Omisson Daily

Lek Omisson Daily jest hormonalnym środkiem antykoncepcyjnym dla kobiet (złożony doustny środek antykoncepcyjny, powszechnie określany jako „pigułka”).

– Każda z 21 białych tabletek zawiera niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich: progestagenu (dienogest) i estrogenu (etynyloestradiol).
– 7 zielonych tabletek nazywanych również tabletkami placebo nie zawiera substancji czynnych.

Badania kliniczne dowodzą, że lek Omisson Daily łagodzi objawy trądziku u kobiet, u których jest on wynikiem zwiększonego stężenia męskich hormonów (zwanych androgenami).

Lek Omisson Daily jest stosowany:
– w zapobieganiu ciąży,
– w leczeniu trądziku o umiarkowanym nasileniu u kobiet, u których nie występują przeciwwskazania do stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych, a odpowiednie leczenie miejscowe było nieskuteczne.

Jaki jest skład Omisson Daily, jakie substancje zawiera?

Opakowanie leku Omisson Daily zawiera 21 białych tabletek aktywnych w rzędzie pierwszym, drugim i trzecim oraz 7 zielonych tabletek placebo w rzędzie czwartym.

Tabletki aktywne
– Substancjami czynnymi leku są: dienogest i etynyloestradiol. Jedna biała tabletka aktywna zawiera 2,0 mg dienogestu i 0,03 mg etynyloestradiolu.

– Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna (60,90 mg), magnezu stearynian, skrobia kukurydziana, powidon.
Otoczka: hypromeloza 2910, makrogol, tytanu dwutlenek.

Tabletki placebo
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna (55,50 mg), magnezu stearynian, skrobia kukurydziana, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna.
Otoczka: hypromeloza 2910, triacetyna, polisorbat, tytanu dwutlenek.(E171), indygotyna, lak (E 132)”. i żółty tlenek żelaza (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , .

Dawkowanie preparatu Omisson Daily – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, zalecana dawka to 1 tabletka Omisson Daily na dobę każdego dnia.

Jak stosować lek Omisson Daily
Tabletkę należy połknąć w całości, w razie potrzeby popijając płynem.
„Pigułkę” należy przyjmować każdego dnia, mniej więcej o tej samej porze. Należy uważać, aby nie pomylić tabletek: przez pierwsze 21 dni należy przyjmować jedną białą tabletkę raz na dobę, a następnie jedna zieloną tabletkę przez ostatnie 7 dni. Następnie należy od razu rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego blistra (21 białych tabletek i 7 zielonych tabletek). Nie ma zatem przerwy w przyjmowaniu tabletek pomiędzy dwoma opakowaniami.

Podczas 7 dni przyjmowania zielonych tabletek placebo (dni placebo) powinno wystąpić krwawienie (tzw. krwawienie z odstawienia), które zazwyczaj pojawia się w ciągu dwóch lub trzech dni po przyjęciu ostatniej białej tabletki zawierającej substancje czynne. Po przyjęciu ostatniej zielonej tabletki należy rozpocząć nowe opakowanie, niezależnie od tego, czy krwawienie zakończyło się, czy nadal trwa. Oznacza to, że rozpoczęcie nowego blistra powinno wypadać zawsze tego samego dnia tygodnia oraz krwawienie z odstawienia powinno pojawiać się tego samego dnia każdego miesiąca. Jeśli pacjentka będzie w ten sposób stosowała lek Omisson Daily to ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana w okresie 7-dni przyjmowania tabletek placebo.

Dokładny sposób dawkowania zawarty jest w poniższej ulotce lub charakterystyce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej liczby tabletek niż przepisana, należy skonsultować się lekarzem lub farmaceutą.

Możliwe objawy przedawkowania obejmują nudności, wymioty (występujące zazwyczaj po upływie 12 do 24 godzin i utrzymujące się przez kilka dni), tkliwość piersi, zawroty głowy, bóle brzucha, senność/uczucie zmęczenia; u kobiet i dziewcząt może wystąpić krwawienie z pochwy. W przypadku przyjęcia znacznej ilości leku należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Omisson Daily – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Omisson Daily w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Leku Omisson Daily nie wolno stosować podczas ciąży.
Przed rozpoczęciem stosowania leku Omisson Daily należy upewnić się, że pacjentka nie jest w ciąży.
Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Omisson Daily, musi natychmiast przerwać jego stosowanie i skontaktować się z lekarzem.

Karmienie piersią
Nie należy stosować leku Omisson Daily podczas karmienia piersią, ponieważ może to spowodować zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka, a niewielkie ilości substancji czynnej mogą przeniknąć do mleka matki. W trakcie karmienia piersią należy stosować niehormonalne metody antykoncepcji.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Omisson Daily i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę i dostępność produktu.

Ulotka Omisson Daily – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

OMISSON DAILY, 2,0 mg + 0,03 mg, tabletki powlekane (Dienogestum + Ethinylestradiolum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Omisson Daily m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

OMISSON DAILY, 2,0 mg + 0,03 mg, tabletki powlekane (Dienogestum + Ethinylestradiolum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Omisson Daily? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.