Konsultacja merytoryczna:

Escitalopram PharmaSwiss

Escytalopram należy do grupy leków przeciwdepresyjnych nazywanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (ang. SSRI – Selective Serotonin Re-uptake Inhibitors). Leki te działają na układ serotoninergiczny w mózgu przez zwiększanie stężenia serotoniny. Zaburzenia układu serotoninergicznego w mózgu uważane są za ważny czynnik w rozwoju depresji oraz związanych z nią chorób.

Escitalopram PharmaSwiss zawiera escytalopram i jest stosowany w leczeniu depresji (ciężkie zaburzenia depresyjne) oraz zaburzeń lękowych takich jak: nawracające napady lęku panicznego z agorafobią lub bez agorafobii (lęk przed wystąpieniem napadu paniki w miejscu lub sytuacji, z której wyjście jest trudne lub kłopotliwe); lęk społeczny (lęk przed byciem ocenianym przez innych oraz przed sytuacjami publicznymi, które mogą prowadzić do zakłopotania); uogólnione zaburzenia lękowe (przewlekły lęk); zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (ciągłe mycie rąk, sprawdzanie zamków).

Jaki jest skład Escitalopram PharmaSwiss, jakie substancje zawiera?

− Substancją czynną leku jest escytalopram.
Każda tabletka leku Escitalopram PharmaSwiss, 10 mg, tabletki powlekane zawiera szczawian escytalopramu w ilości odpowiadającej 10 mg escytalopramu.
Każda tabletka leku Escitalopram PharmaSwiss, 15 mg, tabletki powlekane zawiera szczawian escytalopramu w ilości odpowiadającej 15 mg escytalopramu.
Każda tabletka leku Escitalopram PharmaSwiss, 20 mg, tabletki powlekane zawiera szczawian escytalopramu w ilości odpowiadającej 20 mg escytalopramu.

− Ponadto lek zawiera: celulozę mikrokrystaliczną, krzemionkę koloidalną bezwodną, talk, kroskarmelozę sodową i magnezu stearynian.
Otoczka tabletki: hypromeloza, makrogol 400, tytanu dwutlenek (E 171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Escitalopram PharmaSwiss – jak stosować ten lek?

Escitalopram PharmaSwiss należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Może upłynąć kilka tygodni leczenia zanim pacjent poczuje się lepiej. Nie należy zaprzestawać stosowania leku ani zmieniać jego dawki bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Pacjent powinien przyjmować Escitalopram PharmaSwiss tak długo, jak to zalecił lekarz, nawet jeśli zacznie się dobrze czuć. Jeśli pacjent nie zacznie się czuć lepiej po kilku tygodniach leczenia, powinien ponownie skonsultować się z lekarzem, który może zdecydować się zwiększyć stopniowo dawkę leku do maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 20 mg.

Nie wykazano bezpieczeństwa stosowania dawek większych, niż 20 mg na dobę.

Poniżej przedstawiono typowe dawkowanie escytalopramu. Lekarz określi, jak długo lek należy stosować (może to być kilka miesięcy a nawet dłużej).

Escitalopram PharmaSwiss można przyjmować z pokarmem lub bez. Należy go zażywać raz na dobę. Tabletkę należy połknąć popijając wodą. Tabletki można podzielić na dwie równe części. Nie należy ich żuć.

Dorośli
W leczeniu depresji, uogólnionego zaburzenia lękowego i zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego zwykle stosuje się dawkę 10 mg na dobę.
W leczeniu zaburzenia lęku panicznego i fobii społecznej lekarz może zdecydować się zastosować mniejszą dawkę (5 mg na dobę).
Lekarz może zwiększyć dawkę maksymalnie do 20 mg na dobę.

Pacjenci w podeszłym wieku
Leczenie należy rozpoczynać od dawki 5 mg na dobę, a maksymalna dawka dobowa może być mniejsza, niż 20 mg.

Dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat
Nie należy stosować escytalopramu w leczeniu dzieci oraz młodzieży poniżej 18 lat.

Pacjenci z chorobą wątroby
Jeśli pacjent ma chorobę wątroby, lekarz może zdecydować się, by podczas pierwszych 2 tygodni leczenia stosować u niego escytalopram w mniejszej dawce, wynoszącej 5 mg na dobę. Dawkę tę lekarz może zwiększyć do 10 mg na dobę.

Pacjenci z chorobą nerek
Nie zaleca się stosowania escytalopramu przez pacjentów z ciężką chorobą nerek. Pacjenci z lekką lub umiarkowanie ciężką chorobą nerek mogą stosować normalne dawki escytalopramu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nigdy nie należy zażywać więcej tabletek, niż zalecił lekarz. Jeśli pacjent uważa, że on sam lub ktokolwiek inny zażył zbyt dużą ilość escytalopramu, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do szpitala. Powinien tak zrobić nawet, gdy nie występują żadne dolegliwości. Do objawów przedawkowania zalicza się: zawroty głowy, drżenie, pobudzenie, drgawki, śpiączkę, nudności, wymioty, zaburzenia rytmu serca, obniżenie ciśnienia krwi oraz zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej organizmu. Na wizytę, do lekarza lub szpitala, należy zabrać ze sobą opakowanie po leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Escitalopram PharmaSwiss – czy mogę spożywać alkohol?

Escitalopram PharmaSwiss można przyjmować z pokarmem lub bez. Nie należy spożywać alkoholu podczas leczenia escytalopramem, ponieważ może on nasilać działania niepożądane lub objawy choroby.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Escitalopram PharmaSwiss w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę, powinna poinformować o tym lekarza. Nie należy stosować leku Escitalopram PharmaSwiss podczas ciąży dopóki lekarz nie omówi ryzyka i korzyści wynikających ze stosowania leku.

Należy poinformować lekarza i (lub) położną o stosowaniu escytalopramu. Przyjmowanie podczas ciąży (zwłaszcza w trakcie trzech ostatnich miesięcy ciąży) takich leków, jak Escitalopram PharmaSwiss , może zwiększać ryzyko wystąpienia u dziecka ciężkiego stanu, nazywanego zespołem przetrwałego nadciśnienia płucnego noworodka (PPHN), powodującego przyspieszenie oddechu i zasinienie noworodka. Objawy te rozpoczynają się zwykle w pierwszej dobie po porodzie. Jeśli takie objawy wystąpią u noworodka, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem i (lub) położną.
Nie należy gwałtownie przerywać leczenia escytalopramem. Jeśli pacjentka stosowała escytalopram w ciągu trzech ostatnich miesięcy ciąży, powinna poinformować o tym fakcie lekarza, ponieważ u jej dziecka mogą po urodzeniu wystąpić pewne objawy. Objawy te zwykle rozpoczynają się w ciągu 24 godzin od narodzin i mogą należeć do nich: niemożność zaśnięcia, trudności ze ssaniem i oddychaniem, senność, zasinienie skóry, nadmierne lub niedostateczne ucieplenie skóry, nadmierna płaczliwość, wymioty, małe stężenie glukozy we krwi, sztywność lub wiotkość mięśni, drażliwość, letarg, drżenia, wzmożona pobudliwość odruchowa, drżączka lub drgawki. Jeśli u dziecka po urodzeniu wystąpi którykolwiek z podanych objawów, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, który udzieli pomocy.

Karmienie piersią
Escytalopram prawdopodobnie przenika do mleka matki. Nie należy stosować leku Escitalopram PharmaSwiss dopóki lekarz nie omówi ryzyka i korzyści wynikających ze stosowania leku.

Ulotka Escitalopram PharmaSwiss – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Escitalopram PharmaSwiss, 10 mg, 15 mg, 20 mg, tabletki powlekane (Escitalopramum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 62 razy

Rozmiar plku 133.83 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Escitalopram PharmaSwiss m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Escitalopram PharmaSwiss, 10 mg, 15 mg, 20 mg, tabletki powlekane (Escitalopramum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 45 razy

Rozmiar plku 179.52 KB

Cena - ile kosztuje Escitalopram PharmaSwiss?

Cena Escitalopram PharmaSwiss i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Escitalopram PharmaSwiss.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Escitalopram PharmaSwiss? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie La Roche Posay Cicaplast Żel B5 (Opakowanie: 40 ml)Cicaplast żel B5 preparat wspierający regenerację naskórka w formie żelu silikonowego od La Roche-Posay. Produkt nawilża, zmniejsza dyskomfort. Łagodzi uczucie swędzenia i ściągnięcia wywołane suchością skóry. Skóra jest odpowiednio chroniona oraz regenerowana. Przezroczysta, nieklejąca się konsystencja umożliwiająca łatwe rozprowadzenie żelu na powierzchni skóry. Żelowa formuła tworzy…

48.99 

Zastosowanie ENTitis Baby bananowy saszetki (Opakowanie: 30 )ENTitis Baby bananowy saszetki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety z bakteriami gram-ujemnymi z rodziny paciorkowców i witaminą D. Wspiera układ odpornościowy i chroni przed stanami zapalnymi jamy ustnej.

Entitis saszetki są przeznaczone dla dzieci i niemowląt od ukończenia 6. miesiąca życia.Efekt działania ENTitis Baby bananowy saszetki (Opakowanie: 30 )Entitis Baby bananowy zawiera paciorkowce, które naturalnie zasiedlają jamę ustną…

48.72 

Zastosowanie Prezerwatywy UNIMIL Natural+ (Opakowanie: 12 )Prezerwatywy UNIMIL Natural+ (Opakowanie: 12 ) to klasyczne i gładkie prezerwatywy, które zapewniają naturalne odczucia podczas stosunku seksualnego. Gwarantują wysoką ochronę przed nieplanowaną ciążą i skuteczne nawilżenie, zwiększające przyjemność.Efekt działania Prezerwatywy UNIMIL Natural+ (Opakowanie: 12 )Prezerwatywy UNIMIL Natural+ (Opakowanie: 12 ) to produkt z gładką i bezzapachową powierzchnią. Prezerwatywy są niemal zupełnie niewyczuwalne, dzięki bardzo cienkiej warstwie lateksu. Zapewniają wygodę…

11.38 

Zastosowanie Eucerin Anti Age Hyaluron-Filler Koncentrat (Opakowanie: 6X5 ml)Eucerin Anti Age Hyaluron-Filler Koncentrat (Opakowanie: 6X5 ml) to silnie skoncentrowane serum, przeznaczone do codziennej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej.

Serum jest odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry. Posiada lekką i bardzo szybko wchłaniająca się formułę.

Produkt jest szczególnie dobrze tolerowany przez skórę.

Efekt działania Eucerin Anti Age Hyaluron-Filler Koncentrat (Opakowanie: 6X5 ml)Dzięki formule zawierają…

114.74 

Zastosowanie Hoyer Schlechtwetter Trunk ampułki do picia (Opakowanie: 10X10 ml)Hoyer Schlechtwetter Trunk ampułki do picia (Opakowanie: 10X10 ml) to suplement diety dostarczający czystą, naturalną witaminę C z owoców aceroli, rokitnika morskiego i bzu czarnego. Wspomaga zachowanie dobrego zdrowia w okresie zimowym.
Efekt działania Hoyer Schlechtwetter Trunk ampułki do picia (Opakowanie: 10X10 ml)Hoyer Schlechtwetter Trunk ampułki do picia (Opakowanie: 10X10 ml) ma…

35.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief