Głóg - opis substancji i lista leków

Głóg – roślina lecznicza znana głównie ze swojego pozytywnego oddziaływania na układ sercowo-naczyniowy. Ochrania serce i wpływa na regulację ciśnienia krwi poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych. Głóg sprawdza się również w stanach napięcia nerwowego, rozdrażnienia i bezsenności. Za działanie lecznicze głogu odpowiedzialne są kwiaty i owoce, które są bogate we flawonoidy i procyjanidyny. Ponadto głóg to źródło witaminy C oraz PP, które wspierają organizm w walce z infekcjami i usprawniają funkcjonowanie mózgu. Produkty z głogiem polecane są w stanach łatwego męczenia się, niewydolności serca, po przebytym zawale mięśnia sercowego, w innych zaburzeniach układu krążenia, w dolegliwościach serca o podłożu nerwowym oraz w leczeniu przewlekłych bólów i zawrotów głowy. 

Głóg dostępny jest w postaci ziół do zaparzania, tabletek, nalewki oraz jako składnik płynu doustnego, syropu, kropli doustnych, kapsułek na uspokojenie oraz mieszanek ziołowych. 

Często występuje w połączeniu z magnezem, ze względu na korzystne działanie nasercowe takiego połączenia. 

Możliwe działania niepożądane: Działania niepożądane mogą wystąpić jeśli występuje nadwrażliwość na kwiatostan głogu. Nie stwierdzono działań niepożądanych głogu, po przyjmowaniu produktów zgodnie z zaleceniami.

Aktualności

Polecane artykuły

Zapisz się do newslettera,
aby być na bieżąco z nowymi lekami

Zapisz się do newslettera,
aby pobrać plik