Konsultacja merytoryczna:

Locacid

Locacid jest lekiem przeciwtrądzikowym do stosowania na skórę, w postaci kremu. Zawiera substancję czynną tretynoinę, należącą do leków z grupy retynoidów.

Locacid stosowany jest w różnych postaciach trądziku (z wyjątkiem trądziku różowatego):
– trądzik pospolity: mieszane postacie trądziku, trądzik z zaskórnikami i mikrotorbielami,
– inne postacie trądziku (trądzik wtórny):
trądzik wywołany przez leki, np. kortykosteroidy, barbiturany;
trądzik zawodowy wywołany substancjami powodującymi powstawanie zaskórników, tj. oleje, halogenowe pochodne węglowodorów (trądzik chlorowy),
– choroba Favre i Racouchot: guzkowe zwyrodnienie tkanki sprężystej z torbielami i zaskórnikami.

Uwaga:
Locacid należy stosować przede wszystkim w następujących przypadkach:
– u pacjentów ze szczególnie delikatną i cienką skórą
– u pacjentów z jasną cerą.

Jaki jest skład Locacid, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest tretynoina.
1 g kremu zawiera 500 mikrogramów tretynoiny.

Substancje pomocnicze to: etanol 96%, makrogol 600, alfa-tokoferolu octan, butylohydroksytoluen, butylohydroksyanizol, parafina ciekła, kremofor RH 40, karbomer (Carbopol 980 NF), kwas sorbowy, metylu parahydroksybenzoesan, substancja zapachowa 7151/1, trietanoloamina, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Locacid – jak stosować ten lek?

Zwykle lek stosuje się raz na dobę, najlepiej wieczorem przed snem po uprzednim dokładnym umyciu i osuszeniu skóry w miejscu podania. W przypadku nadmiernego podrażnienia skóry po użyciu leku Locacid, należy poinformować lekarza – lekarz może zredukować częstość stosowania leku (np. do 1 podania co drugi dzień) Patrz punkt 4 załączonej poniżej ulotki.

W przypadku gdy w leczeniu początkowym nie zaobserwowano miejscowego podrażnienia skóry, lekarz może zwiększyć częstość stosowania do dwóch razy na dobę.

Leczenie powinno trwać od 8 do 12 tygodni przy zachowaniu tego samego schematu dawkowania.

Kiedy objawy choroby ustąpią lekarz może zalecić leczenie podtrzymujące. W leczeniu podtrzymującym lek stosuje się od 2 do 3 razy w tygodniu przez kilka miesięcy.

Zakończenie leczenia polega na stopniowym odstawianiu leku zgodnie z zaleceniami lekarza.

Sposób podawania:
– Do stosowania na skórę.
– Nie połykać Należy nakładać cienką warstwę kremu palcami.
– Po każdym użyciu leku należy dokładnie umyć ręce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Stosowanie leku w nadmiernych dawkach nie poprawia wyników leczenia, może spowodować podrażnienie: np. rumień, łuszczenie się skóry, świąd itp.

W razie omyłkowego spożycia leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który zastosuje odpowiednie leczenie.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Locacid – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Lixiana może być przyjmowany z posiłkiem lub bez.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Locacid w okresie ciąży i karmienia piersią?

Tretynoina (substancja czynna leku) stosowana doustnie ma działanie teratogenne, czyli uszkadzające płód.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ciąża
Lek Locacid jest przeciwwskazany u kobiet w okresie ciąży lub planujących mieć dziecko. Kobiety w wieku rozrodczym lekarz poinformuje o zagrożeniu dla płodu w przypadku zajścia w ciążę w trakcie stosowania tego leku oraz o konieczności stosowania skutecznej antykoncepcji w trakcie leczenia. Jeśli podczas leczenia lekiem Locacid pacjentka podejrzewa, że jest w ciąży powinna natychmiast zaprzestać stosowania leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Karmienie piersią
Podczas leczenia lekiem Locacid należy przerwać karmienie piersią. Nie wiadomo, czy tretynoina przenika do mleka ludzkiego.

Ulotka Locacid – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

LOCACID, 500 mikrogramów/g, krem (Tretynoina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 26 razy

Rozmiar plku 238.61 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Locacid m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

LOCACID, 500 mikrogramów/g, krem (Tretynoina)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 259.92 KB

Cena - ile kosztuje Locacid?

Cena Locacid i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Locacid.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Locacid? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Doppelherz aktiv Magnez-B6 Cytrynian (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

17.50 

Zastosowanie Protefix proszek mocujący do protez (Opakowanie: 50 g)Protefix proszek mocujący do protez (Opakowanie: 50 g) to idealny środek do konserwacji protez – tzw. „trzecich zębów”. Stosować dla zapewnienia odpowiedniej wytrzymałości protez i ich właściwego osadzenia w dziąśle. Efekt działania Protefix proszek mocujący do protez (Opakowanie: 50 g)Protefix proszek mocujący do protez (Opakowanie: 50 g) to środek pochodzenia naturalnego, przez co…

19.99 

Zastosowanie Neo Fitoroid (Opakowanie: 40 ml)Neo Fitoroid (Opakowanie: 40 ml) to wyrób medyczny w postaci maści łagodzącej objawy hemoroidów zewnętrznych i wewnętrznych, a także szczelin odbytu. Może być stosowana wspomagająco przy leczeniu lub w profilaktyce. Niemal natychmiast łagodzi ból i uczucie pieczenia.
Efekt działania Neo Fitoroid (Opakowanie: 40 ml)Neo Fitoroid (Opakowanie: 40 ml) zawiera liczne ekstrakty roślinne o działaniu ł…

32.81 

Zastosowanie Envil gardło tabletki do ssania (Opakowanie: 20 )Envil gardło tabletki do ssania (Opakowanie: 20 ) to produkt leczniczy w postaci tabletek do ssania o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Jest stosowany przy objawowym i pomocniczym leczeniu anginy i stanów zapalnych gardła i krtani.
Efekt działania Envil gardło tabletki do ssania (Opakowanie: 20 )Envil gardło tabletki do ssania (Opakowanie: 20 ) zawiera kilka substancji aktywnych, które wspierają…

14.29 

Zastosowanie LACTACYD Antibacterial chusteczki do higieny intymnej (Opakowanie: 15 )LACTACYD Antibacterial chusteczki do higieny intymnej (Opakowanie: 15 ) to chusteczki o działaniu antybakteryjnym, utrzymujące komfort i poczucie świeżości w okolicach miejsc intymnych.
Produkt zalecany jest dla kobiet regularnie dbających o właściwą higienę intymną, a także narażonych na powrót infekcji grzybiczej lub bakteryjnej.
Chusteczki mogą być używane także przez kobiety podczas menstruacji…

9.56 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief