Konsultacja merytoryczna:

Rasagiline Actavis

Rasagiline Actavis stosowany jest w leczeniu choroby Parkinsona. Można go podawać łącznie z lewodopą (innym lekiem stosowanym w leczeniu choroby Parkinsona) lub bez lewodopy.

W chorobie Parkinsona dochodzi do utraty komórek, które produkują dopaminę w mózgu. Dopamina pełni w mózgu rolę neuroprzekaźnika mającego wpływ na kontrolę ruchu. Rasagiline Actavis powoduje zwiększenie i utrzymanie stężenia dopaminy w tych obszarach.

Jaki jest skład Rasagiline Actavis, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest rasagilina. Każda tabletka zawiera 1 mg rasagiliny (w postaci półwinianu).

– Pozostałe składniki to: wapnia siarczan dwuwodny, skrobia żelowana, kukurydziana, skrobia kukurydziana, kwas stearynowy, talk, kwas cytrynowy, bezwodny, krzemionka koloidalna bezwodna

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Rasagiline Actavis – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.

W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka leku Rasagiline Actavis to 1 tabletka 1 mg przyjmowana doustnie raz na dobę. Lek Rasagiline Actavis można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia za dużej liczby tabletek leku Rasagiline Actavis należy natychmiast powiadomić lekarza lub farmaceutę. Należy zabrać ze sobą pudełko tekturowe leku Rasagiline Actavis, aby pokazać je lekarzowi lub farmaceucie.

Objawy przedawkowania mogą obejmować: niepokój, zachowanie, w którym pacjenci nie są w stanie oprzeć się chęci wykonania działań, które mogą być szkodliwe dla nich lub innych, wysokie ciśnienie krwi (kryzys nadciśnieniowy), zespół serotoninowy w tym: dezorientacja, niepokój, pocenie się, drżenie, dreszcze, omamy (dziwne wizje lub słyszenie dźwięków), nagłe skurcze mięśni lub szybkie bicie serca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Rasagiline Actavis – czy mogę spożywać alkohol?

Rasagiline Actavis można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Rasagiline Actavis w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Rasagiline Actavis – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

RASAGILINE ACTAVIS, 1 mg, tabletki (Rasagilinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 132.18 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Rasagiline Actavis m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

RASAGILINE ACTAVIS, 1 mg, tabletki (Rasagilinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 183.10 KB

Cena - ile kosztuje Rasagiline Actavis?

Cena Rasagiline Actavis i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Rasagiline Actavis.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Rasagiline Actavis? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Apacare Liquid płyn remineralizujący szkliwo (Opakowanie: 200 ml)Antybakteryjny balsam do płukania jamy ustnej z hydroksyapatytem, który delikatnie wygładza i odbudowuje zniszczone szkliwo zębów eliminując drobne rysy i pęknięcia. Redukuje wrażliwość zębów i bakterie w jamie ustnej. Balsam ma odświeżający, przyjemny smak i zapewnia ochronę przed próchnicą i parodontozą.
Nie zawiera alkoholu.Skł…

34.99 

Zastosowanie Play Woman (Opakowanie: 60 )Play Woman (Opakowanie: 60 ) to suplement diety w wygodnej formie kapsułek, który może wpłynąć korzystnie na zwiększenie doznań seksualnych przez kobiety. Preparat może przyczynić się do ułatwienia osiągnięcia orgazmu dopochwowego.
Produkt przeznaczony jest dla kobiet pragnących wzmocnić doświadczenia seksualne, szczególnie w przypadku problemów z osiągnięciem stanu podniecenia czy orgazmu.
Preparat może…

46.99 

Zastosowanie Pure Encapsulations Zink pikolinian cynku kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)Cynk to drugi, zaraz po żelazie, najczęściej występujący pierwiastek śladowy w organizmie ludzkim. Bierze udział w większości reakcji enzymatycznych ludzkich komórek. Największa ilość cynku znajduje się we włosach, mięśniach, kościach, a także elementach rozrodczych (jądra i jajniki). Na poważny niedobór tego pierwiastka, narażeni są palacze…

105.99 

Zastosowanie Imunoglukan P4H Krem d/ochrony i pielęgnacji skóry (Opakowanie: 30 g)Imunoglukan P4H Krem d/ochrony i pielęgnacji skóry (Opakowanie: 30 g) to wyrób kosmetyczny w postaci kremu, który działa regenerująco i nawilżająco na skórę ze skłonnościami do podrażnień i problemów, a w szczególności suchą i atopową. Krem pielęgnuje skórę…

33.65 

LINOMAG Szampon d/niemowl/dzieci (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

10.49 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief