowania. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Ze względu na niewystarczające dane o bezpieczeństwie, leku Neo-Cardiol nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.

Wpływ leku na płodność nie jest znany.

Prowadzenie pojazdów

Neo-Cardiol nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ulotka Neo-Cardiol

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Neo-Cardiol (forum)

Stosujesz Neo-Cardiol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Neo-Cardiol. Podziel się doświadczeniami na forum.