Konsultacja merytoryczna:

Probella

Probella

Lek Probella jest stosowany w leczeniu endometriozy (objawów bólowych wywołanych nieprawidłowo ulokowaną błoną śluzową macicy). Lek zawiera hormon, progestagen o nazwie dienogest.

Jaki jest skład Probella, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest dienogest. Każda tabletka zawiera 2 mg dienogestu.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon (K30), magnezu stearynian roślinny.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Probella – jak stosować ten lek?

Lek Probella należy zawsze zażywać zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Zazwyczaj stosowana dawka u osób dorosłych to 1 tabletka na dobę.

Poniższe informacje dotyczą leku Probella, jeśli lekarz nie zalecił inaczej. Należy przestrzegać poniższych instrukcji, w przeciwnym razie pacjentka nie odniesie pełnych korzyści ze stosowania leku.

Leczenie lekiem Probella można rozpocząć w każdym dniu naturalnego cyklu.

Dorośli: Należy przyjmować jedną tabletkę codziennie, najlepiej o stałej porze, w razie konieczności popijając małą ilością płynu. Po skończeniu opakowania należy rozpocząć następne bez stosowania przerwy. Należy kontynuować stosowanie tabletek również w dniach krwawienia miesiączkowego.

Nie ma doświadczenia w leczeniu lekiem Probella pacjentów z endometriozą dłużej niż 15 miesięcy.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak jest zgłoszeń dotyczących poważnego szkodliwego działania po jednokrotnym przyjęciu zbyt dużej liczby tabletek leku . W razie wątpliwości należy jednak skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Probella – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas stosowania leku Probella, pacjentka powinna unikać picia soku grejpfrutowego, ponieważ może to zwiększyć stężenie leku we krwi. Może to zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Probella w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Probella w czasie ciąży lub karmienia piersią.

Ulotka Probella – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Probella, 2 mg, tabletki (Dienogestum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 33 razy

Rozmiar plku 221.16 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Probella m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Probella, 2 mg, tabletki (Dienogestum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 264.34 KB

 

Cena - ile kosztuje Probella?

Cena Probella i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Probella.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Probella? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

4 komentarze do “Probella”

  1. Stosuje od półtora miesiąca, podczas okresu brzuch bolał mnie tak jak przed zażywaniem leku Probella i i tak musiałam zażywać przeciwbólowe tabletki. Do tego mam skurcze i ból podbrzusza praktycznie w każdy dzień miesiąca. Wcześniej mi się to nie zdarzało. Jeśli podczas najbliższego okresu także będę odczuwać ból to zrezygnuję z tego leku i umówię się na kolejna konsultację ginekologiczną. U mnie jak narazie lek się nie sprawdza :(

    Odpowiedz

Dodaj komentarz