Kartesada

12345678910
(4 ocen, średnia: 9,00 na 10)
Loading...

Działanie i wskazania

Kartesada należy do grupy leków stosowanych w leczeniu padaczki, bólu neuropatycznego i uogólnionych zaburzeń lękowych (GAD) u dorosłych.

Ból neuropatyczny pochodzenia obwodowego i ośrodkowego:
Lek Kartesada jest stosowany w leczeniu długotrwałego bólu spowodowanego uszkodzeniem nerwów. Wiele różnych chorób takich jak cukrzyca lub półpasiec może wywoływać obwodowy ból neuropatyczny. Doznania bólowe mogą być opisywane jako uczucie gorąca, palenia, pulsowania, strzelania, kłucia, jako ból ostry, kurcze, pobolewania, mrowienia bądź drętwienia. Obwodowy i ośrodkowy ból neuropatyczny może być związany także ze zmianami nastroju, zaburzeniami snu, zmęczeniem, co może wpływać na fizyczne i społeczne funkcjonowanie pacjenta i ogólną jakość życia.

Padaczka:
Lek Kartesada jest stosowany w leczeniu określonych typów padaczki (napadów częściowych, które są lub nie są wtórnie uogólnione) u dorosłych. Lekarz może przepisać lek Kartesada, jeśli dotychczas stosowane leczenie nie w pełni kontroluje przebieg choroby. Lek Kartesada powinien być zawsze stosowany jako lek dodany do aktualnie stosowanego leczenia. Leku Kartesada nie powinno się stosować w monoterapii, lecz zawsze w skojarzeniu z innymi środkami przeciwpadaczkowymi.

Uogólnione zaburzenia lękowe:
Lek Kartesada jest stosowany w leczeniu uogólnionych zaburzeń lękowych (ang. Generalised Anxiety Disorder – GAD). Objawy GAD obejmują przedłużający się, nadmierny lęk i niepokój, które trudno jest kontrolować. GAD może także powodować niepokój ruchowy, nerwowość lub uczucie podenerwowania, łatwe męczenie się, trudności z koncentracją lub uczucie „pustki w głowie”, rozdrażnienie, wzmożone napięcie mięśniowe lub zaburzenia snu. Objawy są odmienne od stresów i napięć towarzyszących codziennemu życiu.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Kartesada.

Skład

Substancją czynną leku jest pregabalina. Każda kapsułka zawiera 75 mg, 100 mg lub 300 mg pregabaliny.

Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana, skrobia żelowana kukurydziana talk, żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), sodu laurylosiarczan, woda oczyszczona, tusz czarny (zawierający: szelak, żelaza tlenek czarny (E 172), glikol propylenowy, potasu wodorotlenek).

Kapsułki 75 mg oraz 300 mg zawierają także żelaza tlenek czerwony (E 172)

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Lekarz ustali dawkę leku, która będzie najbardziej odpowiednia dla danego pacjenta.

Lek Kartesada jest przeznaczony wyłącznie do stosowania.

Ból neuropatyczny pochodzenia obwodowego i ośrodkowego, padaczka lub uogólnione zaburzenia lękowe:
– Należy przyjmować liczbę kapsułek zaleconą przez lekarza.
– Dawka zalecona dla pacjenta będzie wynosić od 150 mg do 600 mg na dobę.
– Lekarz prowadzący poinformuje pacjenta, czy lek Kartesada przyjmuje się dwa lub trzy razy na dobę. W przypadku przyjmowania dwa razy na dobę, lek Kartesada stosuje się rano i wieczorem o stałej porze każdego dnia. W przypadku przyjmowania trzy razy na dobę, lek Kartesada stosuje się rano, w południe i wieczorem o stałej porze każdego dnia. Jeśli pacjent ma wrażenie, że lek Kartesada działa zbyt mocno lub za słabo, powinien poinformować o tym lekarza lub farmaceutę.

Pacjent w wieku powyżej 65 lat powinien przyjmować lek Kartesada według przedstawionego schematu, chyba że u pacjenta występują choroby nerek.

Kapsułka powinna być połknięta w całości i popita wodą.

Lek Kartesada należy przyjmować tak długo, jak zaleci lekarz, terapię można przerwać tylko na polecenie lekarza.

Przedawkowanie

Należy poinformować o tym lekarza lub natychmiast udać się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego. Należy zabrać ze sobą opakowanie lub butelkę po leku. Po przyjęciu większej niż zalecana dawki leku pacjent może czuć się śpiący, splątany, pobudzony lub niespokojny. Zgłaszano także przypadki napadów drgawkowych.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Kapsułki mogą być przyjmowane z posiłkiem lub niezależnie od niego.

Podczas stosowania leku nie powinno się spożywać alkoholu.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Lek nie powinien być stosowany w czasie ciąży ani w okresie karmienia piersią, chyba że lekarz zdecyduje inaczej. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczną metodę antykoncepcji. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here