KANDESAR

CO TO JEST I JAK DZIAŁA KANDESAR? – OPIS I WSKAZANIA

Nazwa leku to Kandesar. Zawiera substancję czynną kandesartan cyleksetylu. Kandesartan cyleksetylu należy do grupy leków o nazwie antagoniści receptora angiotensyny II. Powoduje on rozluźnienie i rozszerzenie naczyń krwionośnych. Pozwala to obniżyć ciśnienie tętnicze. Również pomaga sercu pompować krew do wszystkich części ciała.

Lek ten stosowany jest w:
– leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia) u dorosłych pacjentów,
– leczeniu pacjentów dorosłych z niewydolnością serca i osłabioną czynnością mięśnia sercowego, jednocześnie z inhibitorami konwertazy angiotensyny (ACE) lub gdy inhibitory ACE nie mogą być stosowane ( inhibitory ACE należą do grupy leków stosowanych w niewydolności serca).

SKŁAD KANDESAR, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest kandesartan w postaci kandesartanu cyleksetylu.
Każda tabletka zawiera 4 mg, 8 mg, 16 mg, 32 mg kandesartanu w postaci kandesartanu cyleksetylu.

Innymi składnikami leku są: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, hypromeloza 2910, wapnia stearynian, hydroksypropyloceluloza, disodu edetynian, suszona celuloza mikrokrystaliczna.
W przypadku leku Kandesar 8 mg, 16 mg i 32 mg dodatkowo: czerwony tlenek żelaza (E 172).

JAKIE JEST DAWKOWANIE KANDESAR? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Ważne jest, aby przyjmować lek Kandesar codziennie.

• Lek Kandesar można przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłku.
• Tabletkę należy połknąć, popijając wodą.
• Należy starać się zażywać tabletki codziennie o tej samej porze. Pomoże to pamiętać o ich zażyciu.

Nadciśnienie tętnicze
– Zazwyczaj stosowana dawka leku Kandesar to 8 mg raz na dobę. Lekarz może zalecić zwiększenie dawki do 16 mg raz na dobę, a następnie do 32 mg raz na dobę, zależnie od uzyskiwanych wartości ciśnienia tętniczego.
– U niektórych pacjentów, np. z chorobami wątroby, nerek lub u których wystąpiła ostatnio utrata płynów z organizmu, np. na skutek wymiotów lub biegunki albo stosowania leków moczopędnych, lekarz może zalecić mniejszą dawkę początkową.
– Niektórzy pacjenci rasy czarnej mogą mieć zmniejszoną wrażliwość na tego typu lek, w przypadku wyłącznego jego stosowania. Tacy pacjenci mogą wymagać większej dawki.

Niewydolność serca
Zazwyczaj stosowana dawka początkowa leku Kandesar to 4 mg raz na dobę. Lekarz może zwiększać dawkę przez podwojenie, w odstępach co najmniej 2-tygodniowych, do dawki 32 mg raz na dobę. Kandesar może być przyjmowany razem z innymi lekami stosowanymi w niewydolności serca, lekarz zadecyduje jakie leczenie jest właściwe dla pacjenta.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI KANDESAR, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Kandesar, należy natychmiast skontaktować się lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania porady.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

• Lek Kandesar można przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłków.
• W przypadku stosowania leku Kandesar należy skonsultować się z lekarzem przed spożyciem alkoholu. Alkohol może spowodować omdlenie lub zawroty głowy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ KANDESAR W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Należy poinformować lekarza o podejrzeniu (lub planowaniu) ciąży. Lekarz zazwyczaj zaleci przerwanie stosowania leku Kandesar przed planowaną ciążą lub natychmiast po potwierdzeniu ciąży oraz zaleci przyjmowanie innego leku zamiast leku Kandesar. Nie zaleca się stosowania leku Kandesar we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.

ULOTKA LEKU KANDESAR – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – KANDESAR CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - KANDESAR CENA, REFUNDACJA

KANDESAR OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here