Konsultacja merytoryczna:

Atrederm

Atrederm zawiera substancje czynne tretynoinę i all-rac-α-tokoferylu octan.
Tretynoina hamuje rogowacenie naskórka, działa silnie złuszczająco na zrogowaciały naskórek i zapobiega tworzeniu się zaskórników.
all-rac-α-Tokoferylu octan (witamina E) wykazuje właściwości oksydo-redukcyjne, pełni rolę ochronną przed działaniem wolnych rodników i nadtlenków lipidowych.

Wskazania
– Trądzik pospolity, zwłaszcza postać zaskórnikowa, grudkowa i krostkowa
– Trądzik skupiony, ropowiczy, bliznowcowy

Jaki jest skład Atrederm, jakie substancje zawiera?

Atrederm 0,025%
1 ml roztworu na zawiera:
substancje czynne: 250 μg tretynoiny i 50 μg all-rac-α-tokoferylu octanu,
substancje pomocnicze: butylohydroksytoluen (E 321), glikol propylenowy, etanol 96%.

Atrederm 0,05%
1 ml roztworu na zawiera:
substancje czynne: 500 μg tretynoiny i 100 μg all-rac-α-tokoferylu octanu,
substancje pomocnicze: butylohydroksytoluen (E 321), glikol propylenowy, etanol 96%

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Atrederm – jak stosować ten lek?

Atrederm jest przeznaczony wyłącznie do stosowania miejscowego na skórę.

Lek stosuje się zwykle raz do dwóch razy na dobę, smarując cienką warstwą roztworu zmienioną chorobowo skórę. W przypadku skóry wrażliwej lek należy stosować raz na dobę lub co drugi dzień, na noc.

Kuracja zwykle trwa od 6 do 14 tygodni, pod kontrolą lekarza specjalisty.

Efekty terapeutyczne występują zwykle po 6 do 8 tygodniach stosowania. W pierwszych tygodniach leczenia może dochodzić do zaostrzenia zmian zapalnych. Jest to spowodowane działaniem leku na głębokie, niewidoczne uprzednio zaskórniki i grudki.

Sposób użycia:
Przed zastosowaniem leku, skórę należy umyć wodą z łagodnym mydłem, a następnie osuszyć. Lek nakłada się na zmienione chorobowo miejsca za pomocą zwilżonego wacika. Lek stosuje się po 20 do 30 minutach od umycia i wysuszenia skóry, ponieważ drażniące działanie tretynoiny jest wtedy słabsze. Po nałożeniu roztworu należy dokładnie umyć ręce. Nie należy stosować nadmiernych ilości roztworu, gdyż nie spowoduje to szybszego ani bardziej skutecznego efektu, a może zwiększyć zaczerwienienie i złuszczenie skóry. W takich przypadkach należy przerwać stosowanie leku na kilka dni.

Podczas kuracji można stosować środki nawilżające i inne kosmetyki, ale nie w tym samym czasie, co lek. Należy unikać środków o działaniu ściągającym.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Miejscowe stosowanie nadmiernej ilości roztworu nie ma wpływu na efekt leczenia, a może wywołać objawy znacznego podrażnienia skóry, w postaci rumienia, łuszczenia się skóry, świądu itp. Pomyłkowe zażycie leku doustnie może spowodować silne podrażnienie błony śluzowej przewodu pokarmowego. W zależności od wieku i od wielkości przyjętej dawki mogą wystąpić objawy przedawkowania witaminy A (wysypka, wysuszenie skóry, ból stawów, jadłowstręt, wymioty).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Atrederm – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Atrederm w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Atrederm w okresie ciąży.

Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka Atrederm – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Atrederm 0,025% (Tretinoinum + int-rac-α-Tocopherylis acetas) (250 μg + 50 μg)/ml, roztwór na skórę

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 72 razy

Rozmiar plku 126.48 KB


Atrederm 0,05% (Tretinoinum + int-rac-α-Tocopherylis acetas) (500 μg + 100 μg)/ml, roztwór na skórę

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 68 razy

Rozmiar plku 125.97 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Atrederm m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Atrederm 0,025% (Tretinoinum + int-rac-α-Tocopherylis acetas) (250 μg + 50 μg)/ml, roztwór na skórę

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 58 razy

Rozmiar plku 1.36 MB


Atrederm 0,05% (Tretinoinum + int-rac-α-Tocopherylis acetas) (500 μg + 100 μg)/ml, roztwór na skórę

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 58 razy

Rozmiar plku 1.37 MB

Cena - ile kosztuje Atrederm?

Cena Atrederm i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Atrederm.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Atrederm? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Brodacid płyn na brodawki (Opakowanie: 8 g)Brodacid płyn na brodawki (Opakowanie: 8 g) to środek leczący brodawki – grudki skórne wywołane przez wirus brodawczaka ludzkiego. Preparat zmiękcza naskórek i ułatwia jego złuszczanie.

Wystarczy kilkanaście dni kuracji, by pozbyć się niechcianych zmian skórnych.

Efekt działania Brodacid płyn na brodawki (Opakowanie: 8 g)Brodacid płyn zawiera kwas salicylowy, który…

18.82 

Zastosowanie Imunoglukan P4H kapsułki (Opakowanie: 40 )Imunoglukan P4H kapsułki (Opakowanie: 40 ) to suplement diety polecany do stosowania w okresie zwiększonej zachorowalności na typowe infekcje sezonowe oraz u osób, których dieta nie dostarcza wystarczającej dla utrzymania zdrowia ilości witaminy C. Nadaje się do długotrwałego stosowania (2-3 miesiące), wspiera organizm w jego odpowiedzi immunologicznej. Polecany również sportowcom dla wzmocnienia organizmu…

55.66 

Aspicam Bio (Opakowanie: 20 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

15.37 

Zastosowanie Hair Volume 90 + 15 (Opakowanie: 105 )Hair Volume 90 + 15 (Opakowanie: 105 ) to suplement diety ze składnikami wspierającymi utrzymanie zdrowych i mocnych włosów, skóry i paznokci. Preparat zawiera naturalne składniki roślinne, aminokwasy i minerały. Jest przeznaczony dla osób dorosłych.
Efekt działania Hair Volume 90 + 15 (Opakowanie: 105 )Hair Volume 90 + 15 (Opakowanie: 105 ) zawiera ekstrakt z jabłka, który jest bogatym źródłem kwasów owocowych, minerałów…

127.27 

Zastosowanie Ototalgin (Opakowanie: 10 g)Ototalgin (Opakowanie: 10 g) to lek przeznaczony do doraźnego stosowania w przypadku występowania stanów zapalnych zewnętrznego przewodu słuchowego. Krople przyczyniają się do zahamowania rozwoju stanu zapalnego.
Preparat przeznaczony jest do stosowania w przypadku występowania stanów zapalnych lub doświadczeń bólowych zewnętrznego przewodu słuchowego.
Produkt zalecany jest także do użycia przez osoby borykające się z…

23.26 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief