ISOTRETINOIN JENSON


12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU ISOTRETINOIN JENSON

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Kapsułki zawierają izotretynoinę, która jest lekiem podobnym do witaminy A.

Izotretynoina jest wykorzystywana w leczeniu ciężkich postaci trądziku, które mogą powodować trwałe blizny i które są oporne na inne środki przeciwko trądzikowi.

Lek Isotretinoin Jenson może być przepisany wyłącznie przez lekarza specjalizującego się w leczeniu ciężkich postaci trądziku.

SKŁAD LEKU ISOTRETINOIN JENSON

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Co zawiera lek Isotretinoin Jenson 5 mg, 10 mg, 20 mg, 40 mg kapsułki miękkie

Substancją czynną leku jest:
Dla kapsułki miękkiej 5 mg: izotretynoina 5 mg
Dla kapsułki miękkiej 10 mg: izotretynoina 10 mg
Dla kapsułki miękkiej 20 mg: izotretynoina 20 mg.
Dla kapsułki miękkiej 40 mg: izotretynoina 40 mg.

Inne składniki leku to: olej sojowy, uwodorniony olej roślinny oraz żółty wosk pszczeli.

Skład otoczki kapsułki 5 mg, 20 mg oraz 40 mg: żelatyna, glicerol, woda oczyszczona, tlenek żelaza czerwony (E172), tlenek żelaza żółty (E172) oraz dwutlenek tytanu (E171).

Skład otoczki kapsułki 10 mg: żelatyna, glicerol, woda oczyszczona oraz tlenek żelaza czerwony (E172).

DAWKOWANIE LEKU ISOTRETINOIN JENSON

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Leczenie izotretynoiną zazwyczaj rozpoczyna się od dawki 0,5 mg/kg na dobę, jednakże lekarz ustali zapotrzebowanie dla każdego pacjenta indywidualnie.

Kapsułki należy przyjmować z pokarmem, raz lub dwa razy na dobę. Tabletki należy połykać w całości. Nie należy żuć kapsułki ani jej ssać.

Zazwyczaj, leczenie trwa od 16 do 24 tygodni. Należy zawsze brać lek przez cały okres leczenia.

Podczas pierwszych tygodni leczenia może dojść do nasilenia trądziku, jednakże jego stan zwykle poprawia się w miarę dalszego leczenia.

Stan skóry może poprawiać się nawet w okresie do 8 tygodni po zakończeniu leczenia. W przypadku większości pacjentów, pojedynczy cykl leczenia jest wystarczający.

Lekarz prowadzący dokona oceny dawki po kilku tygodniach leczenia, aby stwierdzić czy jest konieczne jej dostosowanie. Dawki zazwyczaj mieszczą się w zakresie 0,5 – 1,0 mg/kg na dobę. Jeżeli pacjent ma problemy z nerkami, lekarz zaleci mu niższą dawkę.

Jeżeli lekarz chce aby pacjent kontynuował leczenie, należy poczekać przez okres 8 tygodni przed rozpoczęciem kolejnego cyklu terapii.

Jeżeli pacjent nie toleruje zalecanej dawki, lekarz obniży dawkę i przedłuży czas leczenia.

Dowiedz się więcej na ten temat tego, jak bezpiecznie przyjmować leki.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Po przyjęciu więcej ilości kapsułek niż zalecane, pacjent może cierpieć z powodu wysokiego poziomu witaminy A. Oznaki i objawy to między innymi intensywne bóle głowy, nudności lub wymioty, senność, drażliwość i swędzenie. Należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub najbliższym szpitalem. Należy zabrać ze sobą opakowanie lub pozostałe kapsułki.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Izotretynoina może spowodować poważne uszkodzenia (zniekształcenia, takie jak duża głowa lub brak uszu) u nienarodzonych dzieci, jeżeli pacjentka zajdzie w ciążę w czasie leczenia lub w ciągu 5 tygodni po zakończeniu leczenia. Lek ten może również powodować poronienia.

Nie wolno przyjmować leku Isotretinoin Jenson , jeżeli:
● pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę w czasie leczenia lub w okresie do 5 tygodni po zakończeniu leczenia
● pacjentka karmi piersią. Jest bardzo prawdopodobne, że lek ten przenika do mleka kobiecego i może wyrządzić szkodę dziecku.

DOKUMENTACJA LEKU ISOTRETINOIN JENSON – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU ISOTRETINOIN JENSON

ULOTKA LEKU ISOTRETINOIN JENSON - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - ISOTRETINOIN JENSON CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ ISOTRETINOIN JENSON W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI LEKU ISOTRETINOIN JENSON

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają:

OPINIE O ISOTRETINOIN JENSON

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here