Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Głóg

Antinervinum

Antinervinum to lek roślinny, który jest tradycyjnie stosowany jako środek uspokajający. Zawiera wyciągi z kozłka lekarskiego, szyszek chmielu oraz głogu, które wykazują synergistyczne działanie na ośrodkowy układ nerwowy, łagodząc stany napięcia emocjonalnego i niepokoju, działają kojąco w stanach pobudzenia, ułatwiają zasypianie. Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Antinervinum są okresowe trudności w zasypianiu oraz wzmożone napięcie nerwowe. Lek jest dostępny bez recepty.

Circulosan fix

Circulosan Fix to preparat roślinny w postaci ziół do zaparzania w saszetkach. Jest stosowany tradycyjnie w różnorodnych dolegliwościach ze strony serca. Dawkowanie dla dorosłych to 2 saszetki 4 razy na dobę. Saszetki zalewa się 1 szklanką wrzącej wody i parzy pod przykryciem przez około 10-15 minut. Produkt jest dostępny bez recepty.

Cratonic

Cratonic

Cratonic to naturalny lek ziołowy, który zawiera wyciąg gęsty z kwiatostanu głogu. Działanie leku polega na tonizowaniu krążenia wieńcowego, zwiększaniu przepływu krwi w naczyniach wieńcowych oraz mięśniu sercowym. Wskazany jest do stosowania w łagodzeniu przejściowych objawów ze strony serca na tle nerwowym. Lek jest dostępny bez recepty.

Cravisol

Cravisol

Cravisol to lek roślinny, który wspomaga prawidłowe funkcjonowanie serca. Składa się z wyciągów etanolowych ze świeżego kwiatostanu głogu, świeżego ziela melisy i świeżego ziela jemioły. Tradycyjnie stosowany jest w łagodnych zaburzeniach pracy serca na tle nerwowym, również w okresie menopauzy u kobiet. Lek jest dostępny bez recepty.

Doppelherz Energovital Tonik K

Doppelherz Energovital Tonik K to lek roślinny, który jest dostępny bez recepty. Jest stosowany tradycyjnie jako środek wspomagający czynność serca i układu krążenia, szczególnie w stanach napięcia nerwowego. Wyciąg z głogu zawarty w leku zwiększa wydolność serca, wyciąg z rozmarynu wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe, a wyciągi z waleriany i melisy działają uspokajająco i tonizująco.

Fitoven

Fitoven to tradycyjny produkt leczniczy roślinny, dostępny w postaci pasty doustnej. Stosowany jest jako środek łagodzący objawy niewielkich zaburzeń krążenia żylnego w kończynach dolnych, takie jak uczucie dyskomfortu i ciężkości nóg. Może być również stosowany wspomagająco w miejscowych obrzękach, powstałych w wyniku drobnych urazów mechanicznych bez przerwania ciągłości tkanek, takich jak niewielkie stłuczenia, siniaki czy otarcia. Lek jest dostępny bez recepty.

Krople nasercowe

Krople nasercowe

Krople nasercowe to lek dostępny bez recepty, który ma działanie uspokajające oraz wzmacniające pracę serca. Składniki aktywne to nalewki z ziela konwalii majowej, kwiatostanu głogu oraz korzenia kozłka lekarskiego. Preparat jest tradycyjnie stosowany w łagodnych zaburzeniach czynności serca na tle nerwicowym, jako środek uspomagający pracę serca i układu krwionośnego. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci do 12. roku życia.

Krople nasercowe Aflofarm

Krople nasercowe Aflofarm to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany pomocniczo w bardzo łagodnych objawach niewydolności krążenia. Preparat zawiera nalewkę z konwalii, głogu oraz waleriany. Nalewka z ziela konwalii wykazuje działanie nasercowe, uspokajające, wzmacnia skurcze serca, pogłębia i zwalnia jego pracę, co prowadzi do poprawy krążenia krwi. Lek jest dostępny w postaci kropli doustnych i jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12 lat.

KWIAT GŁOGU FIX

KWIAT GŁOGU FIX to preparat roślinny w postaci ziół do zaparzania. Zawiera kwiatostan głogu, który jest tradycyjnie stosowany w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca, jeśli nie ma jeszcze potrzeby stosowania innych preparatów. Lek jest dostępny bez recepty.

Kwiatostan głogu

Kwiatostan głogu to preparat roślinny dostępny w postaci ziół do zaparzania. Jest stosowany tradycyjnie w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca, jeśli nie ma jeszcze potrzeby stosowania innych preparatów. Produkt ten jest dostępny bez recepty. Wspiera prawidłową pracę serca oraz funkcjonowanie układu krążenia, a także jest polecany przy nerwicowych dolegliwościach serca.

Melisal forte

Melisal forte

Melisal Forte to lek roślinny dostępny bez recepty, który zawiera wyciąg z liścia melisy, kwiatostanu głogu i korzenia arcydzięgla. Jest stosowany tradycyjnie w łagodnych stanach napięcia nerwowego. Preparat przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Dzieciom poniżej 12 roku życia syrop może być stosowany jedynie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem pediatrą.

Melissed

Melissed

Melissed to syrop, który zawiera wyciąg złożony płynny uspokajający z ziela melisy, kwiatostanu głogu, kwiatu lipy i kwiatu rumianku. Jest to lek dostępny bez recepty. Stosowany jest wspomagająco przy nadmiernej pobudliwości nerwowej oraz jako środek ułatwiający zasypianie. Ponadto, może być stosowany w dolegliwościach trawiennych na tle nerwowym.

Neo-Cardiol

Neo-Cardiol to lek, którego głównym składnikiem jest wyciąg gęsty z kwiatostanu głogu. Działa poprzez tonizowanie krążenia wieńcowego, zwiększanie przepływu krwi w naczyniach wieńcowych oraz mięśniu sercowym. Jest wskazany do stosowania w łagodzeniu przejściowych objawów ze strony serca na tle nerwowym, takich jak kołatanie serca czy odczucie dodatkowych uderzeń serca z powodu łagodnego niepokoju. Lek jest dostępny bez recepty.

Neomag cardio

Neomag cardio

Neomag Cardio to suplement diety dla osób dorosłych, który zawiera połączenie magnezu z witaminą B6 i potasem oraz wyciągiem z głogu. Składniki produktu wspomagają prawidłowe krążenie krwi i utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi. Zalecana porcja to 1 tabletkę 2 razy dziennie przyjmować w trakcie posiłku lub po posiłku, popijając wodą. Produkt jest dostępny bez recepty.

Neospasmina

Neospasmina

Neospasmina to lek roślinny o łagodnym działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie. Zawiera wyciąg z korzeni kozłka oraz owoców głogu. Jest stosowany pomocniczo w leczeniu zaburzeń nerwowych, takich jak łagodne stany napięcia i uczucia niepokoju, oraz w przypadku trudności z zasypianiem. Neospasmina jest dostępna bez recepty.

Tabletki tonizujące Labofarm

Tabletki tonizujące Labofarm

Tabletki tonizujące Labofarm to lek ziołowy wspomagający pracę serca i układu krążenia. Zawierają kwiatostan głogu, owoc głogu, ziele serdecznika i ziele nostrzyka. Związki czynne zawarte w głogu zwiększają przepływ krwi w naczyniach wieńcowych i w mięśniu sercowym, łagodnie zwiększają siłę skurczu mięśnia sercowego oraz ilości skurczów. Preparat wykazuje także łagodne działanie przeciwobrzękowe.

Tinctura Crataegi Herbapol w Krakowie SA

Tinctura Crataegi

Tinctura Crataegi Herbapol w Krakowie SA to lek zawierający nalewkę z kwiatostanu głogu. Jest to produkt tradycyjnie stosowany w stanach łatwego męczenia się oraz w początkowym stadium upośledzonej wydolności serca, gdy nie jest wymagane przyjmowanie innych leków. Wspomaga pracę serca i układu krążenia. Lek jest dostępny bez recepty.

Vicard

Vicard

Vicard to suplement diety zalecany dla osób dorosłych, szczególnie po 50. roku życia. Zawiera naturalne wyciągi roślinne oraz witaminy, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie serca i układu krążeniowego. Dodatkowo, Vicard działa tonizująco na układ nerwowy, dodaje sił i opóźnia procesy starzenia się. Produkt dostępny jest bez recepty.

Zioła uspokajające

Zioła uspokajające to tradycyjny produkt leczniczy roślinny, który jest dostępny bez recepty. Są one stosowane w przejściowych, łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz w okresowych trudnościach z zasypianiem. Składniki aktywne to między innymi korzeń kozłka, kwiatostan głogu, liść melisy, szyszka chmielu, liść mięty pieprzowej i kwiat rumianku. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat mogą stosować ten lek, przyjmując jedną saszetkę zalaną szklanką wrzącej wody i zaparzaną pod przykryciem 10-15 minut.