EVEROLIMUS KRKA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA EVEROLIMUS KRKA? – OPIS I WSKAZANIA

Everolimus Krka to lek przeciwnowotworowy zawierający substancję czynną ewerolimus. Ewerolimus zmniejsza dopływ krwi do guza oraz spowalnia wzrost i rozprzestrzenianie się komórek rakowych.

Everolimus Krka jest stosowany w leczeniu dorosłych pacjentów z:
– zaawansowanym rakiem piersi z ekspresją receptorów hormonalnych u kobiet po menopauzie, u których inne leki (tzw. „niesteroidowe inhibitory aromatazy”) przestały utrzymywać chorobę pod kontrolą. Ten lek jest podawany razem z eksemestanem, lekiem zwanym steroidowym inhibitorem aromatazy, stosowanym w hormonalnym leczeniu przeciwnowotworowym.
– zaawansowanymi nowotworami nazywanymi nowotworami neuroendokrynnymi, które pochodzą z żołądka, jelit, płuca lub trzustki. Ten lek jest podawany, jeśli guzy są nieoperacyjne i nie wydzielają nadmiernych ilości specyficznych hormonów lub innych powiązanych z nimi naturalnych substancji.
– zaawansowanym rakiem nerki (zaawansowany rak nerkowokomórkowy) w sytuacji, gdy inne leki (zwane terapią anty-VEGF) okazały się nieskuteczne.

SKŁAD EVEROLIMUS KRKA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest ewerolimus.

Jedna tabletka leku Everolimus Krka 2,5 mg zawiera 2,5 mg ewerolimusu.
Jedna tabletka leku Everolimus Krka 5 mg zawiera 5 mg ewerolimusu.
Jedna tabletka leku Everolimus Krka 10 mg zawiera 10 mg ewerolimusu.

Pozostałe składniki to: butylohydroksytoluen (E321), hypromeloza (2910) (3 mPa·s), laktoza, laktoza jednowodna, krospowidon (typ A) i magnezu stearynian.

JAKIE JEST DAWKOWANIE EVEROLIMUS KRKA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zalecana dawka to 10 mg, przyjmowana raz na dobę. Lekarz ustali, ile tabletek leku Everolimus Krka należy przyjmować.

W przypadku problemów z wątrobą lekarz może rozpocząć leczenie od niższej dawki leku Everolimus Krka (2,5, 5 lub 7,5 mg na dobę).

W przypadku wystąpienia pewnych działań niepożądanych w okresie stosowania leku Everolimus Krka (patrz punkt 4), lekarz może zmniejszyć dawkę leku lub przerwać leczenie, na krótki czas lub na stałe.

Lek Everolimus Krka należy przyjmować raz na dobę, o tej samej porze dnia, zawsze jednakowo z jedzeniem lub bez.

Tabletkę należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Tabletek nie wolno żuć ani rozgryzać.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI EVEROLIMUS KRKA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

– W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Everolimus Krka lub jeżeli inna osoba przypadkowo zażyje tabletki, należy natychmiast udać się do lekarza lub do szpitala. Konieczna może być pilna interwencja medyczna.
– Należy pokazać lekarzowi kartonowe opakowanie leku i niniejszą ulotkę, aby można było stwierdzić, który lek został przedawkowany.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Everolimus Krka należy zażywać o tej samej porze każdego dnia, zawsze jednakowo z posiłkiem lub bez. Należy unikać jedzenia grejpfrutów i picia soku grejpfrutowego w okresie leczenia lekiem Everolimus Krka.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ EVEROLIMUS KRKA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ciąża
Nie zaleca się przyjmowania leku Everolimus Krka w czasie ciąży, ponieważ może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub uważa, że może być w ciąży. Lekarz poinformuje pacjentkę czy może ona przyjmować ten lek w czasie ciąży. Kobiety, które mogą zajść w ciążę w okresie leczenia, powinny stosować wysoce skuteczne metody antykoncepcji. Jeżeli, pomimo tych środków, pacjentka podejrzewa, że mogła zajść w ciążę, należy skontaktować się z lekarzem przed zażyciem leku Everolimus Krka.

Karmienie piersią
Everolimus Krka może zaszkodzić karmionemu piersią dziecku. Nie należy karmić piersią w okresie leczenia i w ciągu 2 tygodni po przyjęciu ostatniej dawki leku. Należy poinformować lekarza o karmieniu piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

W przypadku odczuwania zmęczenia o niewyjaśnionej przyczynie (zmęczenie jest bardzo częstym działaniem niepożądanym), należy zachować szczególną ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

ULOTKA LEKU EVEROLIMUS KRKA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – EVEROLIMUS KRKA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - EVEROLIMUS KRKA CENA, REFUNDACJA

EVEROLIMUS KRKA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here