Prevymis

PREVYMIS to lek przeciwwirusowy, którego substancją czynną jest letermowir.

PREVYMIS jest lekiem przeznaczonym dla dorosłych pacjentów, którzy niedawno przebyli przeszczep szpiku kostnego. Lek zapobiega rozwojowi choroby spowodowanej przez cytomegalowirusa (CMV, ang. cytomegalovirus).

CMV to wirus obecny u wielu osób, które nie są tego świadome. Zazwyczaj CMV pozostaje w ich organizmie i im nie szkodzi. Jednakże, jeśli układ odpornościowy pacjenta jest słaby po przebytym przeszczepie szpiku kostnego, pacjent może być narażony na wysokie ryzyko choroby wywołanej przez CMV.

Jaki jest skład Prevymis, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest letermowir. Każda tabletka powlekana zawiera 240 mg lub 480 mg letermowiru.

Pozostałe składniki to:

Rdzeń tabletki
Celuloza mikrokrystaliczna (E460), kroskarmeloza sodowa (E468), powidon (E1201), krzemionka koloidalna bezwodna (E551), magnezu stearynian (E470b).

Otoczka
Laktoza jednowodna, hypromeloza (E464), tytanu dwutlenek (E171), triacetyna (E1518), żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czerwony (tylko w tabletkach 480 mg) (E172), wosk carnauba (E903).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Prevymis – jak stosować ten lek?

Jaką dawkę leku należy przyjmować
Zalecana dawka leku PREVYMIS to jedna tabletka 480 mg raz na dobę. Jeśli pacjent przyjmuje również cyklosporynę, lekarz zmniejszy dawkę leku PREVYMIS do jednej tabletki 240 mg raz na dobę.
– PREVYMIS należy przyjmować codziennie o tej samej porze.
– Lek należy przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłku.

Jak przyjmować lek
Tabletkę należy połknąć w całości popijając wodą. Tabletki nie należy dzielić, kruszyć ani żuć.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku PREVYMIS, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Prevymis – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Prevymis w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed przyjęciem tego leku. Nie zaleca się stosowania leku PREVYMIS w okresie ciąży. Lek nie był badany w okresie ciąży i nie wiadomo czy lek nie zaszkodzi dziecku w okresie ciąży pacjentki.

Karmienie piersią
Jeśli pacjentka karmi piersią lub planuje karmić piersią, powinna poradzić się lekarza przed przyjęciem tego leku. Nie zaleca się karmienia piersią w czasie przyjmowania leku PREVYMIS. Nie wiadomo, czy lek przenika do mleka ludzkiego i jest przekazywany dziecku

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek PREVYMIS może mieć niewielki wpływ na zdolność pacjenta do prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn (patrz punkt 4 ulotki „Możliwe działania niepożądane” poniżej). W czasie stosowania leku zgłaszano u niektórych pacjentów uczucie osłabienia (dużego zmęczenia) lub zawroty głowy (uczucie wirowania).W przypadku wystąpienia któregoś z tych objawów nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do czasu ustąpienia objawu.

Ulotka Prevymis – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

PREVYMIS 240 mg, 480 mg tabletki powlekane (letermowir)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Prevymis m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

PREVYMIS 240 mg, 480 mg tabletki powlekane (letermowir)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Prevymis - forum pacjentów

Stosujesz Prevymis? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz