Konsultacja merytoryczna:

Topotecan-Ebewe

Topotecan-Ebewe pomaga niszczyć komórki nowotworowe. Lekarz lub pielęgniarka podaje lek w postaci infuzji dożylnej (kroplówki) w warunkach szpitalnych.

Lek jest stosowany w leczeniu:
– raka jajnika lub drobnokomórkowego raka płuca, który nawrócił po chemioterapii;
– zaawansowanego raka szyjki macicy, jeśli nie jest możliwe leczenie chirurgiczne lub radioterapia.

Podczas leczenia raka szyjki macicy lek Topotecan-Ebewe jest stosowany w skojarzeniu z innym lekiem, zwanym cisplatyną.

Jaki jest skład Topotecan-Ebewe, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest topotekan (w postaci chlorowodorku).
Jeden mililitr koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji zawiera 1 mg topotekanu (w postaci chlorowodorku).

Każda fiolka 1 ml zawiera 1 mg topotekanu.
Każda fiolka 3 ml zawiera 3 mg topotekanu.
Każda fiolka 4 ml zawiera 4 mg topotekanu.

Ponadto lek zawiera: kwas winowy, kwas solny rozcieńczony i wodę do wstrzykiwań

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Topotecan-Ebewe – jak stosować ten lek?

Dawka leku Topotecan-Ebewe zależy od:
– powierzchni ciała pacjenta (wyrażonej w m2);
– wyników badań krwi przed rozpoczęciem i w trakcie leczenia;
– leczonej choroby;
– tolerancji leczenia.

Dorośli

Rak jajnika oraz drobnokomórkowy rak płuca
Zazwyczaj stosowana dawka wynos 1,5 mg na m2 powierzchni ciała raz na dobę przez 5 dni. Ten cykl leczenia będzie zwykle powtarzany co trzy tygodnie.

Rak szyjki macicy
Zazwyczaj stosowana dawka wynosi 0,75 mg na m2 powierzchni ciała raz na dobę przez 3 dni. Ten cykl leczenia będzie zwykle powtarzany co trzy tygodnie. Podczas leczenia raka szyjki macicy lek Topotecan-Ebewe będzie stosowany razem z innym lekiem przeciwnowotworowym, zawierającym cisplatynę. W celu uzyskania dalszych informacji o cisplatynie należy zapoznać się z odpowiednią ulotką dla pacjenta.

Dzieci
Ze względu na ograniczone doświadczenie nie zaleca się stosowania leku u dzieci.

Jak przygotowywany jest lek Topotecan-Ebewe
Topotecan-Ebewe jest dostępny w postaci koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji. Przed podaniem koncentrat trzeba rozcieńczyć 0,9% roztworem chlorku sodu lub 5% roztworem glukozy.

Jak podawany jest lek Topotecan-Ebewe
Lekarz lub pielęgniarka podaje rozcieńczony lek Topotecan-Ebewe w postaci infuzji dożylnej (kroplówki). Kroplówka jest zwykle podawana przez około 30 minut do żyły ramienia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek podawany jest przez wykwalifikowany personel medyczny.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Topotecan-Ebewe – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Topotecan-Ebewe w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku nie należy stosować u kobiet w ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne. Lek może uszkodzić dziecko, jeśli zostało poczęte przed, w trakcie lub wkrótce po zakończeniu leczenia. Należy stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży. Należy zasięgnąć w tej sprawie porady lekarza. Nie należy próbować zajść w ciążę ani płodzić dziecka dopóki lekarz nie stwierdzi, że jest to bezpieczne.

Jeśli pacjent planuje ojcostwo, powinien zasięgnąć porady lekarza w zakresie planowania rodziny lub sposobu leczenia.

Jeśli podczas leczenia kobieta zajdzie w ciążę, należy natychmiast poinformować o tym lekarza.

W trakcie leczenia lekiem nie wolno karmić piersią.

Ulotka Topotecan-Ebewe – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Topotecan-Ebewe 1 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Topotecanum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 258.28 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Topotecan-Ebewe m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Topotecan-Ebewe 1 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Topotecanum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 330.91 KB

Cena - ile kosztuje Topotecan-Ebewe?

Cena Topotecan-Ebewe i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Topotecan-Ebewe.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Topotecan-Ebewe? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Wyrób medyczny Virostop oral spray do ust jest przeznaczony do stosowania u dzieci powyżej 3. roku życia i dorosłych jako środek chroniący organizm przed bakteriami i wirusami (również przed SARS-CoV-2) oraz łagodzący objawy infekcji, w…

Suplement diety Omu-Flex Omułek zielonowargowy + kompleks minerałów pomaga uzupełnić codzienną dietę w składniki wspierające m.in. utrzymanie kości w zdrowiu. Preparat rekomendowany dla osób, które chcą zadbać o stawy i cały…

Produkt leczniczy Rutinoscorbin zawiera dwie substancje czynne – witaminę C (kwas askorbowy) oraz rutozyd. Lek jest wskazany do stosowania w stanach niedoboru witaminy C oraz w okresie zwiększonego zapotrzebowania organizmu na ten składnik.

Polecany na trudno gojące się rany, oparzenia (także słoneczne), przewlekłe stany zapalne skóry przebiegające z nadmiernym złuszczaniem i rogowaceniem (m.in. atopowe zapalenie skóry, wyprysk, łuszczyca), płytkie owrzodzenia, ubytki sk

Pasta do zębów BlanxWhite Shock oraz unikalna nakładka Blanx LED dają absolutnie niesamowitą możliwość niemal natychmiastowego wybielenia zebów! Preparat zawiera innowacyjny składnik Actilux®, który aktywowany jest światłem.

LOVI Kubek 360 Junior czerwony z uchwytami charakteryzuje się innowacyjnym wykonaniem. Umożliwia picie podobne do picia ze szklanki. Skutecznie zapobiega rozlewaniu się płynu oraz chroni przed działaniem bakterii.

Połonicznik ziele firmy Herbapol to propozycja dla miłośników ziołowych naparów i nie tylko! Herbatka z suszu połonicznika dostarcza organizmowi wielu cennych substancji, które wspomagają prawidłową pracę ustroju.

Produkt leczniczy Flegamax Forte zawiera karbocysteinę, która wpływa na skład wydzieliny oskrzelowej. Lek jest wskazany do objawowego leczenia chorób układu oddechowego, które przebiegają z nadmiernym wytwarzaniem gęstej oraz lepkiej wydzieliny.

Maxulg krem do stóp to krem o działaniu przeciwgrzybicznym. Doskonale nawilża i wygładza skórę. awiera naturalne preparaty grzybobójcze i antyseptyczne: ekstrakty z kory dębu oraz kory wierzby.

Wskazaniami do stosowania kremu Skinoren są: trądzik pospolity i przebarwienia.

Olejek do pielęgnacji skóry MoliCare świetnie sprawdzi się w pielęgnacji skóry wymagającej nawilżenia i łagodzenia. Kosmetyk jest bardzo wydajny, łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Nie pozostawia na powierzchni skóry tłustej…

Liść morwy białej to składnik, który wspiera utrzymanie prawidłowego metabolizmu węglowodanów. Herbatka fix Morwa z cynamonem oprócz wysokiej jakości suszu z liści morwy białej zawiera również aromatyczny cynamon.

IMMUNOTROFINA KASZEL aerozol doustny to produkt działający powlekająco na śluzówkę dróg oddechowych. Łagodzi chrypkę i przynosi ulgę przy uporczywym kaszlu suchym (ograniczając jego częstotliwość i intensywność).

CHOLINEX to preparat, który skutecznie łagodzi stany zapalne w obrębie gardła i jamy ustnej. Przynosi wyraźną ulgę w bólu i pieczeniu. Zmniejsza obrzęki i przekrwienie błony śluzowej.

SEPTOLUX to produkt przeznaczony do ssania. Wykorzystywany jest w celu łagodzenia podrażnień błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwgrzybiczne.

Pastylki twarde do ssania Hascosept smak cytrynowo-miodowy to produkt leczniczy do stosowania w leczeniu objawów zapalenia jamy ustnej i gardła. Substancją czynną zastosowaną w preparacie jest benzydamina, która działa przeciwbólowo i odkażająco.

ACATAR Zatoki to produkt, który dzięki zawartości ibuprofenu i chlorowodorku pseudoefedryny łagodzi dolegliwości bólowe i stany zapalne oraz obniża ciepłotę ciała. Dodatkowo ogranicza obrzęk i przekrwienie śluzówki nosa.

MICROLIFE BP A1 BASIC Ciśnieniomierz automatyczny to przyrząd medyczny, który umożliwia pomiar ciśnienia krwi i tętna oraz dzięki technologii PAD sprzyja wykrywaniu zaburzeń pracy serca. Może być stosowany w domu.

Każdy mężczyzna, który chce zachować zdrowie i dobrą kondycję organizmu powinien przyjmować suplement diety Gold-Vit. Zawiera on optymalne porcje witamin i składników mineralnych oraz ekstrakty roślinne, które wspierają funkcjonowanie organizmu.

Pastylki do ssania o przyjemnym smaku mentolu oraz owoców leśnych pomagają złagodzić podrażnienia oraz ból gardła, a także nawilżają przesuszoną błonę śluzową jamy ustnej. Wyrób medyczny Ostry ból gardł…