Konsultacja merytoryczna:

Pramipexole Aurobindo

Pramipexole Aurobindo należy do grupy leków znanych jako agoniści dopaminy, które pobudzają receptory dopaminy w mózgu. Pobudzanie receptorów dopaminy wyzwala impulsy nerwowe w mózgu, ułatwiające kontrolę ruchów ciała.

Lek Pramipexole Aurobindo stosuje się w:
– leczeniu objawów idiopatycznej choroby Parkinsona w monoterapii lub w skojarzeniu z lewodopą (inny lek stosowany w chorobie Parkinsona).

Jaki jest skład Pramipexole Aurobindo, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest pramipeksol.

Jedna tabletka zawiera 0,088 mg pramipeksolu, który odpowiada 0,125 mg pramipeksolu dichlorowodorku jednowodnego.
Jedna tabletka zawiera 0,18 mg pramipeksolu, który odpowiada 0,250 mg pramipeksolu dichlorowodorku jednowodnego.
Jedna tabletka zawiera 0,35 mg pramipeksolu, który odpowiada 0,500 mg pramipeksolu dichlorowodorku jednowodnego.
Jedna tabletka zawiera 0,7 mg pramipeksolu, który odpowiada 1,0 mg pramipeksolu dichlorowodorku jednowodnego.

Inne składniki: mannitol (E 421), skrobia kukurydziana, powidon K-30, powidon K-90, krzemionka koloidalna bezwodna i magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Pramipexole Aurobindo – jak stosować ten lek?

Szczegółowe tabele dawkowania znajdują się w ulotce załączonej z dolnej części strony.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli przypadkowo przyjęto zbyt dużo tabletek leku Pramipexole Aurobindo, należy:
– niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zwrócić się do najbliższego oddziału ratunkowego po poradę.
– mogą wystąpić wymioty, niepokój lub którekolwiek z działań niepożądanych wymienionych w punkcie 4 „Możliwe działania niepożądane” w załączonej poniżej ulotce.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pramipexole Aurobindo – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Pramipexole Aurobindo może być przyjmowany z pokarmem lub bez. Tabletki należy popijać wodą.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pramipexole Aurobindo w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Należy poinformować lekarza o ciąży, podejrzeniu ciąży lub planowaniu ciąży. Lekarz omówi z pacjentką możliwości dalszego stosowania leku Pramipexole Aurobindo.

Działanie leku Pramipexole Aurobindo na nienarodzone dziecko nie jest znane. W związku z tym, nie należy przyjmować leku Pramipexole Aurobindo w okresie ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Leku Pramipexole Aurobindo nie należy stosować w okresie karmienia piersią. Lek Pramipexole Aurobindo może prowadzić do zahamowania laktacji. Lek może być również wydzielany do mleka matki i tym samym przedostać się do ustroju dziecka. Jeśli stosowanie leku Pramipexole Aurobindo jest konieczne, należy przerwać karmienie piersią.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Pramipexole Aurobindo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Pramipexole Aurobindo, 0,088 mg, 0,18 mg, 0,35 mg, 0,7 mg tabletki (Pramipexolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 194.29 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pramipexole Aurobindo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Pramipexole Aurobindo, 0,088 mg, 0,18 mg, 0,35 mg, 0,7 mg tabletki (Pramipexolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 188.85 KB

Cena - ile kosztuje Pramipexole Aurobindo?

Cena Pramipexole Aurobindo i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Pramipexole Aurobindo.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Pramipexole Aurobindo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Alugastrin tabletki (Opakowanie: 40 )Alugastrin tabletki (Opakowanie: 40 ) to lek w postaci tabletek do żucia i rozgryzania o działaniu zobojętniającym kwas żołądkowy. Jest wskazany do stosowania w przypadku wrzodów żołądka lub dwunastnicy. Umożliwia szybsze i efektywniejsze leczenie uszkodzeń błony śluzowej przewodu pokarmowego.Efekt działania Alugastrin tabletki (Opakowanie: 40 )Alugastrin tabletki (Opakowanie: 40 ) zawiera substancję czynną, która zobojętnia nadmiar kwasu żołądkowego. Glin…

17.96 

Zastosowanie Bittersegen krople (Opakowanie: 10 ml)Bittersegen krople (Opakowanie: 10 ml) to klasyczna mieszanka ziół i przypraw goryczkowych, która wspiera funkcje trawienne i łagodzi objawy niestrawności i przejedzenia. Jest szczególnie przydatna przy ciężkostrawnych i tłustych posiłkach. Efekt działania Bittersegen krople (Opakowanie: 10 ml)Bittersegen krople (Opakowanie: 10 ml) jest alkoholowy ekstrakt kilkunastu goryczkowych ziół powstały według tradycyjnej, klasztornej receptury. Ma działanie żółciotwórcze i żół…

28.99 

Zastosowanie Pedicetamol krople 100 mg/ml (Opakowanie: 30 ml)Pedicetamol krople 100 mg/ml (Opakowanie: 30 ml) to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Może być stosowany się u dzieci już od dnia narodzin do 32 kg masy ciała.

Pedicetamol stosuje się jest w stanach gorączkowych wywołanych infekcją lub poszczepiennych, a także w łagodnych i umiarkowanych stanach bólowych. Krople podaje się w celu obniżenia gorą…

14.49 

Zastosowanie Ketonal Active (Opakowanie: 10 )Ketonal Active (Opakowanie: 10 ) to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowych. Jest przeznaczony do stosowania przy bólu o natężeniu lekkim i umiarkowanym: zębów, głowy, mięśni, brzucha.
Efekt działania Ketonal Active (Opakowanie: 10 )Ketonal Active (Opakowanie: 10 ) zawiera ketoprofen – substancję należącą do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Hamuje ona aktywność enzymów, które wywołują stan…

9.39 

Zastosowanie FlexiStav Caps kapsułki (Opakowanie: 60 )FlexiStav Caps kapsułki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety dla osób dorosłych wspomagający zdrowie układu stawowo-mięśniowego organizmu. Zawiera glukozaminę i chondroitynę wzmacniające tkankę chrzęstną oraz witaminę C, która mobilizuje organizm do produkcji kolagenu i działa antyoksydacyjnie. Ekstrakt z kadzidłowca indyjskiego wpływa pozytywnie na elastyczność stawów.
SkładSiarczan glukozaminy 2KCI; składnik otoczki: żelatyna…

24.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief