Kwiat dziewanny

Kwiat dziewanny to produkt leczniczy stosowany w postaci naparu przy kaszlu towarzyszącemu przeziębieniu. Substancją czynną jest kwiat dziewanny. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia powinni pić po 1 filiżance ciepłego naparu 3-4 razy dziennie. Produkt jest dostępny bez recepty. Wspomaga funkcjonowanie układu oddechowego, łagodzi podrażnienia gardła, krtani i strun głosowych. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Kwiat dziewanny. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Kwiat dziewanny i jakie są wskazania do stosowania?

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w łagodzeniu objawów bólu gardła związanego z suchym kaszlem i przeziębieniem.

Kategorie powiązane:
Ból gardła, Leki pulmonologiczne - układ oddechowy, Tradycyjne produkty lecznicze roślinne,

Reklama

Jaki jest skład Kwiat dziewanny, jakie substancje zawiera?

1 g produktu leczniczego zawiera 1 g Verbascum thapsus L, V. densiflorum Bertol. (V. thapsiforme Schrad) i V. phlomides L., flos (kwiat dziewanny).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Kwiat dziewanny – jak stosować?

Dzieci
Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Młodzież w wieku powyżej 12 lat, dorośli i pacjenci w podeszłym wieku: 1 łyżkę (1,5-2 g) kwiatów dziewanny zalać 1 szklanką (200 ml) ciepłej wody, ogrzewać do wrzenia, odstawić na 15 minut i przecedzić. Pić po 1 szklance ciepłego odwaru po jedzeniu 3-4 razy na dobę. Stosować zawsze świeżo przygotowany odwar.

Czas stosowania:
Nie stosować leku dłużej niż tydzień (7 dni). Jeśli objawy utrzymują się w czasie stosowania produktu, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Sposób podawania
Podanie doustne.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie odnotowano żadnych przypadków przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Kwiat dziewanny – czy mogę spożywać alkohol?

Brak specjalnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Kwiat dziewanny w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży nie zostało określone. Ze względu na brak wystarczających danych stosowanie leku podczas ciąży i laktacji nie jest wskazane.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Kwiat dziewanny

Zakład Zielarski „KAWON-HURT” Nowak Sp.J.

Ulotka Kwiat dziewanny – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Brak ulotki w bazie leków.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Kwiat dziewanny w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Kwiat dziewanny

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Kwiat dziewanny? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Kwiat dziewanny. Podziel się doświadczeniami na forum.