Artykuł sponsorowany

Jaką szczoteczkę soniczną dla dzieci wybrać?

Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku kompleksową higienę jamy ustnej na najwyższym poziomie, zdecyduj się na zakup szczoteczki sonicznej, która dostosowana jest do dziecięcych potrzeb. Wybierz szczoteczkę soniczną dla dzieci Smilesonic Kids!

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna to urządzenie stworzone do higieny jamy ustnej, zaliczane do grupy szczoteczek elektrycznych, jednak różniące się od innych tego typu przyrządów zastosowaną w niej technologią fal dźwiękowych. W trakcie jej pracy cząsteczki śliny, pasty do zębów i wody łączą się ze sobą, a powstałe w wyniku tego zjawiska mikrobąbelki trafiają nawet do trudno dostępnych miejsc, oczyszczając je z różnych nieczystości: płytki nazębnej, osadów, bakterii i resztek pożywienia. Warto dodać, iż drgania soniczne docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla szkliwa zębowego i dziąseł. Maksymalna liczba ruchów generowanych przez główkę szczoteczki w trakcie jednej minuty, to aż 96 000! Urządzenia oparte o technologię dźwiękową wyposażone są w kilka trybów pracy, funkcje zapewniające komfort szczotkowania zębów, bardzo wydajne baterie, końcówki wymienne o różnym przeznaczeniu oraz gadżety dostępne w zestawie.

Smilesonic KIDS

Cechy szczoteczki sonicznej dla dzieci

Wielu producentów szczoteczek sonicznych posiada w swojej ofercie przyrządy stworzone dla dzieci powyżej 3. roku życia, a nawet dla młodszych pociech. Tego typu przyrządy powinny jednak wyróżniać się określonymi cechami, np. mniejszą główką czyszczącą, osadzonymi na niej delikatnymi włóknami, które nie podrażniają wrażliwych zębów i dziąseł, mniejszą liczbą ruchów wykonywanych w trakcie minuty pracy, funkcjami ułatwiającymi szczotkowanie, a także atrakcyjnym designem, który zachęci do częstego mycia jamy ustnej.

Reklama

Szczoteczka soniczna dla dzieci Smilesonic Kids

Szczoteczka soniczna dla dzieci Smilesonic Kids to urządzenie przeznaczone dla maluchów powyżej 3. roku życia. Jej rękojeść jest lekka, smukła i ergonomiczna, dzięki czemu pozwala na łatwe i komfortowe manewrowanie w jamie ustnej. Szczoteczka została wyposażona w dwa tryby pracy: Clean (codzienne czyszczenie) i Sensitive (delikatne czyszczenie). Pierwszy rekomendowany jest nieco starszym dzieciom, a główka czyszcząca wykonuje wówczas 62 000 ruchów na minutę, natomiast drugi polecany jest młodszym maluchom i oferuje prędkość pracy na poziomie 52 000 ruchów sonicznych na minutę. Obsługa szczoteczki sonicznej Smilesonic Kids jest dziecinnie łatwa, wystarczy bowiem posługiwać się jednym przyciskiem, który włącza i włącza urządzenie, a także zmienia tryby pracy. W dodatku końcówki wymienne do szczoteczki sonicznej dla dzieci Smilesonic Kids, znajdujące się w zestawie, dostosowane są do niewielkiej jamy ustnej dzieci, a ich włókna są miękkie i delikatne, co sprawia, że nie podrażniają dziecięcych dziąseł.

Przyrząd posiada timery, które odmierzają dwie minuty niezbędne do dokładnego wyczyszczenia zębów, a co pół minuty sygnalizują konieczność zmiany szczotkowanej strefy uzębienia. Takie funkcje nauczą dziecko prawidłowych nawyków higienicznych. Podobną rolę odgrywa kalendarz z naklejkami, który obecny jest w zestawie ze szczoteczką soniczną Smilesonic Kids. Nie możemy zapomnieć też o atrakcyjnym designie, czyli o czerwono-niebieskiej rękojeści oraz bajkowej postaci umieszczonej na obudowie. Cena całego zestawu wynosi około 219 złotych.

Naszych publikacji nie należy traktować jako wytycznych postępowania medycznego w stosunku do każdego pacjenta. O postępowaniu medycznym, w tym o zakresie i częstotliwości badań diagnostycznych i/lub procedur terapeutycznych decyduje lekarz, zgodnie ze wskazaniami medycznymi, które ustala po zapoznaniu się ze stanem pacjenta. Lekarz podejmuje decyzję indywidualnie w porozumieniu z pacjentem.