Artykuł sponsorowany

Co powinno znaleźć się w podręcznej kosmetyczce?

Podręczna kosmetyczka przydaje się szczególnie jeśli spędzamy cały dzień poza domem. W co warto ją zaopatrzyć?

Mini apteczka

W podręcznej kosmetyczce i często przechowujemy leki i produkty apteczne, które mogą nam być potrzebne w ciągu dnia. Niestety często przydają się środki przeciwbólowe lub przeciwzapalne to one ratują nas ze zwykłego bólu głowy, przydają się kiedy czujemy że na przykład w pracy zaczyna rozbierać nas przeziębienie, sprawdzają się też świetnie podczas bólu menstruacyjnego. W mini apteczce znaleźć też możesz środki na gardło, na przykład pastylki z miodem lub porostami islandzkimi. Będą one przydatne jeśli siedzimy przez cały dzień w klimatyzowanym biurze i czujemy, że zaczyna boleć na gardło lub gdy musimy dużo mówić co jest wymagające dla naszej krtani. Warto zaopatrzyć się też w opakowanie plastrów – zarówno tych zwykłych na ranki i mikrouszkodzenia skóry jak i tych na otarcia stóp spowodowane chociażby nowymi butami. W podręcznej kosmetyczce warto też posiadać produkty higieniczne – wkładki, podpaski czy tampony, które niejednokrotnie przydają się w najmniej spodziewanym momencie.

Co powinno znaleźć się w podręcznej kosmetyczce?

Produkty higieniczne i kosmetyki

Kosmetyczkę pakujemy zazwyczaj wtedy, kiedy opuszczamy dom na cały dzień. W pracy w ciągu dnia chcemy czuć się świeżo i komfortowo, dlatego też warto spakować również takie produkty, które zapewnią nam to uczucie. Należą do nich na przykład antyperspirant w kulce do skóry wrażliwej, chusteczki odświeżające, które pozwolą nam odświeżyć ręce czy twarz w ciągu dnia, płyn do płukania ust. Warto mieć też przy sobie żel antybakteryjny, będący idealnym rozwiązaniem wtedy, kiedy nie mamy dostępu do bieżącej wody i mydła. Do kosmetyczki szczególnie w sezonie jesienno– zimowym dobrze jest również włożyć krem do rąk. Pomoże on znaleźć ukojenie spierzchniętym dłoniom. Produktem, który często przydaje się w okresie letnim ale również w zimie w sezonie grzewczym jest woda termalna w spray’u. Pozwala ona bardzo szybko odświeżyć twarz i makijaż, nawilżyć przesuszoną różnymi czynnikami skórę. Często może przydać się również pilniczek, którym wyrównamy ewentualne uszkodzenia paznokci.

Reklama

Makijaż i jego poprawki

W podręcznej kosmetyczce warto mieć też produkty, które pozwolą na poprawki makijażu w ciągu dnia. Bardzo przydatny może być na przykład puder, którym zniwelujemy efekt świecenia się skóry po kilku godzinach od nałożenia makijażu. Warto mieć też przy sobie chusteczki matujące, które delikatnie odświeżą na przykład strefę T. Innym produktem przydatnym w mini kosmetyczce jest używana za dnia pomadka lub błyszczyk – będzie je można zaaplikować ponownie za każdym razem po jedzeniu czy po kilku godzinach kiedy ich kolor zblednie. Do makijażowych poprawek może też przydać się korektor punktowy, który pozwoli ukryć ewentualne niedoskonałości i niejednokrotnie uratuje sytuację. Warto mieć też przy sobie róż lub bronzer, szczególnie jeżeli na przykład pomiędzy pracą a wieczornym wyjściem nie planujemy już wracać do domu, a chcemy dokonać poprawek makijażu. Dobrym trikiem, który szybko pozwoli zamienić maka-up dzienny w wieczorowy jest wykorzystanie czerwonej lub burgundowej pomadki – ją również warto mieć w kosmetyczce.

Naszych publikacji nie należy traktować jako wytycznych postępowania medycznego w stosunku do każdego pacjenta. O postępowaniu medycznym, w tym o zakresie i częstotliwości badań diagnostycznych i/lub procedur terapeutycznych decyduje lekarz, zgodnie ze wskazaniami medycznymi, które ustala po zapoznaniu się ze stanem pacjenta. Lekarz podejmuje decyzję indywidualnie w porozumieniu z pacjentem.