Votrient

Działanie i wskazania

Votrient należy do grupy leków zwanych inhibitorami kinazy białkowej. Działanie leku polega na hamowaniu aktywności białek biorących udział w rozroście i rozprzestrzenianiu się komórek raka.

Votrient jest stosowany w leczeniu:
– raka nerki zaawansowanego lub z przerzutami do innych narządów.
– określonych postaci mięsaków tkanek miękkich, rodzaj nowotworu atakującego tkankę łączną ciała. Może wystąpić w mięśniach, naczyniach krwionośnych, tkance tłuszczowej lub w innych tkankach, które wspierają, otaczają i chronią narządy wewnętrzne.

Votrient cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Votrient:

 • cena leku Votrient (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
 • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
 • interakcje leku Votrient z innymi lekami
 • lista leków refundowanych oraz leków 75+
 • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Votrient - cena leku.

Skład

Substancją czynną leku jest pazopanib (w postaci chlorowodorku). Tabletki leku Votrient dostępne są w różnych dawkach.

200 mg: każda tabletka zawiera 200 mg pazopanibu.
400 mg: każda tabletka zawiera 400 mg pazopanibu.

Pozostałe składniki tabletek 200 mg i 400 mg to: hypromeloza, makrogol 400, magnezu stearynian, celuloza mikrokrystaliczna, polisorbat 80, powidon K30, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), tytanu dwutlenek (E171). Tabletki 200 mg zawierają również żelaza tlenek czerwony (E172).

Zobacz listę preparatów zawierających: .

Dawkowanie

Ile tabletek leku należy przyjmować
Zazwyczaj stosowana dawka leku to dwie tabletki 400 mg (800 mg pazopanibu) raz na dobę. Jest to maksymalna dawka dobowa. Lekarz może zalecić zmniejszenie dawki, jeśli u pacjenta wystąpią działania niepożądane.

Kiedy przyjmować lek
Nie przyjmować leku z jedzeniem. Lek należy przyjmować co najmniej dwie godziny po posiłku lub jedną godzinę przed posiłkiem. Na przykład lek można przyjmować dwie godziny po śniadaniu lub jedną godzinę przed obiadem. Lek należy przyjmować każdego dnia o tej samej porze.

Tabletki należy połykać w całości, jedną po drugiej, popijając wodą. Nie należy przełamywać ani kruszyć tabletek, ponieważ wpływa to na wchłanianie leku i może zwiększać ryzyko działań niepożądanych.

Przedawkowanie

W przypadku połknięcia zbyt dużej liczby tabletek należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty. Jeśli to możliwe, należy pokazać opakowanie leku lub tę ulotkę.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Nie należy przyjmować leku z jedzeniem, ponieważ wpływa to na wchłanianie leku. Lek należy przyjmować co najmniej dwie godziny po posiłku lub jedną godzinę przed posiłkiem. Podczas leczenia nie należy pić soku grejpfrutowego, ponieważ może to zwiększyć ryzyko działań niepożądanych.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie zaleca się stosowania leku Votrient w czasie ciąży. Nie wiadomo jak lek Votrient wpływa na przebieg ciąży.
– Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje ciążę. Podczas stosowania leku Votrient oraz przynajmniej przez 2 tygodnie po zakończeniu leczenia, należy stosować skuteczną metodę antykoncepcji, aby nie dopuścić do zajścia w ciążę.
– Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Votrient.

Podczas stosowania leku nie należy karmić piersią. Nie wiadomo czy składniki leku przenikają do mleka kobiecego. Należy porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym.

Mężczyźni (w tym mężczyźni po wazektomii), których partnerki są w ciąży lub są zdolne do zajścia w ciążę (w tym kobiety stosujące inne metody antykoncepcji) powinni używać prezerwatyw podczas stosunków płciowych w okresie przyjmowania leku i przez co najmniej 2 tygodnie od przyjęcia ostatniej dawki.

Leczenie lekiem Votrient może mieć wpływ na płodność. Należy porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów o Votrient - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

7 KOMENTARZE

 1. Brałem go 20 miesięcy. Efekty wręcz podchodziły pod cud. Efekty uboczne prawie zerowe. No ale choroba uodporniła się na lek i zmiana terapii.

 2. Biorę go ponad rok, efekty były powalające po 3 miesiącach odma płuc, opanowana. Po kolejnych 3 miesiącach rewelacja, a po ponad roku zmęczenie i coraz więcej z listy skutków ubocznych, ale w założeniu pomaga opanować postęp choroby, hamuje jej rozwój, według badań ale skutki uboczne czasami dają popalic.

 3. lek ten jest bardzo szkodliwy i potrafi atakować różne części organizmu a czy jest pomocny tego nie wiem czy nie ma na tym swiecie innych metod leczenia

 4. biore go po raz pierwszy po 3 chemiach których dalej nie mogłam chemii brać czy lek ten który biorę pomógł komuś czy zaszkodził proszę o opinie

  • Mój partner po zastosowaniu leku znalazł się w szpitalu w bardzo ciężkim stanie. Miał raka nerki. Wiadomo rak. Usunięto nerkę.Po zastosowaniu leku Votrient jego stan bardzo się pogorszył. Może innym pomaga? Czekam na opinie.

  • Biorę go ponad rok, efekty były powalające po 3 miesiącach odma płuc, opanowana. Po kolejnych 3 miesiącach rewelacja, a po ponad roku zmęczenie i coraz więcej z listy skutków ubocznych, ale w założeniu pomaga opanować postęp choroby, hamuje jej rozwój, według badań ale skutki uboczne czasami dają popalic.

Please enter your comment!
Please enter your name here