Pirydostygminy bromek NRIM

Ten lek nosi nazwę Pirydostygminy bromek NRIM. Pirydostygminy bromek NRIM to lek używany w leczeniu nieprawidłowego osłabienia mięśni.

Pirydostygminy bromek, substancja czynna pirydostygminy bromku NRIM, należy do grupy inhibitorów cholinesterazy. Te substancje czynne hamują rozpad acetylocholiny, naturalnego przekaźnika impulsów nerwowych do mięśni, wzmacniając w ten sposób działanie acetylocholiny.

Prowadzi to do aktywacji pewnych mięśni narządów wewnętrznych, takich jak mięśnie jelita grubego, i do zwiększonej wydajności w przypadku nieprawidłowego osłabienia mięśni.

Lek Pirydostygminy bromek NRIM stosowany jest w leczeniu:
miastenii (nieprawidłowe zmęczenie układu mięśni poprzecznie prążkowanych).

Jaki jest skład Pirydostygminy bromek NRIM, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest pirydostygminy bromek.
Każda tabletka zawiera 60 mg pirydostygminy bromku.

Pozostałe składniki to: krzemionka koloidalna bezwodna (Avicel 200 Pharma), laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon K-30, talk, magnezu stearynian, kopowidon, sacharoza, wapnia węglan, talk, makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E 171), guma ksantanowa, hypromeloza, alkohol poliwinylowy, lecytyna (sojowa), żółcień pomarańczowa, lak (E 110), żelaza tlenek, żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172), aspartam (E 951), wosk Carnauba i atrament jadalny. Atrament zawiera szelak (E 904), żelaza tlenek czarny (E 172), glikol propylenowy i amonu wodorotlenek.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Pirydostygminy bromek NRIM – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosowaną dawką jest liczba od 1 do 3 tabletek podawanych od dwóch do czterech razy na dobę.

Lekarz dostosuje dawkowanie i częstość podawania w zależności od nasilenia choroby oraz odpowiedzi na leczenie. Dawkę należy dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta. W poszczególnych przypadkach wyżej wymienione dawki można zredukować lub zwiększyć.

Mniejsze dawki mogą być wymagane u pacjentów z chorobami nerek.

Jeżeli czas trwania leczenia jest długi, lekarz będzie kontrolował pacjenta i regularnie dostosowywał dawkę w zależności od bieżących potrzeb i z wykorzystaniem odpowiednich procedur badawczych. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić przeprowadzenie tej czynności w szpitalu.

Należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem w razie wystąpienia zakażenia lub innych czynników wywołujących obciążenie podczas przyjmowania leku Pirydostygminy bromek NRIM. Lekarz może odpowiednio dostosować dawkę.

Sposób podania
Tabletki leku Pirydostygminy bromek NRIM przyjmować z dużą ilością płynu (najlepiej od ½ do 1 szklanki wody).

Czas podawania
O czasie trwania leczenia decyduje lekarz.

W przypadku podejrzenia, że działanie leku Pirydostygminy bromek NRIM jest za silne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Pirydostygminy bromek NRIM należy zaprzestać przyjmowania leku Pirydostygminy bromek NRIM i bezzwłocznie zasięgnąć porady lekarskiej. Kryzys cholinergiczny z objawami takimi jak wyraźne osłabienie mięśni, może wystąpić w następstwie przedawkowania. Jeśli nie zostanie bezzwłocznie opanowany, może doprowadzić do stanów zagrażających życiu ze względu na porażenie mięśni oddechowych, w tym zwolnienie akcji serca (bradykardia) lub jej przyspieszenie (tachykardia).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pirydostygminy bromek NRIM – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych na temat stosowania Pirydostygminy bromek NRIM z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pirydostygminy bromek NRIM w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Ponieważ brak jest wystarczających danych z zakresu stosowania leku Pirydostygminy bromek NRIM u kobiet w ciąży, przyjmowanie leku Pirydostygminy bromek NRIM w okresie ciąży jest dozwolone wyłącznie, jeśli lekarz uzna je za konieczne.

Dożylne podawanie antycholinesteraz (grupa substancji, do których należy pirydostygminy bromek) w okresie ciąży może wywołać przedwczesny poród. Ryzyko przedwczesnego porodu jest wyższe w końcowej fazie ciąży. Nie wiadomo, czy podawanie doustne stanowi o podobnym ryzyku przedwczesnego porodu.

Karmienie piersią
Ponieważ substancja czynna leku Pirydostygminy bromek NRIM przenika do mleka matki, nie karmić piersią podczas stosowania leku Pirydostygminy bromek NRIM. Jeśli leczenie lekiem Pirydostygminy bromek NRIM jest konieczne, należy przerwać karmienie piersią.

Ulotka Pirydostygminy bromek NRIM – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Pirydostygminy bromek NRIM – tabletki powlekane 60 mg (Pyridostigmini bromidum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pirydostygminy bromek NRIM m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Pirydostygminy bromek NRIM – tabletki powlekane 60 mg (Pyridostigmini bromidum)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Pirydostygminy bromek NRIM - forum pacjentów

Stosujesz Pirydostygminy bromek NRIM? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz