Konsultacja merytoryczna:

Disteryl

Lek jest alkoholowym roztworem do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji skóry rąk. Jest to lek o działaniu antyseptycznym do stosowania na skórę.

Etanol zawarty w leku Disteryl działa:

– wirusobójczo, m.in. na koronawirusy typu beta takie jak SARS-CoV, MERS-CoV i SARS-CoV-2 oraz na wirus zapalenia wątroby typu B, rotawirusy, adenowirusy, herpes simplex (HSV), wirus polio;

– bakteriobójczo, m.in. na bakterie Gram-dodatnie (gronkowce, w tym MRSA; paciorkowce, w tym enterokoki oporne na wankomycynę), bakterie Gram-ujemne (w tym Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, Proteus vulgaris, Proteus mirabilis, Helicobacter pylori oraz Listeria monocytogenes) oraz mykobakterie (w tym Mycobacterium tuberculosis);

– grzybobójczo, m.in. na drożdżaki (w tym Candida albicans).

Disteryl zawiera również substancje pomocnicze:

– wodoru nadtlenek, który wykazuje działanie odkażające;

– glicerol, który ma działanie nawilżające i zapobiega nadmiernemu wysuszaniu skóry rąk.

 

Kiedy nie stosować leku Disteryl:

Jeśli pacjent ma uczulenie na etanol, glicerol i wodoru nadtlenek.

Nie należy stosować na uszkodzoną skórę.

Jaki jest skład Disteryl, jakie substancje zawiera?

100 ml roztworu zawiera 83,33 ml etanolu (96%).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Disteryl – jak stosować ten lek?

Podanie wyłącznie na skórę.

– Higieniczna dezynfekcja rąk:

Na suchą skórę dłoni należy nanieść ilość roztworu odpowiednią do ich całkowitego zwilżenia po czym wcierać co najmniej 30 sekund, a następnie odczekać do wyschnięcia.

– Chirurgiczna dezynfekcja rąk:

Ręce należy umyć, spłukać wodą i dokładnie osuszyć. Następnie nanieść ilość roztworu odpowiednią do ich całkowitego zwilżenia i wcierać przez 3 minuty. Czynność należy powtórzyć po czym odczekać do wyschnięcia.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Może wystąpić suchość i podrażnienie skóry.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Disteryl – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Disteryl w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Disteryl – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Disteryl, 83,33 ml/100 ml, roztwór na skórę (Ethanolum 96 per centum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 447.77 KB


Disteryl, 83,33 ml/100 ml, aerozol na skórę, roztwór (Ethanolum 96 per centum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 140.62 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Disteryl m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Disteryl, 83,33 ml/100 ml, roztwór na skórę (Ethanolum 96 per centum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 477.84 KB


Disteryl, 83,33 ml/100 ml, aerozol na skórę, roztwór (Ethanolum 96 per centum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 172.80 KB

Cena - ile kosztuje Disteryl?

Cena Disteryl i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Disteryl.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Disteryl? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Benzacne 10% w formie żelu, zawiera w składzie nadtlenek benzoilu o właściwościach: silnie utleniających, przeciwbakteryjnych i keratolitycznych. Ponadto używanie Benzacne w leczeniu trądziku, wpływa pobudzająco na procesy ziarnowania i syntezę kolagenu.

Chicco Natural Spray przeciw komarom zawiera naturalny środek odstraszający komary Citrodiol, przez co jest odpowiednim preparatem dla kilkumiesięcznych maluszków, dla kobiet w ciąży oraz dla posiadaczy skóry delikatnej i bardzo wrażliwej.

Zależy Ci na łatwym w obsłudze urządzeniu do mierzenia ciśnienia? Oto Ciśnieniomierz naramienny Hartmann Veroval Compact! To profesjonalny sprzęt, który szybko, dokładnie i w pełni automatycznie dokonuje pomiaru ciśnienia oraz…

ELMEX Junior 6-12 lat to pasta zawierająca wysokoaktywny aminofluorek, który utwardza szkliwo wyrastających zębów stałych oraz uodparnia je na działanie kwasów. Chroni przed próchnicą przez długi czas.

Rokitnik to niepozorny owoc o specyficznym smaku, właśnie ten smak sprawia, że Olej z rokitnikiem z pierwszego tłoczenia jest produktem unikalnym. Olej ten nie jest rafinowany, przez co zawiera dużo wartościowych nienasyconych kwasów tł…

IBUPAR to jeden z preparatów na bazie ibuprofenu, przeznaczonych do stosowania w celu złagodzenia dolegliwości bólowych, stanów zapalnych i obniżenia ciepłoty ciała.

Substancją czynną produktu leczniczego Groprinosin Forte 1g jest inozyny pranobeks. Lek stosuje się w leczeniu opryszczki warg i skóry twarzy, której przyczyną jest wirus opryszczki pospolitej, a także jako lek zwiększający odporność organizmu.

Wyciąg z tymianku i podbiału wzbogacony naturalnymi wyciągami z ziół i miodem, stanowi unikalną recepturę składników o działaniu nawilżającym, odkażającym, wykrztuśnym i łagodzącym chrypkę.

Hepatil to znany i doceniony przez wielu pacjentów środek, który skutecznie wspomaga pracę wątroby, często nadwyrężonej złą dietą, nadużywaniem alkoholu oraz zażywaniem leków. Preparat zawiera aminokwas przyspieszający procesy odtruwania organizmu.

NEBU-DOSE HIPERTONIC to hipertoniczny roztwór chlorku sodu sprzyjający samooczyszczaniu się dróg oddechowych. Dodatkowo wykazuje właściwości nawilżające śluzówkę, co ułatwia oddychanie.

Usuwanie zanieczyszczeń z ran bywa bardzo bolesne. Aby ułatwić ten proces, warto sięgnąć po sterylną sól fizjologiczną 0,9% NaCl roztwór chlorku sodu do stosowania zewnętrznego marki Polpharma. Natrium Chloratum stosowane jest także do inhalacji.

Nicorette Ice White w dawce 4mg i postaci gum do żucia, pozwala na skuteczne i stopniowe odejście od nałogu nikotynowego oraz niesie pomoc w łagodzeniu skutków głodu nikotynowego i innych dolegliwości związanych z odstawieniem…

Suplement diety Biotter Elektrolity o smaku pomarańczowym zawiera potas, sód, glukozę oraz witaminę C. Stosowany w upalne dni lub przy intensywnym wysiłku skutecznie gasi pragnienie oraz pomaga odpowiednio nawodnić organizm.

NUROFEN 200mg od 6 lat to preparat, który działa przeciwbólowo i przeciwobrzękowo. Wyraźnie obniża gorączkę i skutecznie łagodzi stany zapalne. Może być stosowany u dzieci od 6 roku życia (powyżej 20 kg).

Biotyk Complex, to preparat w którego składzie znajdziemy liofilizowane kultury bakterii kwasu mlekowego cenne dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego człowieka. Preparat wskazany jest dla osób w trakcie i po antybiotykoterapii.

DERMOSAN N+R zawiera witaminy A i E które skutecznie regenerują naskórek nadając mu gładkość i sprężystość oraz filtry przeciwsłoneczne UVA i UVB chroniące skórę przed oparzeniem i nadmiernym wysuszeniem.

SWANSON SelenoExcell Selen to suplement diety, który charakteryzuje się właściwościami antyoksydacyjnymi. Zapobiega starzeniu się komórek ciała, wspomaga czynność serca i gruczołu krokowego.

Spray Propolis Forte przeznaczony jest do stosowania w jamie ustnej. Zawiera on między innymi propolis, olejek miętowy i pomarańczowy. Preparat działa łagodząco na podrażnienia, jest pomocny w stanach zapalnych i podrażnieniach jamy ustnej…

SEN APTEO to złożony suplement diety sprzyjający uspokojeniu i wyciszeniu organizmu przed pójściem spać. Reguluje rytm dobowy i ułatwia zasypianie oraz znacząco podnosi komfort snu.

Chcesz porzucić nudne czarne lub cieliste rajstopy, a jednocześnie zadbać o nogi w czasie wielogodzinnego stania? Najprostszym rozwiązaniem są melanżowe Rajstopy przeciwżylakowe 70 DEN Veera, które delikatnie modelują sylwetkę.