Konsultacja merytoryczna:

Kandesar

Kandesar - ulotka, opinie, cena, dawkowanie, zamienniki

Nazwa leku to Kandesar. Zawiera substancję czynną kandesartan cyleksetylu. Kandesartan cyleksetylu należy do grupy leków o nazwie antagoniści receptora angiotensyny II. Powoduje on rozluźnienie i rozszerzenie naczyń krwionośnych. Pozwala to obniżyć ciśnienie tętnicze. Również pomaga sercu pompować krew do wszystkich części ciała.

Lek ten stosowany jest w:
– leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia) u dorosłych pacjentów,
– leczeniu pacjentów dorosłych z niewydolnością serca i osłabioną czynnością mięśnia sercowego, jednocześnie z inhibitorami konwertazy angiotensyny (ACE) lub gdy inhibitory ACE nie mogą być stosowane ( inhibitory ACE należą do grupy leków stosowanych w niewydolności serca).

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Kandesar:

Skład

Substancją czynną leku jest kandesartan w postaci kandesartanu cyleksetylu.
Każda tabletka zawiera 4 mg, 8 mg, 16 mg, 32 mg kandesartanu w postaci kandesartanu cyleksetylu.

Innymi składnikami leku są: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, hypromeloza 2910, wapnia stearynian, hydroksypropyloceluloza, disodu edetynian, suszona celuloza mikrokrystaliczna.
W przypadku leku Kandesar 8 mg, 16 mg i 32 mg dodatkowo: czerwony tlenek żelaza (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie / stosowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Ważne jest, aby przyjmować lek Kandesar codziennie.

• Lek Kandesar można przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłku.
• Tabletkę należy połknąć, popijając wodą.
• Należy starać się zażywać tabletki codziennie o tej samej porze. Pomoże to pamiętać o ich zażyciu.

Nadciśnienie tętnicze
– Zazwyczaj stosowana dawka leku Kandesar to 8 mg raz na dobę. Lekarz może zalecić zwiększenie dawki do 16 mg raz na dobę, a następnie do 32 mg raz na dobę, zależnie od uzyskiwanych wartości ciśnienia tętniczego.
– U niektórych pacjentów, np. z chorobami wątroby, nerek lub u których wystąpiła ostatnio utrata płynów z organizmu, np. na skutek wymiotów lub biegunki albo stosowania leków moczopędnych, lekarz może zalecić mniejszą dawkę początkową.
– Niektórzy pacjenci rasy czarnej mogą mieć zmniejszoną wrażliwość na tego typu lek, w przypadku wyłącznego jego stosowania. Tacy pacjenci mogą wymagać większej dawki.

Niewydolność serca
Zazwyczaj stosowana dawka początkowa leku Kandesar to 4 mg raz na dobę. Lekarz może zwiększać dawkę przez podwojenie, w odstępach co najmniej 2-tygodniowych, do dawki 32 mg raz na dobę. Kandesar może być przyjmowany razem z innymi lekami stosowanymi w niewydolności serca, lekarz zadecyduje jakie leczenie jest właściwe dla pacjenta.

Przedawkowanie

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Kandesar, należy natychmiast skontaktować się lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania porady.

Pokarm, napoje (alkohol)

• Lek Kandesar można przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłków.
• W przypadku stosowania leku Kandesar należy skonsultować się z lekarzem przed spożyciem alkoholu. Alkohol może spowodować omdlenie lub zawroty głowy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Należy poinformować lekarza o podejrzeniu (lub planowaniu) ciąży. Lekarz zazwyczaj zaleci przerwanie stosowania leku Kandesar przed planowaną ciążą lub natychmiast po potwierdzeniu ciąży oraz zaleci przyjmowanie innego leku zamiast leku Kandesar. Nie zaleca się stosowania leku Kandesar we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.

Kandesar ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Kandesar, 4 mg, 8 mg, 16 mg, 32 mg, tabletki (Kandesartan cyleksetylu)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 33 razy

Rozmiar plku 72.20 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Kandesar m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Kandesar, 4 mg, 8 mg, 16 mg, 32 mg, tabletki (Kandesartan cyleksetylu)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 33 razy

Rozmiar plku 170.38 KB

Kandesar cena

Cena Kandesar i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Kandesar.

Kandesar opinie - forum pacjentów

Stosujesz Kandesar? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz