Rasagilina Synthon

Rasagilina Synthon zawiera substancję czynną rasagilinę i stosowany jest u dorosłych w leczeniu choroby Parkinsona. Można go podawać łącznie z lewodopą (innym lekiem stosowanym w leczeniu choroby Parkinsona) lub bez lewodopy.

W chorobie Parkinsona dochodzi do utraty komórek, które produkują dopaminę w mózgu. Dopamina pełni w mózgu rolę neuroprzekaźnika mającego wpływ na kontrolę ruchu. Rasagilina Synthon powoduje zwiększenie i utrzymanie stężenia dopaminy w tych obszarach.

BL Market - popularne produky

Trwa okres przeziębień i infekcji dróg oddechowych. Zarówno my, jak i nasze dzieci częściej kaszlemy, psikamy, a także zmagamy się z katarem i pogorszonym samopoczuciem. Zachęcamy do zapoznania się z najpopularniejszymi produktami na BL Market.

Jaki jest skład Rasagilina Synthon, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest rasagilina. Każda tabletka zawiera 1 mg rasagiliny (w postaci winianu).

– Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, kwas winowy, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana kukurydziana, talk, kwas stearynowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Rasagilina Synthon – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka leku Rasagilina Synthon to 1 tabletka 1 mg przyjmowana doustnie raz na dobę. Lek Rasagilina Synthon można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjentowi wydaje się, że przyjął więcej tabletek leku Rasagilina Synthon niż zalecono, powinien natychmiast zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Należy zabrać ze sobą pudełko tekturowe/butelkę leku Rasagilina Synthon, aby pokazać je lekarzowi lub farmaceucie.

Do objawów zgłaszanych po przedawkowaniu leku Rasagilina Synthon należały: nieznacznie euforyczny nastrój (lekka postać manii), skrajnie wysokie ciśnienie krwi i zespół serotoninowy.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Rasagilina Synthon – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Rasagilina Synthon można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Rasagilina Synthon w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Jeśli pacjentka jest w ciąży, powinna unikać przyjmowania leku Rasagilina Synthon, ponieważ nie jest znane działanie leku Rasagilina Synthon na przebieg ciąży i nienarodzone dziecko.

Ulotka Rasagilina Synthon – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Rasagilina Synthon, 1 mg, tabletki (rasagilina)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Rasagilina Synthon m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Rasagilina Synthon, 1 mg, tabletki (rasagilina)

Opinie o Rasagilina Synthon - forum pacjentów

Stosujesz Rasagilina Synthon? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz