Duaklir Genuair

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Ten lek zawiera dwie substancje czynne: aklidynę i formoterolu fumaran dwuwodny. Obie należą do grupy leków zwanych lekami rozszerzającymi oskrzela. Leki rozszerzające oskrzela powodują rozluźnienie mięśni dróg oddechowych. Umożliwia to poszerzenie dróg oddechowych i ułatwia oddychanie. Podczas wykonywania wdechu, inhalator Genuair dostarcza substancje czynne bezpośrednio do płuc.

Lek Duaklir Genuair stosowany jest u dorosłych pacjentów mających trudności w oddychaniu z powodu choroby płuc nazywanej przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP), w której drogi oddechowe i pęcherzyki w płucach ulegają uszkodzeniu, zwężeniu lub zatkaniu. Poprzez rozszerzenie dróg oddechowych lek łagodzi objawy, takie jak duszność. Regularne przyjmowanie leku Duaklir Genuair pomaga zminimalizować wpływ POChP na codzienne życie pacjenta.

Skład

Substancjami czynnymi leku są bromek aklidyny i formoterolu fumaran dwuwodny. Każda dostarczona dawka zawiera 396 mikrogramów bromku aklidyny (co odpowiada 340 mikrogramom aklidyny) oraz 11,8 mikrogramów formoterolu fumaranu dwuwodnego.

Pozostały składnik to laktoza jednowodna.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: , .

Dawkowanie

– Zalecana dawka leku to jedna inhalacja stosowana dwa razy na dobę – rano i wieczorem.
– Działanie leku Duaklir Genuair utrzymuje się przez 12 godzin. Dlatego też lek Duaklir Genuair należy stosować każdego dnia rano i wieczorem o tej samej porze. Dzięki temu w organizmie zawsze jest wystarczająco dużo leku, aby pomagał on łatwiej oddychać w ciągu dnia i nocy. Przyjmowanie leku o stałych porach pomoże także pamiętać o jego przyjęciu.
– Instrukcja obsługi: Instrukcję jak stosować inhalator Genuair można znaleźć w punkcie 7, który znajduje się na końcu ulotki dołączonej do opakowania. W razie wątpliwości dotyczących sposobu stosowania leku Duaklir Genuair należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
– Lek Duaklir Genuair można stosować w dowolnym czasie, przed jedzeniem lub piciem, lub po jedzeniu lub piciu.

POChP jest chorobą przewlekłą i dlatego lek Duaklir Genuair należy przyjmować codziennie dwa razy na dobę, a nie tylko w razie wystąpienia problemów z oddychaniem lub innych objawów POChP.

Zalecaną dawkę można stosować u osób w podeszłym wieku i pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby. Nie ma konieczności dostosowywania dawki u tych pacjentów.

Przedawkowanie

W razie podejrzenia zastosowania większej dawki leku Duaklir Genuair niż zalecana, istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia niektórych działań niepożądanych, takich jak niewyraźne widzenie, suchość w jamie ustnej, nudności, drżenia, ból głowy, kołatania serca lub wzrost ciśnienia krwi i w związku z tym należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się na pogotowie. Należy pokazać lekarzowi opakowanie leku Duaklir Genuair. Może być konieczna pomoc lekarska.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek Duaklir Genuair można stosować w dowolnym czasie, przed jedzeniem lub piciem, lub po jedzeniu lub piciu.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Duaklir Genuair nie należy stosować u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, chyba że lekarz zdecyduje inaczej.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here