Lokren 20

LOKREN 20 występuje w postaci tabletek powlekanych i zawiera substancję czynną betaksololu chlorowodorek. Betaksolol blokuje receptory beta-adrenergiczne w sercu. Lek podawany raz na dobę zapewnia długotrwałe działanie przeciwnadciśnieniowe.

Wskazania do stosowania:
– Nadciśnienie tętnicze
– Choroba niedokrwienna serca

Jaki jest skład Lokren 20, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest betaksololu chlorowodorek. Jedna tabletka powlekana zawiera 20 mg betaksololu chlorowodorku.

– Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.
Skład otoczki: hypromeloza, makrogol 400, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czerwony (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Lokren 20 – jak stosować?

LOKREN 20 należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Zazwyczaj stosowana dawka leku LOKREN 20 to jedna tabletka 20 mg raz na dobę.
Dołączony do opakowania pasek kalendarza z oznaczonymi dniami tygodnia ułatwi pacjentowi przyjmowanie leku.

Dawkowanie u pacjentów z niewydolnością nerek:
Lekarz dostosuje dawkę do czynności nerek: w przypadku klirensu kreatyniny większego niż 20 ml/minutę, dostosowanie dawki nie jest konieczne. Jakkolwiek, wskazana jest ścisła kontrola lekarska na początku leczenia dopóki stężenie leku we krwi nie osiągnie stanu równowagi (średnio 4 dni).
U pacjentów z ciężką niewydolnością nerek (klirens kreatyniny mniejszy niż 20 ml/minutę) zalecana dawka wynosi 10 mg/dobę.

U pacjentów z niewydolnością wątroby zmiana dawkowania nie jest konieczna. Jakkolwiek ścisła kontrola lekarska szczególnie na początku leczenia jest wskazana.

U pacjentów w podeszłym wieku leczenie należy rozpocząć od najmniejszej skutecznej dawki leku.
Konieczna jest regularna kontrola lekarska pacjenta.
W przypadku wrażenia, że działanie leku LOKREN 20 jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Stosowanie u dzieci
Nie zaleca się stosowania leku u dzieci.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do oddziału pomocy doraźnej najbliższego szpitala. Na podstawie nasilenia objawów zatrucia lekarz zadecyduje, jakie postępowanie jest odpowiednie.
Opakowanie leku należy pokazać lekarzowi, aby wiadomo było, jaki lek został przyjęty i jakie postępowanie należy wdrożyć.

W przypadku wystąpienia bradykardii (zwolnienie częstości uderzeń serca) lub znacznego obniżenia ciśnienia tętniczego krwi, należy zastosować następujące leczenie:
– atropina 1 do 2 mg dożylnie
– glukagon w dawce 1 mg, dawka ta może być powtórzona
– następnie, jeśli zachodzi konieczność, można podać 25 µg izoprenaliny w powolnym wstrzyknięciu dożylnym lub dobutaminę w dawce 2,5 do 10 µg/kg mc./min.

W przypadku dekompensacji kardiologicznej (stan, w którym serce nie jest w stanie wyrównać powstałych zaburzeń układu krążenia) u noworodków matek leczonych podczas ciąży lekami hamującymi receptory β-adrenergiczne należy:
– podać glukagon w dawce 0,3 mg/kg mc.
– przewieźć noworodka do oddziału intensywnej opieki medycznej
– podać izoprenalinę i dobutaminę: długotrwałe leczenie i stosowanie dużych dawek wymaga szczególnego monitorowania.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lokren 20 – czy mogę spożywać alkohol?

Pokarm nie wpływa na wchłanianie leku.
LOKREN 20 można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lokren 20 w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Lokren 20

Ulotka Lokren 20 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Lokren 20 przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lokren 20 m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Sprawdź cenę i dostępność Lokren 20 w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Lokren 20

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lokren 20? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

7 komentarzy do “Lokren 20”

  1. Biore go z 12 lat dziala ale nie moge go zastopic zadnym innym lekiem delira tetno kolo 160 po 3 dniu pogotowie bo.myslalem.ze mnie rozsadzi nawet w szitalu nie byli mi go.w stanie zastapic

    Odpowiedz
  2. Biorę lokren20 od około roku. Arytmia się uspokoiła ale wystąpił problem z płytkami krwi. Od stycznia przekroczyłam 3 krotną normę. Obecnie jestem cała posiniaczona na nogach mam straszne siniaki . Bardzo się też męczę.

    Odpowiedz
  3. Witam. Mam 63 lata, biorę 1/2 lokren 20 od roku. Ciśnienie się wyrównało, puls też i po pół roku chciałam przejść na 1/4 ale zaczeła mnie boleć głowa. Teraz znowu chciałam brać 1/4 , bo strasznie marzłam i marznę ale pojawiły się straszne bóle głowy. Wróciłam do 1/2 tab. Zaczęłam czytać na temat lokrenu i okazuje się ,że to betabloker, a to niczego dobrego nie wróży. Muszę iść do lekarza, ale oni jak dzieci we mgle. Bez zaangażowania. Co chcesz to wypiszą. Żenująca jest ich wiedza !!!!!!!!!!!
    Pozdrawiam

    Odpowiedz
  4. Witam. Mam 37 lat i od dwóch lat łykam Lokren20 -1/2 tabletki dziennie i jestem bardzo zadowolona. Na początku nie czułam się dobrze,ale to było tylko chwilowe. Miałam wcześniej ciśnienie 180/110 i tętno 140. Po kilku tygodniach zażywania leku wszystko się unormowało. Dziś moje ciśnienie jest 128/78 i tętno ok. 70-80. Lek pomógł mi i nadal pomaga. Polecam☺

    Odpowiedz
  5. wzięłam 1/4 tabletki lokren 20 i najpierw ciśnienie pierwsze wzrosło, później trochę lepiej. a po pewnym czasie zrobiło mi się słabo i zaczęłam się dusić. Dopiero pomogły mi w aerozolu lek przeciwzawałowy. a na końcu dostałam drgawki. I koniec więcej tego leku nie wzięłam. pozdrawiam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Lokren 20. Podziel się doświadczeniami na forum.