Konsultacja merytoryczna:

Topotecan Teva

Lek Topotecan Teva pomaga niszczyć komórki nowotworowe.

Topotecan Teva jest stosowany w leczeniu:
– raka jajnika oraz drobnokomórkowego raka płuca w przypadku wystąpienia nawrotu po chemioterapii
– zaawansowanego raka szyjki macicy w przypadku, gdy nie jest możliwe leczenie chirurgiczne i (lub) radioterapia. Podczas leczenia raka szyjki macicy, Topotecan Teva jest stosowany w połączeniu z innym lekiem, zwanym cisplatyną.

Jaki jest skład Topotecan Teva, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest topotekanu chlorowodorek. Jedna fiolka z 4 ml koncentratu zawiera 1 mg lub 4 mg topotekanu (w postaci chlorowodorku).

– Inne składniki leku to: kwas winowy (E334), kwas solny (E507), sodu wodorotlenek (E524) i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Topotecan Teva – jak stosować ten lek?

Dawka leku Topotecan Teva jest ustalana w zależności od:
– leczonej choroby;
– powierzchni ciała pacjenta (m2);
– wyników badań krwi przeprowadzonych przed rozpoczęciem i w trakcie trwania leczenia;
– tolerancji leczenia.

Rak jajnika oraz drobnokomórkowy rak płuca
Zazwyczaj stosowana dawka to 1,5 mg na m2 powierzchni ciała raz na dobę przez 5 dni. Ten cykl leczenia będzie zazwyczaj powtarzany co trzy tygodnie.

Rak szyjki macicy
Zazwyczaj stosowana dawka to 0,75 mg na m2 powierzchni ciała raz na dobę przez 3 dni. Ten cykl leczenia będzie zazwyczaj powtarzany co trzy tygodnie.

Podczas leczenia raka szyjki macicy, Topotecan Teva będzie stosowany w połączeniu z innym lekiem przeciwnowotworowym, zawierającym cisplatynę. W celu uzyskania dalszych informacji o cisplatynie, patrz ulotka dla pacjenta danego leku.

Doświadczenie w stosowaniu u dzieci jest ograniczone i z tego względu nie zaleca się leczenia u dzieci.

Jak przygotowywany jest lek Topotecan Teva
Lek Topotecan Teva jest dostępny w postaci koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji.
Koncentrat musi być rozcieńczony przed podaniem.

Jak podawany jest lek Topotecan Teva
Lekarz lub pielęgniarka poda pacjentowi rozcieńczony roztwór leku Topotecan Teva w postaci infuzji, zazwyczaj do żyły ramienia w ciągu około 30 minut.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Donoszono o przypadkach przedawkowania u pacjentów leczonych topotekanem w postaci dożylnej (do 10-krotności zalecanej dawki) i topotekanem w postaci kapsułek (do 5-krotności zalecanej dawki).

Obserwowane objawy przedawkowania odpowiadały znanym działaniom niepożądanym związanym z zastosowaniem topotekanu (patrz punkt 4.8). Podstawowymi powikłaniami przedawkowania są zahamowanie czynności szpiku kostnego i zapalenie śluzówek. Ponadto, w razie przedawkowania topotekanu w postaci dożylnej, obserwowano zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.

Nie jest znane antidotum w razie przedawkowania topotekanu. Dalsze postępowanie powinno być zgodne ze wskazaniami klinicznymi lub zaleceniami krajowego centrum zatruć, o ile możliwe jest uzyskanie takich zaleceń.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Topotecan Teva – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Topotecan Teva w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Topotecan Teva nie należy stosować u kobiet w ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne.

Jeśli pacjentka myśli, że jest w ciąży, należy natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi.

Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczne środki antykoncepcyjne, w celu uniknięcia zajścia w ciążę w czasie leczenia.

Jeśli mężczyzna planuje zostać ojcem dziecka powinien zasięgnąć porady lekarza w zakresie planowania rodziny lub postępowania.

Nie wolno karmić piersią w czasie stosowania leku Topotecan Teva.

Ulotka Topotecan Teva – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

TOPOTECAN TEVA, 1 mg/1 ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (topotekan)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 338.65 KB


TOPOTECAN TEVA, 4 mg/4 ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (topotekan)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Topotecan Teva m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

TOPOTECAN TEVA, 1 mg/1 ml; 4 mg/4 ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (topotekan)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Cena - ile kosztuje Topotecan Teva?

Cena Topotecan Teva i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Topotecan Teva.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Topotecan Teva? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

BIO-LIFE Płyn oczyszczający dla kotów i małych zwierząt zapobiegający alergii u ludzi jest produktem, który eliminuje z sierści czynników uczulający Fel D1 oraz złuszczony naskórek. Ogranicza zanieczyszczenie w…

Wskazaniami do stosowania syropu Echinasal jest leczenie podostrych i przewlekłych nieżytów górnych dróg oddechowych z męczącym, suchym kaszlem.

