IBALGIN RAPID FORTE


Podmiot odpowiedzialny: Zentiva k.s.

OPIS DZIAŁANIA LEKU / WSKAZANIA

Nazwa tego leku to IBALGIN RAPID FORTE, 400 mg (zwany ibuprofenem w całej tej ulotce).

Substancją czynną leku (która sprawia, że lek działa) jest ibuprofen. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). NLPZ przynoszą ulgę poprzez zmianę reakcji organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę.

IBALGIN RAPID FORTE w postaci płynnych kapsułek, ulega szybkiemu rozpadowi w organizmie, substancja czynna szybciej absorbuje się do układu krążenia i tym samym szybciej dociera do źródła bólu.

IBALGIN RAPID FORTE stosowany jest w celu łagodzenia bólu głowy, migreny, bólu zębów, bólu pleców, bólu menstruacyjnego, bólu mięśni, gorączki w przebiegu grypy i przeziębienia.

Dodatkowo, pod kontrolą lekarza, ibuprofen jest stosowany w celu uśmierzenia bólu odczuwanego wzdłuż długości nerwu (neuralgia), obrzęku i bólu stawów (ból reumatyczny) oraz łagodnych stanów zapalnych stawów (łagodne zapalenie stawów).

IBALGIN RAPID FORTE, 400 mg jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat (od 40 kg masy ciała).

SKŁAD LEKU

 Substancją czynną jest ibuprofen. Każda kapsułka, miękka zawiera 400 mg ibuprofenu.

 Pozostałe składniki to: makrogol 600, Potasu wodorotlenek 85%, woda oczyszczona, żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony (E 420), Koszenila (E 120).

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ten lek jest przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Aby złagodzić objawy należy przyjmować jak najmniejszą dawkę w jak najkrótszym czasie.

Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i starsi (powyżej 40 kg masy ciała)
Należy przyjmować jedną kapsułkę leku IBALGIN RAPID FORTE, 400 mg popijając wodą, do trzech razy na dobę zgodnie z wymaganiami.
Należy zachować co najmniej 4 godziny odstępu pomiędzy dawkami.
Aby uśmierzyć ból odczuwany wzdłuż długości nerwu (neuralgia), obrzęk i ból stawów (ból reumatyczny) oraz łagodne stany zapalne stawów (łagodne zapalenie stawów), lek powinien być przyjmowany zgodnie z zaleceniami lekarza, który ustali również dawkowanie.
Nie należy przyjmować więcej niż 3 kapsułek leku IBALGIN RAPID FORTE, 400 mg w czasie 24 godzin.

Pacjenci w podeszłym wieku
U pacjentów w podeszłym wieku dawkowanie jest podobne jak u dorosłych, ale konieczna jest zwiększona ostrożność.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby
U pacjentów z łagodną do umiarkowanej niewydolnością nerek lub wątroby, należy zawsze skonsultować się z lekarzem przed zażyciem leku IBALGIN RAPID FORTE. Lekarz udzieli odpowiedniej porady.

Należy skonsultować się z lekarzem jeśli konieczne jest stosowanie leku u dorosłych dłużej niż 3 dni w przypadku migrenowych bólów głowy lub gorączki lub dłużej niż 4 dni w leczeniu bólu lub jeśli nastąpi pogorszenie objawów.

Nie należy stosować leku dłużej niż przez 10 dni, chyba że lekarz zaleci inaczej.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przedawkowania lub przypadkowego przyjęcia kapsułek przez dziecko, należy niezwłocznie szukać pomocy lekarskiej.

JEDZENIE I PICIE

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

Kapsułki należy połknąć w całości i popić odpowiednią ilością płynu.

Jeśli w trakcie leczenia pojawią się objawy ze strony przewodu pokarmowego, zaleca się przyjmowanie leku podczas posiłku.

W trakcie leczenia nie jest wskazane spożywanie napojów alkoholowych i palenie papierosów.

CIĄŻA

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża i karmienie piersią
Nie należy przyjmować leku w 3 ostatnich miesiącach ciąży lub w trakcie karmienia piersią.
Pacjentka powinna skonsultować się z lekarzem, jeśli jest w pierwszych 6 miesiącach ciąży.

Płodność
Produkt leczniczy należy do grupy leków (NLPZ), które mogą zaburzać płodność kobiet. Działanie to jest przemijające po odstawieniu leku.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT TEGO LEKU

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku do pobrania w formacie pdf lub doc.

Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami.Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


CHPL do pobrania w formacie pdf lub doc.

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).



DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

IBALGIN RAPID FORTE CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here