Konsultacja merytoryczna:

Aknemycin Plus

Lek Aknemycin Plus ma postać płynu, jest lekiem przeciwtrądzikowym do stosowania miejscowego na skórę. Substancje czynne leku to erytromycyna oraz tretynoina.

Erytromycyna jest antybiotykiem z grupy makrolidów, który działa na bakterie Gram-dodatnie oraz niektóre bakterie Gram-ujemne, w tym na bakterie Propionibacterium acnes, odgrywające istotną rolę w powstawaniu trądziku.

Tretynoina należy do leków z grupy retynoidów, który wspomaga złuszczanie skóry, hamuje rogowacenie naskórka i powoduje usunięcie zaskórników.

Wskazania
Wszystkie postaci trądziku, w tym postaci niezapalne z zaskórnikami i zapalne z grudkami krostkowymi, zwłaszcza u pacjentów z dużym łojotokiem.

Jaki jest skład Aknemycin Plus, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są erytromycyna oraz tretynoina.
1 g płynu zawiera 40 mg erytromycyny i 0,25 mg tretynoiny.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) leku to: etanol bezwodny, glicerol 85%, kopowidon.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Aknemycin Plus – jak stosować ten lek?

Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę.

Dorośli
Lek należy stosować na chorobowo zmienioną skórę raz do dwóch razy na dobę, po uprzednim oczyszczeniu skóry.

Lek Aknemycin Plus należy nanieść bezpośrednio na skórę za pomocą dołączonego aplikatora. Aplikator zapobiega przedostaniu się zanieczyszczeń ze skóry do płynu.

Czas leczenia nie może przekraczać okresu 12 tygodni.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych.

W razie zastosowania większej dawki leku niż zalecana lub omyłkowego wypicia leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aknemycin Plus – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aknemycin Plus w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względów bezpieczeństwa leku Aknemycin Plus nie należy stosować w okresie pierwszych trzech miesięcy ciąży. Należy unikać stosowania leku w pozostałym okresie ciąży i u kobiet które zamierzają zajść w ciążę.

Należy zachować szczególną ostrożność, gdy w lekarz zaleci stosowanie leku w okresie karmienia piersią.

W celu uniknięcia bezpośredniego kontaktu leku ze skórą noworodka, w okresie karmienia piersią nie należy stosować leku Aknemycin Plus na piersi.

Ulotka Aknemycin Plus – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Aknemycin Plus Erythromycinum + Tretinoinum (40 mg + 0,25 mg)/g płyn na skórę

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 88 razy

Rozmiar plku 177.79 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aknemycin Plus m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Aknemycin Plus Erythromycinum + Tretinoinum (40 mg + 0,25 mg)/g płyn na skórę

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 60 razy

Rozmiar plku 166.54 KB

Cena - ile kosztuje Aknemycin Plus?

Cena Aknemycin Plus i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Aknemycin Plus.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Aknemycin Plus? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Gorvita balsam z konopii (Opakowanie: 200 ml)Gorvita balsam z konopii (Opakowanie: 200 ml) to kosmetyk wspierający zdrowie układu ruchu - kości, mięśni, stawów. Ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Zwiększa ukrwienie danej partii ciała.

Preparat zawiera bioaktywne wyciągi z ziół i mikroelementy. Świetnie nadaje się do leczniczych i terapeutycznych masażów.
Efekt działania Gorvita balsam z konopii (Opakowanie: 200 ml)Balsam…

16.28 

Zastosowanie Skinoren Rosacea żel 150 mg/g (Opakowanie: 30 g)Skinoren Rosacea żel 150 mg/g (Opakowanie: 30 g) jest lekiem w postaci żelu do stosowania na skórę trądzikową. Ma działanie antybakteryjne i redukuje liczbę zaskórników. Nadaje się do stosowania przy słabym i umiarkowanym nasileniu choroby.

Skinoren na trądzik różowaty przeznaczony jest dla dorosłych.
Efekt działania Skinoren Rosacea żel 150 mg/g (Opakowanie: 30 g)Skinoren…

51.74 

Zastosowanie Vigalex Forte tabletki (Opakowanie: 60 )Vigalex Forte tabletki (Opakowanie: 60 ) to lek w formie tabletek zawierający witaminę D3 (Cholecalciferolum). Przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 6 roku życia w celu zapobiegania niedoborom witaminy D. Suplementacja witaminy D3 zalecana jest także w celach profilaktycznych u kobiet ciężarnych, karmiących piersią lub planujących powiększenie rodziny. Ponadto lek polecany jest w celu zapobiegania…

30.33 

Zastosowanie Nasanita motylek do nosa (Opakowanie: 1 szt.)Nasanita motylek do nosa (Opakowanie: 1 szt.) pomaga tam, gdzie pojawia się problem.
Wiele osób cierpi z powodu zaburzeń oddychania - z powodu problemów z przegrodą nosową lub skrzydełkami nosa. W takich przypadkach pomoże ci Nasanita motylek do nosa (Opakowanie: 1 szt.) - po prostu wsadź produkt do nosa, a elastyczny silikon dopasuje się do jego kształtu i ustabilizuje skrzydeł…

94.99 

Tepe Bridge & Implant Floss (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

33.83 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief