AMPICILLIN MYLAN

KATEGORIA:
ANTYBIOTYKI

SUBSTANCJA CZYNNA:
,

AMPICILLIN MYLAN - INFORMACJE I OPINIE O LEKU


Na tej stronie znajdują się informacje o leku AMPICILLIN MYLAN. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku AMPICILLIN MYLAN w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących tenlek (forum o lekach).

REZERWACJA LEKU W APTECE - AMPICILLIN MYLAN CENA, REFUNDACJA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA AMPICILLIN MYLAN? – OPIS I WSKAZANIA

Ampicillin Mylan to lek stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych (antybiotyk), którego działaniepolega na zabijaniu bakterii wywołujących zakażenia. W skład leku wchodzi ampicylina. Ampicylina należy do grupy leków zwanych penicylinami.

Ampicillin Mylan jest stosowany w leczeniu:
• powikłanego ostrego bakteryjnego zapalenia zatok przynosowych,
• zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych wywołanego przez bakterię z rodzaju Listeria,
• zakażeń serca,
• zakażeń nerek,
• zakażeń narządów płciowych,
• zakażeń wewnątrzbrzusznych,
• zakażeń pęcherza moczowego.

SKŁAD AMPICILLIN MYLAN, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest ampicylina (w postaci soli sodowej).
Lek nie zawiera żadnych innych składników.

Ampicillin Mylan 250 mg:
Jedna fiolka zawiera 266 mg ampicyliny sodowej (co odpowiada 250 mg ampicyliny).

Ampicillin Mylan 500 mg:
Jedna fiolka zawiera 531 mg ampicyliny sodowej (co odpowiada 500 mg ampicyliny).

Ampicillin Mylan 1 g:
Jedna fiolka zawiera 1063 mg ampicyliny sodowej (co odpowiada 1000 mg ampicyliny).

Ampicillin Mylan 2 g:
Jedna fiolka zawiera 2126 mg ampicyliny sodowej (co odpowiada 2000 mg ampicyliny).

Zobacz opisy substancji czynnych oraz przykłady leków, które je zawierają - dowiedz się więcej.

JAKIE JEST DAWKOWANIE AMPICILLIN MYLAN? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dorośli i młodzież
500 mg co 4 do 6 godzin (w przypadku ciężkich zakażeń dawka dobowa może zostać zwiększona maksymalnie do 6 g)

Wstrzyknięcie dożylne lub wlew dożylny
Dzieci w wieku od 1 miesiąca do 12 lat
25-50 mg/kg mc. (maksymalnie 1 g) co 6 godzin (w przypadku ciężkich zakażeń dawka ta może zostać podwojona)

Noworodki w wieku od 21 do 28 dni
30 mg/kg mc. co 6 godzin (w przypadku ciężkich zakażeń dawka ta może zostać podwojona)

Noworodki w wieku od 7 do 21 dni
30 mg/kg mc. co 8 godzin (w przypadku ciężkich zakażeń dawka ta może zostać podwojona)

Noworodki w wieku poniżej 7 dni
30 mg/kg mc. co 12 godzin (w przypadku ciężkich zakażeń dawka ta może zostać podwojona)

Dawkowanie w przypadku zaburzeń czynności nerek
U pacjentów z klirensem kreatyniny (CrCl) powyżej 30 ml/min nie ma potrzeby modyfikowania
dawkowania.

W przypadku ciężkich zaburzeń czynności nerek z przesączaniem kłębuszkowym wynoszącym 30 ml/min lub mniej zaleca się zmniejszenie dawki (podawanej ilości leku), bowiem ampicylina ulega wówczas nagromadzeniu w organizmie:
– w przypadku klirensu kreatyniny wynoszącego od 20 do 30 ml/min należy stosować ⅔ dawki, którą zastosowano by u pacjenta z prawidłową czynnością nerek,
– w przypadku klirensu kreatyniny poniżej 20 ml/min należy stosować ⅓ dawki, którą zastosowano by u pacjenta z prawidłową czynnością nerek.

Ogólna zasada jest taka, aby u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek nie podawać dawki większej niż 1 g ampicyliny w okresie 8 godzin.

W jaki sposób lek Ampicillin Mylan jest podawany pacjentowi
Lek ten jest podawany w postaci wstrzyknięcia dożylnego, wlewu dożylnego lub domięśniowo.

Czas stosowania
Okres stosowania leku uzależniony jest od przebiegu choroby, z powodu której jest on stosowany. Ogólna zasada jest taka, że ampicylina jest stosowana przez 7 do 10 dni, przy czym lek ten należy stosować jeszcze przez 2 lub 3 dni po ustąpieniu objawów choroby.

Leki wchodzą w rozmaite interakcje z innymi substancjami. Upewnij się, że wiesz jak bezpiecznie przyjmować leki, by były skuteczne - dowiedz się więcej.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI AMPICILLIN MYLAN, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Choć otrzymanie zbyt dużej dawki leku Ampicillin Mylan jest mało prawdopodobne, to mimo tego, jeśli pacjent będzie miał wrażenie, że podano mu zbyt dużą dawkę tego leku, powinien on natychmiast poinformować o tym lekarza, farmaceutę lub pielęgniarkę. Objawami mogą być zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty lub biegunka) bądź drgawki.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ AMPICILLIN MYLAN W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią, kobiety podejrzewające, że mogą być w ciąży, oraz kobiety planujące zajście w ciążę powinny zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

ULOTKA LEKU AMPICILLIN MYLAN – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – AMPICILLIN MYLAN CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

AMPICILLIN MYLAN OPINIE PACJENTÓW - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here