PARACETAMOL/DIPHENHYDRAMINE HYDROCHLORIDE CHANELLE


Typ preparatu: Produkt leczniczy

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle zawiera paracetamol, który ma działanie przeciwbólowe (łagodzące ból i dreszcze) oraz przeciwgorączkowe (obniżające podwyższoną ciepłotę ciała) i difenhydraminy chlorowodorek, lek przeciwhistaminowy powodujący senność, który jest przydatny, kiedy ból uniemożliwia zaśnięcie.


Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle szybko i skutecznie zmniejsza gorączkę, łagodzi bóle związane z przeziębieniem i grypą, ból głowy, bóle pleców, bóle reumatyczne i ból mięśni, bóle miesiączkowe oraz ból zębów, powodujące problemy z zasypianiem.

SKŁAD

Każda tabletka zawiera: 500 mg paracetamolu, 25 mg difenhydraminy chlorowodorku.

Pozostałe składniki tabletki to: skrobia kukurydziana, skrobia żelowana kukurydziana, powidon K 30, talk, kwas stearynowy. Składniki otoczki tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, indygotyna (E 132), talk.

Lek Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle to niebieskie lub jasnoniebieskie tabletki powlekane w kształcie kapsułki.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Stosować wyłącznie przed snem.
Tabletkę leku Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle należy połknąć, popijając wodą.

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) i młodzież w wieku od 16 lat:
2 tabletki, około 20 minut przed snem.

Nie przyjmować więcej niż 2 tabletki na noc.

Jeżeli przyjmuje się lek Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle przed snem, można przyjmować inne tabletki zawierające paracetamol w ciągu dnia, jednakże nie należy przyjmować więcej niż 4000 mg paracetamolu (włącznie z tym lekiem) w ciągu 24 godzin. Odstęp pomiędzy dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny.

Młodzież w wieku od 12 do 15 lat:
1 tabletka, około 20 minut przed snem.
Nie przyjmować więcej niż 1 tabletki na noc

Młodzież w wieku od 12 do 15 lat, jeżeli przyjmuje lek Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle przed snem, może przyjmować inne tabletki zawierające paracetamol w ciągu dnia, jednakże nie powinna przyjmować więcej niż 3000 mg paracetamolu (włącznie z tym lekiem) w ciągu 24 godzin. Odstęp pomiędzy dawkami powinien wynosić co najmniej 4 do 6 godzin.

Leku Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle nie należy przyjmować dłużej niż przez 7 kolejnych dni (wieczorów) bez konsultacji z lekarzem. Razem z tym lekiem nie wolno przyjmować innych leków zawierających paracetamol.

PRZEDAWKOWANIE

Z powodu ryzyka nieodwracalnego uszkodzenia wątroby w przypadku przedawkowania należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

W trakcie leczenia lekiem Paracetamol/Diphenhydramine Hydrochloride Chanelle nie należy spożywać alkoholu.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT PARACETAMOL/DIPHENHYDRAMINE HYDROCHLORIDE CHANELLE

POBIERZ ULOTKĘ


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ




FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innych pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here