Suplement diety Now Foods Olej z czosnku 1500mg jest polecany dla osób, które chcą uzupełnić swoją codzienną dietę w substancje znajdujące się w czosnku. Zawarty w preparacie wysokiej jakości olej czosnkowy stanowi odpowiednik całego…

Pewnie nawet nie wiesz, ale zakładając Rajstopy przeciwżylakowe Veera DEN 140 z mikrofibry możesz pomóc swoim nogom. W odróżnieniu od tradycyjnych rajstop wywierają odpowiedni ucisk, który wpływa korzystnie na poprawę krążenia.

Wyrób medyczny Ibesan to preparat zawierający simetikon oraz naturalną glinkę mineralną. Jest on pomocny w przypadku nadmiernego gromadzenia się gazów w układzie pokarmowym, a także przy objawach związanych z zespołem jelita drażliwego (…

PYRAMIDON działa na bazie kwasu acetylosalicylowego, witaminy C i wapnia. Dzięki tym składnikom łagodzi dolegliwości bólowe (m.in. mięśniowe, nerwobóle) i obniża ciepłotę ciała. Wspomaga leczenie przeziębienia i grypy.

ASECURIN to preparat, który działa wspomagająco na uregulowanie mikroflory bakteryjnej jelit i pobudzenie mechanizmów obronnych organizmu.

Lek Fortiven Activ Gel w postaci żelu szybko złagodzi nieprzyjemne objawy towarzyszące żylakom kończyn dolnych i stłuczeniom, czyli obrzęki i krwiaki. Żel swoją skuteczność zawdzięcza heparynie, która działa przeciwzakrzepowo.

Sinulan Rinse zestaw do płukania nosa i zatok irygator + saszetki to wyrób medyczny, który skutecznie oczyszcza nos i zatoki. Zabieg płukania można wykonywać jako wsparcie w leczeniu infekcji, jak również w codziennej higienie nosa…

HUMANA Elektrolit smak bananowy to preparat, który przyczynia się do uzupełnienia poziomu elektrolitów i minerałów w organizmie zagrożonym wystąpieniem odwodnienia z powodu długotrwałej biegunki.

APLEPLUS Ocet jabłkowy + Vit.C,E to preparat w postaci tabletek, który wspomaga proces odchudzania. Przyśpiesza proces rozkładu lipidów i węglowodanów oraz ogranicza stężenie cholesterolu w organizmie.

Mydło Dr Michaels skutecznie pomaga zwalczyć objawy podrażnień, atopowego zapalenia skóry oraz zmian łuszczycowych skóry, zwłaszcza dłoni. Naturalny skład bogaty w olejki eteryczne i witaminę E zapewnia regenerację i odżywienie skóry.

ORSALIT NUTRIS to złożony preparat, który chroni organizm przed odwodnieniem. Odpowiada za uzupełnienie poziomu płynów i minerałów w organizmie dzieci od 6 m.ż. Dodatkowo dostarcza laktoalbuminę.

LUPULINA to ziołowy preparat uspokajający. Redukuje napięcie nerwowe i ogranicza poziom niepokoju, jednocześnie ułatwiając zasypianie.

Wyrób medyczny Ulgasim na wzdęcia to kapsułki zawierające symetykon w dawce 240mg! Substancja ta redukuje napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu w jelitach, co przyczynia się do ich pękania, a w efekcie do przywró…

Jesień i zima to okres zwiększonego ryzyka rozwoju infekcji wirusowych, dlatego warto zadbać o swoją odporność, uzupełniając codzienną dietę w suplement diety Preventic D3, który zawiera olej z wątroby rekina, wyciąg z czosnku i…

OLEJEK MIĘTOWY stosowany w aromaterapii, posiada wiele zastosowań, wśród których można wyliczyć: pomoc w udrożnieniu nosa w przebiegu kataru oraz wpływające na lepsze samopoczucie, koncentrację i łagodzenie dolegliwości bólowych.

Nowoczesny Ciśnieniomierz M6 Comfort + zasilacz marki Omron dzięki dwóm czujnikom znacząco podnosi wiarygodność badania. Oprócz pomiaru ciśnienia krwi i tętna aparat ułatwia rozpoznanie takich zaburzeń jak arytmia i poranne nadciśnienie.

Ulgix Trawienie Plus to suplement diety, który zawiera substancje wspierające procesy trawienne. Preparat jest rekomendowany jako uzupełnienie codziennej diety osób, które jedzą tłuste i ciężkostrawne posiłki lub jedzą w pośpiechu i…

Czopki doodbytnicze Proxelan do miejscowego leczenia objawów związanych z łagodnym rozrostem, a także zapaleniem gruczołu krokowego. Unikalna formuła zawiera m.in. kwas hialuronowy oraz kadzidłowiec, wąkrotkę azjatycką i pestki dyni.