Isotretinoin Jenson

Kapsułki zawierają izotretynoinę, która jest lekiem podobnym do witaminy A.

Izotretynoina jest wykorzystywana w leczeniu ciężkich postaci trądziku, które mogą powodować trwałe blizny i które są oporne na inne środki przeciwko trądzikowi.

Lek Isotretinoin Jenson może być przepisany wyłącznie przez lekarza specjalizującego się w leczeniu ciężkich postaci trądziku.

Jaki jest skład Isotretinoin Jenson, jakie substancje zawiera?

Co zawiera lek Isotretinoin Jenson 5 mg, 10 mg, 20 mg, 40 mg kapsułki miękkie

Substancją czynną leku jest:
Dla kapsułki miękkiej 5 mg: izotretynoina 5 mg
Dla kapsułki miękkiej 10 mg: izotretynoina 10 mg
Dla kapsułki miękkiej 20 mg: izotretynoina 20 mg.
Dla kapsułki miękkiej 40 mg: izotretynoina 40 mg.

Inne składniki leku to: olej sojowy, uwodorniony olej roślinny oraz żółty wosk pszczeli.

Skład otoczki kapsułki 5 mg, 20 mg oraz 40 mg: żelatyna, glicerol, woda oczyszczona, tlenek żelaza czerwony (E172), tlenek żelaza żółty (E172) oraz dwutlenek tytanu (E171).

Skład otoczki kapsułki 10 mg: żelatyna, glicerol, woda oczyszczona oraz tlenek żelaza czerwony (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Isotretinoin Jenson – jak stosować ten lek?

Leczenie izotretynoiną zazwyczaj rozpoczyna się od dawki 0,5 mg/kg na dobę, jednakże lekarz ustali zapotrzebowanie dla każdego pacjenta indywidualnie.

Kapsułki należy przyjmować z pokarmem, raz lub dwa razy na dobę. Tabletki należy połykać w całości. Nie należy żuć kapsułki ani jej ssać.

Zazwyczaj, leczenie trwa od 16 do 24 tygodni. Należy zawsze brać lek przez cały okres leczenia.

Podczas pierwszych tygodni leczenia może dojść do nasilenia trądziku, jednakże jego stan zwykle poprawia się w miarę dalszego leczenia.

Stan skóry może poprawiać się nawet w okresie do 8 tygodni po zakończeniu leczenia. W przypadku większości pacjentów, pojedynczy cykl leczenia jest wystarczający.

Lekarz prowadzący dokona oceny dawki po kilku tygodniach leczenia, aby stwierdzić czy jest konieczne jej dostosowanie. Dawki zazwyczaj mieszczą się w zakresie 0,5 – 1,0 mg/kg na dobę. Jeżeli pacjent ma problemy z nerkami, lekarz zaleci mu niższą dawkę.

Jeżeli lekarz chce aby pacjent kontynuował leczenie, należy poczekać przez okres 8 tygodni przed rozpoczęciem kolejnego cyklu terapii.

Jeżeli pacjent nie toleruje zalecanej dawki, lekarz obniży dawkę i przedłuży czas leczenia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Po przyjęciu więcej ilości kapsułek niż zalecane, pacjent może cierpieć z powodu wysokiego poziomu witaminy A. Oznaki i objawy to między innymi intensywne bóle głowy, nudności lub wymioty, senność, drażliwość i swędzenie. Należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub najbliższym szpitalem. Należy zabrać ze sobą opakowanie lub pozostałe kapsułki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Isotretinoin Jenson – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Isotretinoin Jenson w okresie ciąży i karmienia piersią?

Izotretynoina może spowodować poważne uszkodzenia (zniekształcenia, takie jak duża głowa lub brak uszu) u nienarodzonych dzieci, jeżeli pacjentka zajdzie w ciążę w czasie leczenia lub w ciągu 5 tygodni po zakończeniu leczenia. Lek ten może również powodować poronienia.

Nie wolno przyjmować leku Isotretinoin Jenson , jeżeli:
● pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę w czasie leczenia lub w okresie do 5 tygodni po zakończeniu leczenia
● pacjentka karmi piersią. Jest bardzo prawdopodobne, że lek ten przenika do mleka kobiecego i może wyrządzić szkodę dziecku.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Isotretinoin Jenson i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Isotretinoin Jenson – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Isotretinoin Jenson. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Isotretinoin Jenson 40 mg kapsułki miękkie (Izotretynoina)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Isotretinoin Jenson m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Isotretinoin Jenson 40 mg kapsułki miękkie (Izotretynoina)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Isotretinoin Jenson? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.