Konsultacja merytoryczna:

Parcilect

Parcilect stosowany jest w leczeniu choroby Parkinsona. Można go podawać łącznie z lewodopą (innym lekiem stosowanym w leczeniu choroby Parkinsona) lub bez lewodopy.

W chorobie Parkinsona dochodzi do utraty komórek, które produkują dopaminę w mózgu. Dopamina pełni w mózgu rolę neuroprzekaźnika mającego wpływ na kontrolę ruchu. Parcilect powoduje zwiększenie i utrzymanie stężenia dopaminy w mózgu.

Jaki jest skład Parcilect, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest rasagilina. Każda tabletka zawiera 1 mg rasagiliny jako winian.

Pozostałe składnik leku to: celuloza mikrokrystaliczna; skrobia kukurydziana; skrobia żelowana, kukurydziana; talk; stearylofumaran sodu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Parcilect – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka leku Parcilect to 1 tabletka 1 mg raz dziennie.

Stosowanie doustne.
Parcilet można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjentowi wydaje się, że przyjął więcej tabletek leku Parcilect niż zalecono, powinien natychmiast zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Należy zabrać ze sobą pudełko tekturowe leku Parcilect, aby pokazać je lekarzowi lub farmaceucie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Parcilect – czy mogę spożywać alkohol?

Parcilet można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Parcilect w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Parcilect – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Parcilect, 1 mg, tabletki (Rasagilinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 96.96 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Parcilect m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Parcilect, 1 mg, tabletki (Rasagilinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 160.56 KB

Cena - ile kosztuje Parcilect?

Cena Parcilect i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Parcilect.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Parcilect? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie ELODERM Balsam d/ciała od 1. dnia życia (Opakowanie: 200 ml)ELODERM Balsam d/ciała od 1. dnia życia (Opakowanie: 200 ml) to kosmetyk do skóry przesuszonej zawierający emolienty. Może być stosowany już u najmłodszych domowników. Zawiera składniki głęboko nawilżające, łagodzi podrażnienia, wspomaga regenerację skóry. Kompleks omega 3-6-9 dostarcza kwasów tłuszczowych wspierających utrzymanie bariery lipidowej skó…

23.73 

Zastosowanie Tymianek i Podbiał Plus (Opakowanie: 24 )Tymianek i Podbiał Plus (Opakowanie: 24 ) jest suplementem diety zawierającym w składzie wyciąg z ziela tymianku i aloesu. Preparat przyczynia się do usprawnienia funkcjonowania gardła i górnych dróg oddechowych.
Produkt może być spożywany przez osoby doświadczające problemów z podrażnieniami śluzówki gardła, szczególnie w przebiegu chrypki.
Preparat polecany jest także…

11.99 

Gripovita Imbir (Opakowanie: 10 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

13.99 

Zastosowanie Allergo-Comod krople (Opakowanie: 10 ml)Allergo-Comod krople (Opakowanie: 10 ml) to lek okulistyczny przeciwalergiczny, stosowany w zapaleniu spojówek spowodowanym ekspozycją na alergen oraz przy występowaniu takich objawów jak katar sienny i wiosenne alergiczne zapalenie rogówki.Efekt działania Allergo-Comod krople (Opakowanie: 10 ml)Allergo-Comod krople (Opakowanie: 10 ml) zawiera substancję czynną, która przeciwdziała reakcjom zapalnym błon komórek tucznych w oku, zapobiegając ich degranulacji. Kromoglikan…

20.24 

Zastosowanie Bronchipret TE syrop (Opakowanie: 1 )Bronchipret TE syrop (Opakowanie: 1 ) to roślinny produkt leczniczy stosowany podczas łagodnych i umiarkowanych infekcji oraz stanów zapalnych dróg oddechowych (np. ostre zapalenie oskrzeli), przebiegających z kaszlem z zalegającą wydzieliną.

Efekt działania Bronchipret TE syrop (Opakowanie: 1 )Bronchipret TE syrop (Opakowanie: 1 ) skutecznie pomaga zwalczyć objawy kaszlu z zalegającą wydzieliną.
SkładSubstancjami czynnymi leku są: wyciąg płynny z ziela…

24.49 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief