Konsultacja merytoryczna:

Duaklir Genuair

Ten lek zawiera dwie substancje czynne: aklidynę i formoterolu fumaran dwuwodny. Obie należą do grupy leków zwanych lekami rozszerzającymi oskrzela. Leki rozszerzające oskrzela powodują rozluźnienie mięśni dróg oddechowych. Umożliwia to poszerzenie dróg oddechowych i ułatwia oddychanie. Podczas wykonywania wdechu, inhalator Genuair dostarcza substancje czynne bezpośrednio do płuc.

Lek Duaklir Genuair stosowany jest u dorosłych pacjentów mających trudności w oddychaniu z powodu choroby płuc nazywanej przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP), w której drogi oddechowe i pęcherzyki w płucach ulegają uszkodzeniu, zwężeniu lub zatkaniu. Poprzez rozszerzenie dróg oddechowych lek łagodzi objawy, takie jak duszność. Regularne przyjmowanie leku Duaklir Genuair pomaga zminimalizować wpływ POChP na codzienne życie pacjenta.

Jaki jest skład Duaklir Genuair, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są bromek aklidyny i formoterolu fumaran dwuwodny. Każda dostarczona dawka zawiera 396 mikrogramów bromku aklidyny (co odpowiada 340 mikrogramom aklidyny) oraz 11,8 mikrogramów formoterolu fumaranu dwuwodnego.

Pozostały składnik to laktoza jednowodna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Duaklir Genuair – jak stosować ten lek?

– Zalecana dawka leku to jedna inhalacja stosowana dwa razy na dobę – rano i wieczorem.
– Działanie leku Duaklir Genuair utrzymuje się przez 12 godzin. Dlatego też lek Duaklir Genuair należy stosować każdego dnia rano i wieczorem o tej samej porze. Dzięki temu w organizmie zawsze jest wystarczająco dużo leku, aby pomagał on łatwiej oddychać w ciągu dnia i nocy. Przyjmowanie leku o stałych porach pomoże także pamiętać o jego przyjęciu.
– Instrukcja obsługi: Instrukcję jak stosować inhalator Genuair można znaleźć w punkcie 7, który znajduje się na końcu ulotki dołączonej do opakowania. W razie wątpliwości dotyczących sposobu stosowania leku Duaklir Genuair należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
– Lek Duaklir Genuair można stosować w dowolnym czasie, przed jedzeniem lub piciem, lub po jedzeniu lub piciu.

POChP jest chorobą przewlekłą i dlatego lek Duaklir Genuair należy przyjmować codziennie dwa razy na dobę, a nie tylko w razie wystąpienia problemów z oddychaniem lub innych objawów POChP.

Zalecaną dawkę można stosować u osób w podeszłym wieku i pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby. Nie ma konieczności dostosowywania dawki u tych pacjentów.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie podejrzenia zastosowania większej dawki leku Duaklir Genuair niż zalecana, istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia niektórych działań niepożądanych, takich jak niewyraźne widzenie, suchość w jamie ustnej, nudności, drżenia, ból głowy, kołatania serca lub wzrost ciśnienia krwi i w związku z tym należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się na pogotowie. Należy pokazać lekarzowi opakowanie leku Duaklir Genuair. Może być konieczna pomoc lekarska.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Duaklir Genuair – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Duaklir Genuair można stosować w dowolnym czasie, przed jedzeniem lub piciem, lub po jedzeniu lub piciu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Duaklir Genuair w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Duaklir Genuair nie należy stosować u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, chyba że lekarz zdecyduje inaczej.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Duaklir Genuair

Ulotka Duaklir Genuair – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Duaklir Genuair 340 mikrogramów/12 mikrogramów proszek do inhalacji (aklidyna/formoterolu fumaran dwuwodny)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 543.54 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Duaklir Genuair m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Duaklir Genuair 340 mikrogramów/12 mikrogramów proszek do inhalacji (aklidyna/formoterolu fumaran dwuwodny)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 370.75 KB

Cena - ile kosztuje Duaklir Genuair?

Cena Duaklir Genuair i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Duaklir Genuair.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Duaklir Genuair? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz