Diener

Masz problemy ze skórą trądzikową?
Dowiedz się więcej na temat naturalnych metod leczenia trądziku - przeczytaj pełny artykuł o tabletkach Nonacne oraz spawdź cenę.

Lek Diener jest hormonalnym lekiem stosowanym w celu zapobiegania ciąży przeznaczonym dla kobiet (złożonym, doustnym lekiem stosowanym w celu zapobiegania ciąży – potocznie nazywanym „tabletką antykoncepcyjną”). Lek zawiera progestagen (dienogest) i estrogen (etynyloestradiol).

W badaniach klinicznych u kobiet z wyraźnie zaznaczonym wpływem hormonów męskich (tzw. androgenów) powodujących trądzik wykazano, że lek Diener łagodzi objawy trądziku.

Lek Diener jest stosowany w celu:
− zapobiegania ciąży
− leczenia kobiet z umiarkowanie ciężkim trądzikiem, jeśli nie ma przeciwwskazań do podjęcia terapii doustnymi lekami zapobiegającymi ciąży oraz po wcześniejszym niepowodzeniu związanym z przeprowadzeniem odpowiedniego leczenia skóry

Jaki jest skład Diener, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest dienogest i etynyloestradiol. Jedna biała tabletka zawiera 2 mg dienogestu i 0,03 mg etinyloestradiolu.

Pozostałe składniki leku to: Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, stearynian magnezu, skrobia kukurydziana, powidon K-30, Otoczka: hypromeloza 2910, makrogol 400 (PEG), tytanu dwutlenek (E171).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Diener – jak stosować ten lek?

Jak stosować lek Diener
Tabletkę należy połykać w całości, w razie potrzeby popijając płynem.

Tabletkę należy przyjmować codziennie, w przybliżeniu o tej samej porze, w kolejności zgodnej ze strzałkami na blistrze do zakończenia opakowania (tzn. przez 21 kolejnych dni). Pierwsza tabletka zażyta z blistra powinna być oznaczona zgodnie z dniem tygodnia, w którym jest przyjmowana np.: poniedziałek – Pn.

Po zażyciu 21 tabletek, należy przerwać stosowanie leku przez 7 dni. W trakcie tej 7-dniowej przerwy powinno wystąpić krwawienie (tzw. krwawienie z odstawienia). Zaczyna się ono zazwyczaj w 2. – 4. dniu po przyjęciu ostatniej tabletki. 8. dnia po zażyciu ostatniej tabletki należy rozpocząć kolejny blister niezależnie od tego, czy krwawienie ustało, czy nie. Oznacza to, że każdy blister rozpoczyna się tego samego dnia tygodnia, a krwawienie powinno występować tego samego dnia miesiąca.

W razie stosowania leku Diener zgodnie z tymi zaleceniami, efekt zapobiegania ciąży utrzymuje się także podczas przerwy w zażywaniu tabletek.

Więcej informacji w załączonej ulotce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w razie zastosowania dawki większej niż zalecana.

Możliwe objawy przedawkowania obejmują nudności, wymioty (zazwyczaj po upływie 12 do 24 godzin, mogą trwać kilka dni), tkliwość piersi, zawroty głowy, ból żołądka, osłabienie i (lub) zmęczenie, u kobiet i nastolatek może wystąpić krwawienie z narządów rodnych. Należy skonsultować się z lekarzem jeśli zażyto znacznie większą ilość tabletek.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Diener – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Diener w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Nie należy stosować leku Diener w ciąży. Należy upewnić się, że pacjentka nie jest w ciąży przed rozpoczęciem stosowania leku Diener. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę w trakcie stosowania leku Diener, należy natychmiast przerwać jego stosowanie i skontaktować się z lekarzem.

Karmienie piersią
Nie należy karmić piersią w czasie stosowania leku Diener gdyż może on zmniejszać produkcję pokarmu oraz w niewielkich ilościach do niego przenikać. W trakcie karmienia piersią należy stosować niehormonalne metody zapobiegania ciąży.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Diener i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Diener – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Diener. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Diener, 2 mg + 0,03 mg, tabletki powlekane (Dienogestum+ Ethinylestradiolum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Diener m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Diener, 2 mg + 0,03 mg, tabletki powlekane (Dienogestum+ Ethinylestradiolum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Diener? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.