Ampicillin Adamed

Ampicillin Adamed to antybiotyk zawierający substancję czynną ampicylinę, która należy do grupy leków zwanych “penicylinami”. Lek ten jest stosowany do leczenia zakażeń bakteryjnych, zabijając bakterie, które powodują zakażenie. Ampicillin Adamed jest stosowany do leczenia zakażeń powodowanych przez bakterie, które są wrażliwe na ampicylinę. Lek ten jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Ampicillin Adamed zawiera substancję czynną ampicylinę, która należy do grupy leków zwanych „penicylinami”. Jest to lek służący do leczenia zakażeń bakteryjnych (antybiotyk), którego działanie polega za zabijaniu bakterii, które powodują zakażenie. Lek Ampicillin Adamed jest stosowany do leczenia zakażeń powodowanych przez bakterie, które są wrażliwe na ampicylinę.

Lek Ampicillin Adamed stosuje się do leczenia następujących chorób:
• Ostre nasilenie przewlekłego zapalenia oskrzeli (zakażenie dróg oddechowych)
• Odmiedniczkowe zapalenie nerek (zakażenie górnych dróg moczowych)
• Bakteryjne zapalenie opon mózgowych (zakażenie błon pokrywających mózg)
• Zapalenie płuc (zakażenie płuc) gdy inne penicyliny są nieskuteczne lub nieodpowiednie z innych powodów
• Zakażenia w obrębie jamy brzusznej (zakażenie żołądka i jelit)
• Zakażenie bakteryjne krwi związane z którąkolwiek z wyżej wymienionych infekcji

Ampicylinę stosuje się również w leczeniu i profilaktyce zapalenia wsierdzia (zakażenia zastawek serca).

Skład

– Substancją czynną leku jest ampicylina.
– Lek nie zawiera innych składników.

Każda fiolka zawiera ampicylinę sodową w ilości odpowiadającej 500 mg, 1 g lub 2 g ampicyliny.

Dawkowanie

Ten lek będzie podawany przez personel medyczny jako wstrzyknięcie do naczynia krwionośnego lub jako kroplówka (infuzja) do naczynia krwionośnego.
Lekarz określi odpowiednią dla pacjenta lub dziecka dawkę. Dawka zależy od typu zakażenia, miejsca występowania zakażenia oraz jego ciężkości.

Przedawkowanie

Jeśli pacjent uważa, że podano mu zbyt dużą dawkę leku, powinien poinformować o tym lekarza, pielęgniarkę lub farmaceutę.
Jeśli pacjent przyjął zbyt dużą dawkę lub np. dziecko przypadkowo połknęło lek, powinien niezwłocznie powiedzieć o tym lekarzowi lub zgłosić się na oddział ratunkowy najbliższego szpitala.
Do oznak przyjęcia zbyt dużej dawki leku Ampicillin Adamed mogą należeć: mdłości, wymioty, biegunka, utrata przytomności, mimowolne drżenie mięśni, skurcze, drgawki, śpiączka, niewydolność nerek.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Jedzenie i picie (alkohol)

Nie dotyczy.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Ampicylina może być stosowana w czasie ciąży, jeśli lekarz uzna to za konieczne.

Karmienie piersią
Ampicylina w niewielkiej ilości przenika do mleka ludzkiego. U karmionych piersią niemowląt mogą zatem wystąpić reakcje nadwrażliwości, biegunka lub zakażenie (kolonizacja śluzówkowi) drożdżakami, z tego powodu w niektórych przypadkach może być konieczne przerwanie karmienia piersią.

Płodność
W badaniach na zwierzętach stwierdzono brak wpływu ampicyliny na płodność.

Ulotka Ampicillin Adamed

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Ampicillin Adamed (forum)

Stosujesz Ampicillin Adamed? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Ampicillin Adamed. Podziel się doświadczeniami na forum.