PROPAFENONE ORION


OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Propafenone Orion należy do grupy leków nazywanych lekami przeciwarytmicznymi. Propafenone Orion spowalnia pracę serca i pomaga regulować jego bicie. Tabletki Propafenone Orion są stosowane w leczeniu i zapobieganiu zaburzeń rytmu serca (arytmii).

SKŁAD

– Substancją czynną leku jest propafenonu chlorowodorek 150 mg lub 300 mg na tabletkę.
– Pozostałe składniki rdzenia tabletki to: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typu A), powidon K30, i magnezu stearynian.

– Składniki otoczki to alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 3350 i talk.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka, to:
Dorośli
Od jednej tabletki 150 mg leku Propafenone Orion trzy razy dziennie do jednej tabletki 300 mg trzy razy dziennie. Dawka zostanie ustalona przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta.

Osoby starsze:
Należy porozmawiać z lekarzem. U osób starszych konieczne może być zmniejszenie dawki leku.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Tabletki leku Propafenone Orion nie są zalecane dla dzieci ani młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Upośledzenie czynności nerek i wątroby
Należy porozmawiać z lekarzem. W przypadku upośledzenia czynności nerek lub wątroby konieczne może być zmniejszenie dawki leku.

Tabletki należy połykać w całości, po posiłku, popijając wodą.

Linia podziału na tabletce tylko ułatwia rozkruszenie w celu ułatwienia połknięcia.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zażycia większej niż zalecana przez lekarza dawki leku Propafenone Orion, należy udać się do lekarza, farmaceuty lub najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą tabletki leku Propafenone Orion w oryginalnym opakowaniu.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Tabletki należy połykać w całości, po posiłku, popijając wodą.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Zwykle lekarz prowadzący zaleci odstawienie leku Propafenone Orion zanim pacjentka zajdzie w ciążę, lub gdy tylko pacjentka dowie się, że jest w ciąży.

Lek Propafenone Orion nie powinien być stosowany przez kobiety karmiące piersią.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT PROPAFENONE ORION

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).PROPAFENONE ORION CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innych pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here