Konsultacja merytoryczna:

Oxodil PPH

Oxodil PPH

Lek Oxodil PPH zawiera substancję rozszerzającą oskrzela i ułatwiającą oddychanie (selektywny agonista receptora β2-adrenergicznego).

Oxodil PPH jest lekiem stosowanym w długotrwałym leczeniu umiarkowanej i ciężkiej przewlekłej astmy oskrzelowej u pacjentów wymagających regularnego leczenia lekiem rozszerzającym oskrzela w skojarzeniu z długotrwałym leczeniem przeciwzapalnym. Glikokortykosteroidy należy stosować regularnie.

Lek jest także wskazany w łagodzeniu objawów skurczu oskrzeli (duszność będąca wynikiem zwężenia oskrzeli) u pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. Zaleca się, aby leczenie rozpoczynał specjalista chorób płuc.

Kapsułki Oxodil PPH są przeznaczone wyłącznie do stosowania wziewnego.

Jaki jest skład Oxodil PPH, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest formoterolu fumaran dwuwodny. Jedna kapsułka twarda zawiera 12 mikrogramów formoterolu fumaranu dwuwodnego. Każda dostarczona dawka zawiera 9 mikrogramów formoterolu fumaranu dwuwodnego.

Inne składniki leku to laktoza bezwodna, laktoza jednowodna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Oxodil PPH – jak stosować ten lek?

Lek Oxodil PPH należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

W razie odczucia, że podczas stosowania leku Oxodil PPH występują duszność lub świsty, należy kontynuować stosowanie leku, jednak możliwie najszybciej skontaktować się z lekarzem prowadzącym, ponieważ może być konieczne podanie dodatkowych leków.

Jeśli astma jest dobrze kontrolowana lekarz może rozważyć stopniowe zmniejszenie dawki leku.

Do inhalacji.

Substancja czynna leku Oxodil PPH dostarczana jest do dróg oddechowych podczas wdechu.

Prawidłowe stosowanie leku Oxodil PPH jest kluczowe w powodzeniu leczenia.

Ważne: Przed zastosowaniem leku Oxodil PPH należy umyć ręce i całkowicie je wysuszyć. Ani kapsułka ani proszek w niej zawarty nie mogą mieć kontaktu z wilgocią.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawy przedawkowania są takie same jak działania niepożądane, jednak mogą one wystąpić nagle i być bardziej nasilone.

Do objawów przedawkowania należą:
Nudności, wymioty, ból głowy, kołatanie serca, szybkie lub nieregularne bicie serca, drżenia mięśni, zwłaszcza rąk, zawroty głowy, niepokój, trudności ze snem i bóle w klatce piersiowej.

Jeśli takie objawy wystąpią, należy natychmiast powiadomić lekarza. Pacjent może wymagać odpowiedniego leczenia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Oxodil PPH – czy mogę spożywać alkohol?

Oxodil PPH można stosować niezależnie od pory posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Oxodil PPH w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Jeśli pacjentka jest w ciąży, powinna poinformować o tym lekarza. Nie należy stosować tego leku w okresie ciąży, chyba że zostanie wyraźnie zalecony przez lekarza.

Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią, chyba że zostanie wyraźnie zalecony przez lekarza.

Ulotka Oxodil PPH – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

OXODIL PPH, 12 mikrogramów, proszek do inhalacji w kapsułce twardej (Formoteroli fumaras dihydricus)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 36 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Oxodil PPH m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

OXODIL PPH, 12 mikrogramów, proszek do inhalacji w kapsułce twardej (Formoteroli fumaras dihydricus)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Oxodil PPH?

Cena Oxodil PPH i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Oxodil PPH.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Oxodil PPH? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Luvos Heilerde Anti-age Tagescreme (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Nurofen dla dzieci JUNIOR truskawkowy (Opakowanie: 100 ml)Nurofen dla dzieci JUNIOR truskawkowy (Opakowanie: 100 ml) jest lekiem przeznaczonym do krótkotrwałego, objawowego leczenia gorączki i bólu o nasileniu małym do umiarkowanego.
Efekt działania Nurofen dla…

Zastosowanie ETIAXIL STRONG Antyperspirant (Opakowanie: 15 ml)ETIAXIL STRONG Antyperspirant (Opakowanie: 15 ml) to antyperspirant w kulce przeznaczony do stosowania pod pachami w przypadku nadmiernej potliwości. Nie musi być stosowany codziennie, ma długotrwałe działanie. Nadaje się do skó…

Zastosowanie Aderma Exomega Control płyn do kąpieli (Opakowanie: 250 ml)Aderma Exomega Control płyn do kąpieli (Opakowanie: 250 ml) to kosmetyk o działaniu przeciwzapalnym, łagodzącym i nawilżającym. Przeznaczony jest do skóry bardzo suchej…

Zastosowanie Dicopeg Junior saszetki (Opakowanie: 30 )Dicopeg Junior saszetki (Opakowanie: 30 ) jest wyrobem medycznym dla dzieci z problemami z wypróżnianiem się. Wskazany jest w stanach zaparć i zaburzeń pracy jelit.

Dicopeg dla dzieci nadaje się do długotrwałego stosowania -…