Everolimus Sandoz

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Everolimus Sandoz jest lekiem przeciwnowotworowym, zawierającym substancję czynną ewerolimus. Ewerolimus zmniejsza dopływ krwi do guza i spowalnia jego wzrost oraz rozprzestrzenianie się komórek rakowych w organizmie.

Lek Everolimus Sandoz stosuje się u dorosłych pacjentów w leczeniu zaawansowanych nowotworów nazywanych nowotworami neuroendokrynnymi, wywodzących się z trzustki. Lek podaje się w przypadku, gdy nowotwór jest nieoperacyjny i nie wytwarza nadmiernych ilości szczególnych hormonów lub innych pokrewnych substancji.

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: .

Substancją czynną leku jest ewerolimus.
2,5 mg: Każda tabletka zawiera 2,5 mg ewerolimusu.
5 mg: Każda tabletka zawiera 5 mg ewerolimusu.
10 mg: Każda tabletka zawiera 10 mg ewerolimusu

Pozostałe składniki to: butylohydroksytoluen (E 321), magnezu stearynian, laktoza, hypromeloza (3 mPa.s), krospowidon (Typ A).

Patrz „Everolimus Sandoz zawiera laktozę” w punkcie 2 ulotki.

Dawkowanie

Zalecaną dawką jest 10 mg przyjmowanych raz na dobę. Lekarz powie pacjentowi, ile tabletek leku Everolimus Sandoz należy przyjmować.

U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lekarz może rozpocząć leczenie od mniejszej dawki (2,5 mg, 5 mg lub 7,5 mg na dobę).

Jeśli u pacjenta wystąpią działania niepożądane w trakcie stosowania leku Everolimus Sandoz (patrz punkt 4 ulotki), lekarz może zmniejszyć dawkę, wstrzymać leczenie na krótki czas albo przerwać je na stałe.

Tabletki należy połykać w całości, popijają szklanką wody. Tabletek nie należy żuć lub rozkruszać.

REKLAMA

Przedawkowanie

Jeśli pacjent przyjął większą niż zalecana dawkę leku lub jeśli inna osoba przyjęła omyłkowo te tabletki, należy natychmiast zwrócić się do lekarza lub udać się do szpitala. Może być konieczne pilne leczenie. Należy zabrać ze sobą opakowanie po leku i ulotkę, aby lekarz wiedział, jaki lek został przyjęty.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek Everolimus Sandoz należy przyjmować codziennie o tej samej porze, konsekwentnie albo z posiłkiem, albo bez posiłku. Podczas leczenia należy unikać spożywania grejpfrutów i picia soku grejpfrutowego.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Lek Everolimus Sandoz może działać szkodliwie na płód, dlatego nie zaleca się jego stosowania w czasie ciąży. Jeśli kobieta jest w ciąży lub przypuszcza, że może być w ciąży, należy powiedzieć o tym lekarzowi. Lekarz poinformuje pacjentkę czy może ona przyjmować ten lek w czasie ciąży. Kobiety mogące zajść w ciążę powinny stosować skuteczną antykoncepcję w trakcie leczenia. Jeśli mimo zabezpieczenia pacjentka przypuszcza, że może być w ciąży, powinna poradzić się lekarza przed przyjęciem kolejnej dawki leku Everolimus Sandoz.

Karmienie piersią
Lek Everolimus Sandoz może działać szkodliwie na dziecko karmione piersią. Nie należy karmić piersią w trakcie leczenia i przez 2 tygodnie od przyjęcia ostatniej dawki tego leku. Jeśli pacjentka karmi piersią, należy powiedzieć o tym lekarzowi.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.