Ivisemid SR

Lek Ivisemid SR jest lekiem moczopędnym (zwiększa wydalanie moczu) należącym do grupy leków nazywanych diuretykami pętlowymi.

Lek Ivisemid SR jest wskazany w leczeniu:

  • samoistnego nadciśnienia tętniczego (wysokiego ciśnienia krwi bez znanej przyczyny),
  • obrzęków (zatrzymania płynów) spowodowanych zastoinową niewydolnością serca, chorobą nerek lub wątroby.

Jaki jest skład Ivisemid SR, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest torasemid.

Każda tabletka leku Ivisemid SR, 5 mg zawiera 5 mg torasemidu.
Każda tabletka leku Ivisemid SR, 10 mg zawiera 10 mg torasemidu.

Pozostałe składniki to: guaru galaktomannan, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian i laktoza jednowodna.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Ivisemid SR – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka to:


Dorośli:

Nadciśnienie tętnicze
Zazwyczaj stosowana dawka początkowa wynosi 2,5 mg raz na dobę, ale lekarz może zwiększyć dawkę do 5 mg lub 10 mg raz na dobę lub zalecić dodatkowe leki przeciwnadciśnieniowe. Ponieważ lek Ivisemid SR o mocy 2,5 mg nie jest dostępny, lekarz może zalecić inny lek zawierający torasemid w dawce 2,5 mg, w celu rozpoczęcia leczenia.

Leczenie obrzęku związanego z zastoinową niewydolnością serca, chorobą nerek lub wątroby.
Zazwyczaj stosowana dawka początkowa wynosi od 5 do 20 mg na dobę, ale lekarz może zwiększyć dawkę około dwukrotnie, jeśli to konieczne.

Pacjenci w podeszłym wieku
Dawkowanie jest takie samo, jak u dorosłych pacjentów.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się stosowania leku Ivisemid SR u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat, ze względu na brak doświadczenia w stosowaniu torasemidu w tej grupie wiekowej.

Jeśli działanie leku Ivisemid SR wydaje się zbyt mocne lub za słabe, należy poinformować lekarza lub farmaceutę.

Czas trwania leczenia
Lekarz poinformuje pacjenta o czasie trwania leczenia. Lek Ivisemid SR może być stosowany nieprzerwanie przez kilka lat lub do usunięcia nadmiaru płynu w tkankach.


Sposób podawania
Tabletki leku Ivisemid SR są przeznaczone do podawania doustnego. Tabletki należy połykać w całości, popijając odpowiednią ilością płynu, nie należy rozgryzać ani żuć tabletek. 

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zażycia większej dawki niż zalecana, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Należy zawsze wziąć ze sobą tabletki, które pozostały oraz opakowanie leku, aby ułatwić identyfikację zażytego leku.

W przypadku przedawkowania może wystąpić zwiększenie ilości wytwarzanego moczu, senność, splątanie, osłabienie i zawroty głowy

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ivisemid SR – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ivisemid SR w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Ivisemid SR można stosować w czasie ciąży tylko wtedy, gdy lekarz uzna, że jest to bezwzględnie konieczne. W takim przypadku należy stosować możliwie najmniejszą dawkę.

Karmienie piersią
Stosowanie leku Ivisemid SR jest przeciwwskazane u kobiet karmiących piersią, ponieważ może on działać szkodliwie na dziecko.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Ivisemid SR i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Ivisemid SR – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Ivisemid SR. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ivisemid SR, 5 mg, 10 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Torasemidum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ivisemid SR m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ivisemid SR, 5 mg, 10 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Torasemidum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Ivisemid SR? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.